BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості 📚 - Українською

Читати книгу - "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості"

131
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості" автора Джулія Кемерон. Жанр книги: Наука, Освіта / Езотерика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 54 55 56 ... 98
Перейти на сторінку:
музикою, кантрі, барабанними ритмами індіанців. Через місяць він мимохідь купив набір барабанних паличок у магазині музичних інструментів. Він відклав їх і не брав до рук довго-довго...

Через три місяці Алан барабанив по керму свого велотренажера під рок-н-рольні ритми, які грали в його навушниках. Ще через два місяці він розчистив місце на горищі і придбав стару барабанну установку.

«Мені здавалося, дружина і донька будуть соромитися того, як недолуго я грав на барабанах, — пояснював він, розуміючи, що даремно перекладає вину на інших. — Щиро кажучи, це насправді мені було соромно, але тепер я граю для власного задоволення, і мені усе дужче починає подобатися те, що у мене виходить. Виявляється, у такого пристаркуватого барабанщика, як я, усе ще є порох у порохівницях».

Для Лори квитком у світ розкоші став дешевий набір акварельних фарб. Для Кейті — набір дорогих кольорових олівців, «які моя мама ніколи мені би не купила. Першого ж вечора я дозволила собі зробити два начерки і на одному зобразила себе в новому житті, до якого я прагну».

Багатьом творчим людям, які опинилися у глухому куті, доводиться докладати чимало зусиль, щоб хоча б уявити собі розкіш у своєму житті. Вони — немов Попелюшки цього світу. Зосереджуючи всю увагу на інших, ігноруючи власні потреби, їх часто лякає навіть сама думка про те, щоб хоча б один раз себе чимось побалувати.

Людина живе справжнім життям, коли відбуваються маленькі зміни.

Лев Толстой

«Не намагайся позбавитися від Попелюшки у собі, — радить моя подруга-письменниця. — Зосередься лише на тому, щоб подарувати собі кришталеву туфельку. Друга частина цієї казки просто чудова».

Говорячи про розкіш, я радше маю на увазі певний зсув у свідомості, ніж потік, хоча, усвідомлюючи і впускаючи у наше життя те, що здається нам розкішшю, ми і справді можемо викликати потужніший потік.

Творче життя вимагає розкоші особистого простору, навіть якщо все, що нам вдається виділити для себе — це одна книжкова полиця і підвіконня. (У моєму кабінеті підвіконня зайняте колекцією прес-пап’є і морських мушель). Пам’ятайте, що наш внутрішній митець — дитина, а діти люблять усе, про що можна сказати «моє». Моє крісло. Моя книжка. Моя подушка.

Називаючи усього декілька простих речей «особливими» і «своїми», ми можемо суттєво собі допомогти. У будь-якій крамничці можна знайти недорогу і красиву чашку з блюдцем, а у комісійних магазинах можна придбати унікальні фарфорові тарілки, завдяки яким звичайний перекус подарує вам більше естетичне задоволення.

Багато з того, чим ми займаємося у рамках творчого відновлення, може здаватися несерйозним. Але «несерйозність» — це засіб, який використовує той нудотний дорослий, який засів у нас, щоб змусити затихнути нашу творчу дитину. Остерігайтеся цього слова — «несерйозно», і нехай воно вас не відлякує. Так, творчі побачення — несерйозні, у тому і сенс.

Творчість складається з парадоксів: щоб серйозно творити мистецтво, потрібно серйозно дозволяти собі розважатися.

Вправа «підрахунок»

Протягом наступного тижня ви маєте проаналізувати, на що витрачаєте гроші. Придбайте маленький кишеньковий записник і фіксуйте у ньому кожну витрачену копійку. Не важливо, що це за покупка, наскільки вона дріб’язкова чи дешева. Дрібняки — також гроші.

Кожного дня записуйте дату і рахуйте — що ви купили, скільки і на що витратили: на купівлю продуктів, на обід у кафе, на таксі, на квиток на метро, позичили гроші брату і так далі. Будьте скрупульозні. Робіть підрахунки ретельно. І не осуджуйте себе. Це вправа на спостерігання за собою, а не на самобичування.

Ви можете записувати свої витрати протягом цілого місяця або і більше. Така звітність покаже вам, що ви по-справжньому цінуєте, коли йдеться про гроші. Часто ваші витрати відрізнятимуться від ваших справжніх цінностей. Ми тринькаємо гроші на абищиці, які нам абсолютно не потрібні, і відмовляємо собі у тому, що могло б нас дійсно потішити. Для багатьох з нас підрахунок — необхідна прелюдія до вміння насолоджуватися творчою розкішшю.

Вправа «Грошове божевілля»

Закінчіть речення:

1. Люди, у яких є гроші, — це _.

2. Гроші роблять людей _.

3. У мене було б більше грошей, якби я_.

4. Мій тато думав, що гроші_.

5. Моя мама завжди казала, що гроші_.

6. У моїй родині гроші стали причиною_.

Творчій людині важливо відчувати незадоволення! Це не жадібність, а радше апетит.

Лоренс Кальканьо

7. Гроші дорівнює _.

8. Якби у мене були гроші, я б _.

9. Якби я міг (могла) собі це дозволити, я б _.

10. Якби у мене було трохи грошей, я б_ .

11. Боюся, що якби у мене були гроші, я б_ .

12. Гроші — це _.

13. Гроші — це причина_.

14. Мати гроші — це не _.

15. Щоб мати більше грошей, мені б довелося_.

16. Коли у

1 ... 54 55 56 ... 98
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шлях митця. Духовна дорога до примноження творчості"