Читати книгу - "Olya_#1"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Яку?
— Корисну.
— Олю!..
Вона приснула і підняла на нього погляд — Макс виглядав засмученим.
— Ну, коханий… — вона простягла ліву руку і погладила йому передпліччя. — Ти мені трошки заважаєш, — добродушно всміхнулась.
— Ну мені ж цікаво!..
— Ну добре, добре — лише не ображайся, якщо я бурчатиму собі під ніс, окей?
Макс із готовністю закивав.
— У нас його називають «masterok», це така універсальна ремонтна приблуда… — вона узялась знову хвацько орудувати інженерним ножем. — Зараз сам побачиш, лише ось…
Вона знов зосереджено нахмурилась і підчепила ножем вологу зв’язку акумуляторних батарей… Макс слухняно мовчав і позирав, як вона виколупує з корпусу ін’єктора контрольну панель, але потім усе ж не втримався:
— То ці шпильки, ти що, їх..?
— Накачала своєю кров’ю, — кумедно пирхнула Оля, не відриваючись від роботи.
— А це… — Макс задумався.
— Не кров’ю, а електролітом. І…
Вона обережно від’єднувала від контрольної панелі ін’єктора синювату плівку капілярних з’єднань…
— Коротше кажучи, я змоделювала в своїх судинах вузькоспеціалізований вид ботів — вони «заразять» шпильки і утворять… такий паразитичний організм, «поліп», він перепрошиє шпильки. Та, власне, уже…
Оля кивнула на нерухомі тільця шпильок.
— А вони… — Макс скептично торкнув одну, і та поплила по повітрю до Олі. — Вони взагалі живі? Виглядають мертвими.
Оля всміхнулась, і раптом шпилечки заворушились і поповзли по повітрю до Макса. Той здивовано вирячився, а вони, підповзши зовсім близько, раптом почали скручуватись… в його ім’я. Декілька шпилечок склались перед ним в слово:
«Максе…»
Інші заметушились і склались поруч в:
«…я…»
Ще декілька підповзли і утворили:
«…тебе…»
А решта шпильок раптом змінила колір на червоний і сплелася в велике сердечко. Сердечко запульсувало і розпалось на слово:
«…люблю».
Макс здивовано зиркнув на Олю — та єхидно всміхалася, так і колупаючись у розібраній контрольній панелі ін’єктора.
— Ти… ними керуєш? — спитав врешті він, також посміхнувшись.
— Власне, в якомусь сенсі вони тепер частина мене. Шпильки… — вона поцупила кілька шпильок в жменю, — …це один із найдоступніших замінників інтерактивних з’єднань. Ними, наприклад, можна хакнути банківський термінал або касового дрона, дуже зручно — заходиш, наприклад, у торговий центр і… начебто випадково губиш шпильку. І йдеш собі геть.
Оля взяла деталі з контрольної панелі ножа і піднесла до їхньої капілярної сітки одну шпильку. Та проворно витяглась в тонюсіньку ниточку і вп’ялась в синювату вологу плівку… і зникла. Оля провернула це зі ще кількома шпилечками.
— Тебе…
Макс задумався і несвідомим рухом потягся до потилиці.
Оля приснула — ця його звичка завше її веселила.
Він смикнувся, мов обпечений, і опустив ту руку.
— Тебе цьому навчили в твоїй… банді?
Оля ще дужче розсміялась з оцього його «банді», але роботу не полишила — прирощувала до фокус-лінзи ін’єктора акумулятори та променеву трубку ножа.
— Ні, хех… в моїй «банді» у мене була інша спеціальність.
— Яка ж?
Оля печально зітхнула:
— Дрім-аналітик. Цим я займаюсь і в Skytek.
