BooksUkraine.com » Фантастика » Завтра будуть коти 📚 - Українською

Читати книгу - "Завтра будуть коти"

188
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Завтра будуть коти" автора Бернард Вербер. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 57 58
Перейти на сторінку:
віддалік Наталі, яка, вичерпавши увесь заряд вогнемета, тепер користується шаблею.

Дехто з людей відбивається часом лише за допомогою підборів. Ганнібал, чудова машина для вбивства, усе ще оточений щурами.

Тепер моя черга. Бажання обороняти наш острів-сховище змів усю втому.

День починається. Я не знаю, скільки часу триває герць. Спів Каллас, який тривав безупинно, затих. Усе навколо завмерло. Я ще голосно дихаю, моє серце ще сильно б’ється, відчуваю, як печуть мої рани. Я геть отупіла. Втратила будь-яке відчуття часу. Битва на Лебединому острові тривала куди довше, ніж на Єлисейських полях.

Кількість жертв теж мала би бути значно більшою.

Я поступово відновлюю спокій, і Піфагор підходить до мене.

— Неминуче знайдуться щури, з якими колись буде можливий діалог, але їх буде важко знайти. Більшість з них ще живуть культом жорстокості. Слабких треба систематично нищити. Жорстокість — це спосіб комунікації, який вражає недалекі уми. Пацюки прикінчують своїх хворих, ранених, старих.

Зосереджуюся, а потім вимовляю:

— Хіба не ти вчив мене, що немає поганих видів, є лише неосвічені чи перелякані індивіди?

— Але батьки можуть виховувати своє потомство у різних цінностях. У мурашок малечі прищеплюють цінності взаємодопомоги, у щурів — суперництво і виключення тих, хто відрізняється, хто виривається вперед.

— Отже, жодної надії на порозуміння з тими щурами?

— Можливо, колись (як нам вдалося порозумітися з людьми), але хіба з тими, хто відмовиться від бажання підкорятися несхожим на них. Не можна бути милим із брутальними загарбниками.

Дивлюся на Піфагора. У мене ще немає виразного погляду на цю важливу тему. Але коли ставлю собі такі питання, складається враження, наче мій розум має змогу подивитися збоку і побачити себе у ширшій перспективі часу і простору. Я боялася, щоби пацюки не стали господарями світу, а тепер міркую над тим, як їх інтегрувати у взаєморозуміння між тваринами.

Може, я наївна?

Коли господарями світу були люди, речі здавалися значно простішими.

Тепер, коли вони самі у ситуації кризи, думаю, будь-яка інша тварина може запропонувати свою візію майбутнього ідеалу.

Запала тиша, яку час від часу порушують хвилі, що несуть трупи спалених щурів, я піднімаюся на задні лапи, витягую шию до неба і видаю щось на зразок нескінченного нявчання, що бере початок у незмірних глибинах мене самої. Продовжую його вібрато, схожим на манеру Каллас. І ось уже всі коти підхоплюють ноту і нявчать хором, майже як у моєму сні.

Дітлахи, які билися разом з нами, пробують співати на тій самій ноті. Навіть Наталі відтворює щось на зразок нявчання. Мій пошук діалогу з людьми закінчився незвичним проривом: мені не вдалося поговорити з людьми, але мені пощастило змусити їх нявчати!

Ганнібал теж долучився до нас, але він залишається у значно нижчій тональності, покриваючи усю зону низьких частот.

Анжело зі своїм високим голоском також стає частиною дійства. Усі разом ми формуємо звукову сферу, яка передає нашу радість перемоги над значно численнішими й лютішими ворогами.

Піфагор дивиться на мене, і мені здається, що саме тепер, в цю хвилину ця, так би мовити, невразлива істота, яка так зневажає власні емоції, відчуває до мене велику повагу.

Мені знову пригадується його наука.

31. Піфагорійська мудрість

«Усе, що зі мною трапляється, — все для мого добра.

Цей часопростір є тим виміром, який обрав мій розум для втілення.

Мої кохані і друзі дають змогу пізнати свою здатність любити.

Мої вороги і перешкоди на моєму шляху дають змогу перевірити мою здатність опиратися і боротися.

Мої клопоти дають змогу краще себе пізнати.

Я обрала свою планету.

Я обрала свою країну.

Я обрала свою епоху.

Я обрала своїх батьків.

Я обрала своє тіло.

З моменту, коли усвідомлюю, що те, що мене оточує, є витвором мого бажання, я не можу більше скаржитися, не можу більше мати почуття несправедливості.

Я не можу більше відчувати, що мене не оцінили.

Можу лише намагатися зрозуміти, чому моя душа потребує власне цих випробувань, щоб рухатися вперед.

Уночі саме це послання приходить до мене у формі сновидінь, щоб я його забув.

Усі, хто навколо мене, є тут для того, щоб навчати мене.

Усе, що зі мною трапляється, є для того, щоб спонукати мене до розвитку».

32. Два назад — і три вперед

Пробую втриматися на двох лапах, як Есмеральда. Підводжуся, шукаю опору, роблю кілька кроків, щоб віднайти кращу рівновагу. Тривале ходіння на двох ногах не здається вже аж таким складним, як я думала спочатку.

Піфагор дивиться на мене.

— Нема сенсу руйнувати попередню систему, якщо нічого кращого не можеш запропонувати натомість. Не треба йти з цього місця, доки не придумаємо новий світ, — стверджує він.

Лебединий острів має стати захищеною лабораторією, де ми доведемо до пуття нову пропозицію «жити разом».

На березі гавкають собаки.

Думаю, що Патрісія використала свої шаманські здібності, щоби знайти індивіда-перехідника (зв’язкового), який запровадив їх сюди. Крім собак, були голуби, горобці, кажани, які розташувалися на поодиноких деревах острова. Вони підтримують нас свистом і писком.

Продовжую втримувати вертикальну позицію. Піфагор також стає на задні лапи.

— Це не може статися миттєво. Усе відбудеться крок за кроком. Але не треба рухатися надто швидко, інакше наша справа може розвалитися.

Він чухає собі череп, потім нявчить:

— Нам потрібне місце для обміну знаннями.

— Як піфагорійська школа у Кротоні?

— Звідки ти це знаєш, Бастет?

Від стояння на задніх лапах у мене починаються судоми. Я сідаю, а мій компаньйон вмощується поруч.

— Я теж умію вчитися по-своєму, — кажу, задоволена, що змогла його здивувати. — Як ти уявляєш собі функціонування такої «школи»?

— Тут, між собою, ми створимо невелику спільноту на нових засадах. І коли доведемо усе до бездоганної форми, візьмемося за те, щоб згуртувати котів і, можливо, собак, щоби поширити наші знання за межі острова.

— Король пацюків, Камбіс, вижив, він неодмінно спробує атакувати нас знову.

— Йому потрібен час, щоб згуртувати армію таку ж велику, як та, котрою він пожертвував в останній битві. У нього неминуче будуть дезертири і суперники. Ніхто не любить йти за невдахами.

— І що з ними буде?

— Найсильніші самці неминуче кинуть виклик королю пацюків, бо вважатимуть його недостатньо ефективним.

Вони замінять його новим королем, який ще запекліше прагнутиме знищити нас, оскільки тепер ми будемо для них доказом того, що їх можливо перемогти.

— І тоді все почнеться знову?

— Їхня культура сили і кількості не дозволяє їм хоч на мить уявити собі іншу альтернативу, ніж наша

1 ... 57 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Завтра будуть коти», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Завтра будуть коти"