Читати книгу - "Риб’ячі діти"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
– Я-який чудовий подарунок, як-ка краса! Найкращий мій день народження! – але тут його похмільний неуважний погляд перетнувся з поглядом дівчини, він повернув голову – і з жахом побачив на підлозі під журнальним столиком – неймовірно – дорослого білого собаку! Так, вже не цуценя, а дорослого білого собаку! Він схопився обома руками спочатку за поперек, потім за серце, похитнувся – і гепнувся на підлогу, як мішок лайна.
– А-а-а-а! – високо заверещала секретарка, – швидку, швидку, швидку! Меру погано!
У кабінет миттєво втовпилася купа народу, але Вікторіям одразу помітила лисого здорованя і поруч із ним – миршавого мужичка з гвинтівкою.
– Он, стріляй! – закричав лисий.
– Не смійте, в неї цуценята! – Вікторія кинулася до столика, прикриваючи собаку собою, але вмить була відкинута важкою, наче рейка, рукою; миршавий звичним рухом підвів рушницю і прицілився. Білявка, налякана, тремтіла під столом, притиснувши вуха до голови і піджавши куцого хвоста, інстинкт самозбереження вимагав від неї дій, але вчорашні події, здавалося, паралізували волю, як отрута колись паралізувала Маленького Принца. Миршавий, не поспішаючи, плавно натиснув на гачок, і заряд вштрикнувся собаці в стегно. Білявка заскавчала і засмикалась, намагалася бігти по кабінету, в очах у неї завмер жах, вона розуміла, що це – смерть, і ніколи більше вона не народить цуценят, намагалася заховатися за великий стіл мера, але тільки зіштовхнула на підлогу великий молоток, «Останній аргумент»; всі навкруг улюлюкали і кричали, розмахували руками – готові були вбити її на місці, розтоптати, розірвати, хтось ударив ногою в живіт, але вона навіть не зойкнула, й тут до неї кинулась жінка і майстерно накрила спеціальною сіткою для відлову. Натовп кричав і радів, не розуміючи, що ж насправді сталося, якийсь чолов’яга в окулярах весь час запитував, чи почався вже особистий прийом у мера, мер лежав, розкинувши ноги, а Інфузорія намагалася випхати всіх із кабінету, але марно. Вікторія, скориставшись хаосом, ледь стримуючи сльози розпачу і вини, вислизнула в приймальню, повз якогось дядька – «Доброго дня, Сергію Кіндратовичу!» – тобто, вибачте, не якогось дядька, а близького дідового друга! – проскочила в коридор, потім на східці і одразу на п’ятий поверх – шукати жіночий туалет. Сергій Кіндратович, щиро здивований такими воістину голлівудськими подіями і неймовірним гамором (Гоморрою), що здійнявся, несподіваною появою тут онучки старого Сікорського, з’ясувавши, що саме сталося, глибоко зітхнув і витер несподіваний піт, що вкрив високе засмагле чоло (на днях повернувся з Мальдивів, прекрасно відпочив). Зрозуміло, що все вищезазначене якось між собою пов’язане, але як саме, сказати одразу важко, тож він тихенько замахав руками, показуючи синьокомбінезованим носіям картини, що звідси швиденько потрібно забиратися, не до подарунків, тобто. «Так, а що ж там мер?» – якось байдуже запитували вони. – «Мер? Мер вмер!»
Потім, за чаркою, директор ЦМК пояснював друзям свій мотив – чому він вирішив подарувати мерові на день народження картину саме білої суки з виводком цуценят авторства місцевого художника, зірки європейської величини, нашої гордості: «Психолог сказала мені (така красива жінка, що страшно, до речі), що то був би сильний хід – ті, хто підкидає цуценят, дізнавшись, що мер повісив у себе в кабінеті таку картину, зрозуміли б, що гру скінчено; а з точки зору психології мер, щоденно розглядаючи картину, звикав би до цих образів (колишніх образ), і коли б навіть випадково десь побачив білих цуценят, то психологічно виявився б підготовлений значно краще. Та й сама картина – шедевр національного значення, «Біла сука з цуценятами емігрує до Канади», чим не шедевр?! Але ж життя – воно ж бачиш які сюрпризи може презентувати…»
В жіночому туалеті на п’ятому поверсі – порожньо, весь виконком повалив до приймальні, подивитися і пофоткати, як помирає мер від серцевого нападу і як витягають з кабінету – справжнього! ще живого! – білого хорта. Ці знімки і досі можна знайти в соціальних мережах. «Значить, цуценята, – гомоніли здивовані чиновники, – не піар-хід. Значить, не п’яна уява мера, і він не з’їхав з глузду, а сім років його дійсно в такий дивний спосіб переслідували невідомі злочинці. Але ж за що можна так жорстоко мститися? – переймалися службовці, – кому він так насолив?»
Вікторія дістала бінокль, розташувалася згідно з інструкціями діда на підвіконні і навела різкість на дзвіницю. Тріщина виглядала жахливо. Здавалося, тільки диво тримає шматок стіни, і єдине пояснення, чому вона ще не впала – можливо, тріщина не надто глибока. Вікторія змінила бінокль на камеру і ретельно занотовувала, як вона любила називати цей процес, факт на цифру. Якість вийшла не дуже, але насправді, кому потрібно – той зрозуміє і прийме як доказ. Все, можна йти. Вона спокійно спустилася по східцях – в цій метушні на неї ніхто не звертав уваги, вийшла на вулицю. В кишені завібрував мобільний. «Певне, дідусь турбується, – подумала вона і швидко взяла слухавку. – Алло!» – «Привіт. Це Сірий, – почула вона далекий голос. – Я знаю, де твій песик…»
24. Гора«Гори та пустеля – ось благодатні місцини, ось де визрівають зерна релігійних вчень, що зрештою підкоряють світи. Там, де родить пшениця, зеленіє травичка, багато худоби на полях та дичини в лісах, чомусь не вистачає місця для одного бога. Зате там легко уживаються сотні різних божків, духів, демонів. Можливо, тому, що немає потреби в єдиному божестві? Там і без нього – гарно? І там, де багато людей та худоби, багато води та їжі, – богів та демонів також має водитися багато, такий собі закон плодовитості? А там, де голо і пусто, й дещиця пшениці ціниться на вагу золота, натомість, багато тільки часу та простору для усамітнення і роздумів, для тихого життя відлюдника, і народжуються різноманітні вчення? Але як з’являються образи богів, як з’являється образ бога?
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Риб’ячі діти», після закриття браузера.