Вона полишила в спокої слизький ланцюжок акумуляторів і заходилась пояснювати:
- Є таке російське слово «upyr'», так нас називали — граймер-упир… Це значить… Ну, образно кажучи, це вміння розгадати дрім — є купа методик і прийомів, як це можна зробити. Є, наприклад, система лейтмотивів — кожен дрім має неповторний малюнок лейтмотиву, це треба захопити і… Так можна, відштовхуючись від виявленої системи, зрозуміти механіку дріму і взяти його під контроль, можна розпізнати авторство дріму, розібрати його до фундаменту, образно кажучи. Але це лише один із можливих варіантів… хоча й вельми дієвий. Можна, наприклад…
Вона взяла до рук іще кілька шпильок і немовби зв’язувала ними, зшивала химерну конструкцію з клубка акумуляторних батарей, шматків контрольної панелі, фокус-лінзи та шлуночка ін’єктора, променевої трубки ножа…
— …Можна відчути дихання дефендера — це взагалі крутий рівень, ламає дрім до основи.
— Дихання чого? — Макс наморщив чоло.
— Ну це такий вираз… Знаєш, що таке дефендер?
— Ну це… — він задумався.
— Це штука котрою ти користуєшся щоразу, коли «дрімаєш», — Оля знову всміхнулась. — Skytek Corporation використовує потужний зламостійкий дефендер з багатоступеневим захистом, але… Ну, коротше, це штука, яка стереже твій дрім від зовнішніх подразників і по можливості нейтралізує їх. Стереже твій сон, якщо можна так висловитись.
Оля заходилася з допомогою інженерного ножа вмонтовувати отой видовжений клубочок в корпус ін’єктора — клубочок при цьому тоншав та вирівнювався.
— Дефендер — це, по суті, окрема сутність у твоєму дрімі — його адмін, його бог. Ти його не відчуваєш, але він постійно там — регулює твій дрім, оптимізує його під тебе, контролює процес. — Оля на хвильку задумалась. — Він постійно там і… ну є такий вираз — «подихи дефендера», це значить, усі оті невловимі сигнали його присутності, так, саме «впіймавши» їх, ти можеш в принципі узяти дефендер під контроль, а значить, контролювати весь дрім, свій, або чужий, або комунікаційний — все одно.
— Тобто, — Макс тяжко струснув головою, немов од запаморочення, — ти там у себе займалась дрімами…
— Так.
Оля опустила корпус ін’єктора-мутанта на «стіл» і за допомогою інженерного ножа обережно заливала в його «ранку» біогель зі звичайного стерилізаційного термоса.
— Хай трошки настоїться… — сказала, немов про себе.
— А де ж ти навчилась… — вів далі Макс, — оцього всього?
— У мами, — здвигнула плечима Оля. — Вона інженер, і з п’яти років тягала мене по об’єктах «Voskhod. Net» — все одно мене ні з ким було залишити, а залишати саму було небезпечно.
— Небезпечно?
— Ну, як тобі… коротше, це окрема тема.
Вона поправила закудлане каштанове пасмо, і погляд її зробився трошки більш хижим… але вона зиркнула в небесно-блакитні Максові очі і тут же просвітліла, тепло всміхнулась.
— Я була, скажімо… я була «больовою точкою» тата — через мене можна було на нього вплинути, і мама мене постійно тягала з собою. Потім, коли на тата спробували «вплинути», він, ну його люди, вжили заходи щодо моєї безпеки, ну…
Вона задумалась, і Макс тут же змінив тему:
— А коли воно настоїться, — тицьнув він пальцем в ін’єктора-мутанта, — то що буде?
Оля всміхнулась і вкотре подумала, що Макс — найкращий хлопець у всьому обжитому Всесвіті і поза ним — ну як він так уміє відчувати її настрій, її оці власні «больові точки»?..
Вона вкотре засоромилась себе — можливо, вона не надто щира або не така чуйна з ним, як він із нею, можливо… Її це мучило, їй насправді дуже хотілось відкритись йому, стати беззахисною перед ним, відкрити йому свою душу, і хай він що захоче з нею, те й
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Olya_#1», після закриття браузера.