BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи) 📚 - Українською

Читати книгу - "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"

233
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)" автора Віктор Суворов. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 56 57 58 ... 79
Перейти на сторінку:
позначена 15-м жовтня за датою виконання аналізу знімка.

Для відповіді були викликані міністр оборони СРСР Маршал Радянського Союзу Малиновський і перший заступник міністра оборони, начальник Генерального штабу Маршал Радянського Союзу Захаров. Обидва твердо стояли на своєму: все зроблено правильно, американці знати про розміщення ракет не можуть, якщо вони вимагають прибрати ракети і заряди, то це просто дипломатичний хід. Можливо, в них виникли здогади й підозри, і вони висувають ультиматум для того, щоб перевірити, як ми будемо реагувати... Беруть «на пушку», «на переляк».

Фотографія ракетної позиції в Сан Крістобаль, зроблена 23 жовтня 1962 року винищувачем F-104 (використовувався для розвідки з малих висот). На знімку видно дивний предмет під брезентом, довжина 18 метрів, ширина два метри. Навколо предмета - скупчення спецмашин. Що це? За пару кілометрів ще один такий же предмет.І теж скупчення машин. І розташовані вони в тому ж порядку, утворюючи той же візерунок.

Ще одна фотографія об'єктів на ракетної позиції в Сан Крістобаль від 23 жовтня 1962 року. Фотодешифрувальник виявив на знімку споруджуваний бункер (праворуч) для зберігання ядерних зарядів. Якщо йому ніхто не підказував, то звідки він міг знати, що там зберігаються ядерні боєголовки, а не чоботи з онучами, наприклад?

Після цього був викликаний голова КДБ генерал-полковник Семичастний. Йому було поставлено те ж запитання: чи можуть американці знати про радянські стратегічні ракети на Кубі, і якщо вони про це знають, то звідки?

На цих фотографіях, зроблених 25 жовтня 1962 року, добре видно численні колісні колії і скупчення автомобілів поряд з тентом, під яким розташовувалася ракета, що свідчило про підготовку ракети до бойового чергування.

Такому запитанню очільник каральних органів був вельми здивований: звичайно, американці все знають, іде витік абсолютно таємної інформації з вищого військового керівництва Збройних Сил, що передавальною ланкою служить полковник ГРУ Пеньковський Олег Володимирович, за яким встановлено найретельніше спостереження, про це в письмовому вигляді ще в грудні минулого року доповіли товаришеві Козлову. Хіба він вас не інформував?

Ідентифіковані і вказані основні елементи ракетної позиції (зліва направо): машини з окислювачем, машини з пальним, автоплатформа для перевезення ракети і стартовий стіл, укриття для ракет, ще одна автоплатформа для перевезення ракети.

Знімок повністю обладнаних позицій радянських ракет, зроблений 23 жовтня розвідувальним літаком поблизу Сагуала-Гранде. Упізнані та відзначені окремі об'єкти і споруди (зліва направо): укриття із зібраними ракетами і ракети на транспортних платформах, підйомник на стартовій позиції, ємності з окислювачем, машини-заправники окислювачем і пальним, ще один підйомник на стартовій позиції, укриття для зібраних ракет, наметовий табір.

Товариші Хрущов, Брежнєв, Косигін і Мікоян дружно розвернулися до товариша Козлова: Фрол Романович, це правда?

5

Член Президії Центрального Комітету Комуністичної партії Радянського Союзу, другий секретар ЦК КПРС товариш Козлов Фрол Романович під виття сирен був доставлений у лікувальний заклад для особливо відповідальних товаришів. Серце не залізне, підвело.

В цей же момент полковник Пеньковський Олег Володимирович був схоплений на вулиці і під виття сирен доставлений у каральну установу для особливо небезпечних ворогів комуністичного режиму.

22 жовтня 1962 року, президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді, не отримавши з Москви відповіді на таємний ультиматум, підняв за бойовою тривогою всі Збройні сили США, оголосив про введення карантину острова Куба та звернувся до нації з посланням: вітчизна в небезпеці! Цього ж дня просто на вулиці був заарештований полковник Олег Володимирович Пеньковський. 22 жовтня 1962 року людство вперше у своїй історії вийшла на грань самознищення.

В цей же день, 22 жовтня 1962 року, президент США Джон Фіцджеральд Кеннеді, не отримавши з Москви відповіді на таємний ультиматум, підняв по бойовій тривозі всі Збройні сили США, оголосив про введення через 48 годин карантину острова Куба і звернувся до нації з посланням: вітчизна в небезпеці!

6

Допит Пеньковського розпочався негайно.

Перше і головне для зубастого слідчого - зламати «клієнта» морально. На те у слідчого - величезний арсенал способів, прийомів і засобів, перевірених сотнями років. Найпростіший, найневинніший і найбезпечніший метод впливу - роздягнути клієнта повністю і в такому вигляді допитувати. Ще й по коридорах перед допитом провести, і по сходах.

Здавалося б, ну що в цьому страшного?

Начебто б нічого.

Але ви на собі спробуйте. Є люди, яким такий стан доставляє насолоду. Вони голяка через поля стадіонів бігають просто в момент відкриття Олімпійських ігор перед поглядами мільярда телеглядачів. Але ці - в меншості. А більшості громадян нашої планети в страшних снах бачиться моторошна ситуація: всі одягнені як годиться, і тільки він, що бачить сон, голим серед них бігає. Людина прокидається в паніці і з полегшенням усвідомлює, що це лише сон.

Полковника Пеньковського роздягли відразу, як тільки заштовхнули в «приймальний покій» Луб'янки. А роздягнувши, повели по мармурових вестибюлях і гранітних сходах під шепіт і здивовані погляди зустрічних і поперечних. Луб'янка нічому не дивується. Але й по її коридорах голих арештантів водять аж ніяк не кожного дня.

7

А в цей час Карибська криза набирає обертів.

Прийнято вважати, що президент США Джон Кеннеді оголосив про блокаду острова Куба. Але це не так. Відповідно до норм міжнародного права оголошення морської блокади рівнозначно оголошенню війни. Тому блокада не була оголошена. Був оголошений карантин: всім торговим суднам - огляд; якщо везуть мирні вантажі - пропустити, якщо військові - затримати.

А затримувати було що. На Кубу прибуло 44 000 радянських солдатів і офіцерів і величезна кількість техніки, у тому числі:

* 36 термоядерних зарядів мегатонного класу для стратегічних ракет середньої дальності 8К63;

* 36 ядерних зарядів для крилатих ракет ФКР-1;

* 6 бомб по 6 кілотон для літаків Іл-28А;

* 12 зарядів по 2 кілотони для тактичних ракет ЗР10;

* 6 зарядів для берегових протикорабельних ракет 4К87.

Повна схема розміщення радянських військових об'єктів на Кубі у кінці жовтня 1962 року, складена розвідкою США.

Це багато, але не все.

Очікувалося прибуття головного транспорту з зарядами. Основні сили зосереджені, але не вистачало ключового елемента - ракет 8К65. В 51-ї ракетної дивізії п'ять полків:

1 ... 56 57 58 ... 79
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Кузькіна мать: хроніка великого десятиріччя (До 50-річчя Карибської кризи)"