BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Спецназ 📚 - Українською

Читати книгу - "Спецназ"

196
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Спецназ" автора Віктор Суворов. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 59 60
Перейти на сторінку:
Полосухіном, стали чемпіонами світу та Європи з парашутних стрибків.

Дмитро Косицин. Перед війною він очолював ковзанярське відділення в Державному Інституті Фізичної Культури. Вважалося, що це цивільний інститут, але викладачі та багато студентів мали військові звання. Косицин був капітаном і мав кілька видатних досягнень у своєму виді спорту, встановивши ряд рекордів Радянського Союзу. Протягом війни він командував спеціальним загоном, відомим як «Чорна Смерть». У цьому «цивільному» інституті в перші тижні війни було сформовано тринадцять таких загонів. Вони займалися активною терористичною роботою на підтримку Червоної Армії, а швидкість, з якою ці загони були сформовані, дозволяє припустити, що всі члени цих підрозділів були ретельно відібрані і навчені задовго до початку війни. Інакше їх би не послали в тил противника. Загін Косицина був відомий як найбільш безстрашний і нещадний з усіх формувань Ленінградського фронту.

Махмуд Умаров. Під час Другої Світової Війни Умаров був солдатом в окремому саперному батальйоні спецназу. Його кілька разів скидали з групою людей у тил противника. У нього було дві професії: він був чудовим стрільцем і лікарем. Після війни він був офіцером у Розвідувальному Управлінні Ленінградського військового округу. Він продовжував мати дві професії, і як лікар-психіатр отримав ступінь доктора наук за теоретичну роботу. Як стрілець він став європейським і світовим чемпіоном; фактично він був п'ять разів чемпіоном Європи і тричі - світовим чемпіоном. Він виграв дві срібні олімпійські медалі в стрільбі з пістолета в Мельбурні та Римі. Після відродження спецназу він служив у цій організації офіцером, де цінувалися обидві його професії. Завдяки своїм спортивним досягненням генерал-полковник Умаров відвідав безліч країн світу і мав безліч зв'язків. У 1961 році Махмуд Умаров раптово зник з медичної та спортивної сцен. Є деякі підстави вважати, що він помер за дуже дивних обставин.

Юрій Борисович Чесноков. Людина надзвичайної фізичної сили і витривалості, він займався багатьма видами спорту. Особливо успішно - волейболом: двічі чемпіон світу і олімпійський чемпіон. Фізичні якості Чеснокова були помічені дуже рано, і відразу після закінчення школи його прийняли у Військово-інженерну академію, хоча він не був офіцером. З цього часу він впритул займався теорією і практикою використання вибухівки. Крім золотої олімпійської медалі він має й іншу золоту медаль за свою роботу з техніки здійснення вибухів. На даний час Чесноков є полковником спецназу.

Валентин Якович Кудреваткін. Він вступив у напіввійськову організацію ДОСААФ ще в школі. В один і той же час він стрибав з парашутом, літав на планерах і займався стрільбою з гвинтівки. Свій перший парашутний стрибок він зробив у травні 1956 року. Двома роками пізніше, у віці вісімнадцяти років, він досяг найвищого рівня в парашутних стрибках і стрільбі. У 1959 році його призвали в армію проходити службу в повітряно-десантних військах. У 1961 році він за один тиждень встановив п'ять світових рекордів у парашутному спорті, за що був проведений в сержанти і посланий у рязанське офіцерське повітряно-десантне училище. Після цього його направили у спецназ командувати спеціальним жіночим загоном. Під його командуванням знаходилися найбільш видатні спортсменки, включаючи Антоніну Кенсицьку, з якою він зараз одружений. Вона встановила тринадцять світових рекордів, її чоловік - п'ятнадцять. Він здійснював стрибки з парашутом (часто з групою жінок) в найбільш немислимих умовах, приземлявся на гори, в ліс, на дахи будинків і тому подібне. Кудреваткін брав участь практично у всіх випробуваннях нового парашутного спорядження та озброєння. 1 березня 1968 року разом з групою професійних парашутисток він брав участь в експериментальному груповому стрибку з критично низької висоти. Опісля, коли він виконував свій 5555 стрибок, він потрапив у критичну ситуацію. У повітряно-десантних військах з чорним гумором кажуть, що якщо ні головний, ні запасний парашути не розкриваються, то в парашутиста є цілих двадцять секунд для того, щоб навчитися літати. Кудреваткін не навчився літати за ці останні секунди, але він керував своїм тілом і не розкритими парашутами, щоб сповільнити падіння. Він провів більше двох років у госпіталі та переніс більше десяти операцій. Коли його виписали, він здійснив свій 5556 стрибок. Багато з радянських військових газет опублікували фотографії цього стрибка. Зазвичай Кудреваткін стрибав у компанії професійних парашутисток. Але в радянських повітряно-десантних дивізіях немає жінок. Тільки у спецназі.

Після виконання цього стрибка Кудреваткіну присвоїли звання полковника.

Додаток F

Розвідувальний пункт спецназу (РП-СН)

Уявіть, що ви закінчили 3-й факультет (операційна розвідка) Військово-Дипломатичної Академії Генерального Штабу. Якщо ви успішно пройшли курс навчання, вас пошлють в одне з двадцяти розвідувальних управлінь(РУ), які є у штабах військових округів, груп сил і флотів.

У перший же день, який я провів у Військово-Дипломатичної Академії, я засвоїв, що дипломатія є шпигунством, і що військова дипломатія є військовим шпигунством. Успішне закінчення 3-го факультету Військово-Дипломатичної Академії означає службу в одному з розвідувальних управлінь або в підпорядкованих їм підрозділах, безпосередньо пов'язаних з вербуванням чужоземних агентів та управлінням ними.

Уявіть, що вас направили в Розвідувальне Управління Київського військового округу. Київ, без сумніву, є одним з найгарніших міст Радянського Союзу, і я не раз чув від західних журналістів, що відвідали Київ, що це одне з найгарніших міст світу.

Отже, зараз ви перебуваєте у величезному будинку, зайнятому штабом Київського військового округу. В різний час усі видатні військові керівники Радянського Союзу працювали в цьому величному будинку: Жуков, Баграмян, Ватутін, Кошовий, Чуйков, Якубовський та багато інших. Кабінет командувача округу знаходиться на другому поверсі. Праворуч від нього є масивні двері в Операційне Управління. Зліва - не менш масивні двері в Розвідувальне Управління. Таке розташування символічне: Перше управління (бойове планування) є правою рукою командувача, тоді як Друге управління (розвідка) - лівою. У штабі є ще багато управлінь і відділень, але всі вони розташовані на інших поверхах.

Ваш візит у Розвідувальне Управління штабу округу відбувається, звичайно, в компанії одного з офіцерів. Інакше вас просто не впустили б.

Перед тим, як увійти у штаб, ви повинні зателефонувати в кабінет пропусків і пред'явити свої повноваження. Вам дають номер телефону і приходить офіцер, щоб супроводжувати вас. Кабінет пропусків дуже уважно перевіряє ваші документи і вручає вам тимчасовий пропуск. Потім офіцер проводжає вас нескінченними коридорами і численними сходами. Ви повинні бути готові на кожному повороті надати свій пропуск і офіцерське посвідчення. Ваші документи перевіряються безліч разів, перш ніж ви дістанетесь до начальника розвідки округу.

Зараз ви знаходитесь у величезному генеральському кабінеті. Перед вами - генерал-майор, начальник розвідки Київського військового округу. Ви відрекомендовуєтеся: «Товаришу генерале,

1 ... 59 60
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Спецназ», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Спецназ"