BooksUkraine.com » Сучасна проза » Вода, павутина 📚 - Українською

Читати книгу - "Вода, павутина"

239
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Вода, павутина" автора Нада Гашич. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 58 59 60 ... 122
Перейти на сторінку:
безсоромно рекламують їх як найбільш продаваний сік на світі. Та від нього би мільйони були нереально здоровими, а відсоток хворих загалом той же.

Вона такого практично ніколи не робила. Поважала їжу, і це було, можливо, вперше, коли повну тарілку вівсяних пластівців, политих медом і посипаних лляним насінням, витрясла у смітник.

— Їх купує той, хто хоче.

— І той, хто може, дорога моя. Це дійсно коштує. А проблемою світу є не здорові, які спокійно за пляшку сумнівного кислого малинового сиропу, «таємничо виробленого на Таїті», дають 50 євро, але їм навіть на гадку не спадає, що Таїті — одна з найбідніших держав світу, де, імовірно, люди помирають від недоїдання. Причому, в місці, де росте таємнича рослина ноні. Проблемою світу є здорові, які вмирають не від масної їжі, а від голоду.

— Відколи ти, відвічний цинік, став завзятим захисником бідних і голодних?

— Я не захисник, але усвідомлюю певні речі.

— Ти, часом, не збираєшся стати борцем за захист Землі?

— Борони, Боже. Земля сама себе захистить.

— Земля сама не захистить себе. Землі, дорогий мій, байдуже, хто на ній буде жити. Наше завдання — зберегти Землю і життя, щоб могти вижити.

Вона спробувала заспокоїтися. Знову взяла ножа і почала різати селеру.

— Невірно, дорога моя, знову невірно. Матінці Землі ми остогиділи, їй це все вже в печінках, і матінка Земля невдовзі зробить все, щоб нас позбутися.

— Але, на жаль, вона неперебірлива, бо якби була перебірливою, спершу би позбулася таких, як ти.

— А чого це?

— Тому що з тими обсягами негативу, які ти поширюєш навколо себе, неможливо жити. Ні ми двоє, ні людство не можемо рухатися вперед.

— Боже, як мені тебе шкода. Невже ти справді думаєш, що я такий важливий? Щиро, щиро мені тебе шкода, прийми мої співчуття, кохана.

Припинила різати стебло селери. Підняла руку на сантиметрів десять, почала вертіти нею в суглобі і спинилася в момент, коли на сталі ножа відбилося світло. Вона випрямилася, поглянула йому просто у вічі, а він — на її непорушні повіки, по яких було видно, що вона чудово себе контролює. І рухи, і голос.

— Ніколи не співчувай людині, яка в руках тримає ніж.

На її обличчі не було помітно жодних рухів, і та фраза, оголена і спокійна, повисла між ними двома. Бачив у її зіницях відсвіт леза, але картина здалася йому дешевою, ганебно тривіальною, і він першим усміхнувся, навіть засміявся, щоб її примусово відігнати і чимшвидше заповнити тишу. Вона йому не відповіла, і його усмішка виглядала нерівноправною, мізерною, насправді підлабузницькою.

Вона усміхнулася з якимось незмірно коротким запізненням, і він жахнувся реакції свого тіла, своєї шкіри, а точніше волосся на ній, яке встало дибки, починаючи від неіснуючого хвоста й аж до потилиці. Лекція про атавізм була вивчена за дві-три секунди.

Як вона до нього усміхнулася! Засміялася, захихотіла, вереснула, зареготала.

— Гей, та ти перелякався! Коханий наш перелякався!

— Не перелякався, кохана, не перелякався. Твоя уява перебільшує мої страхи.

— Наш коханий перелякався, наш коханий перелякався!

Бачив, що вона більше не може стримувати сміху. Гидливо відвернув голову, рушив до неї, пройшов повз, але навмисно повз руку, яка тримала ножа.

Стіни кухні і посуд відлунювали від звуку її реготу, і він надумав чимшвидше вийти з кухні. Але не вийшов. Спинився.

Тоді обернувся, поглянув на волосся, яке тряслося і гойдалося від сміху, потім на шию, яка оголилася, коли жінка, душачи напад реготу, опустила бороду на груди. Як би він ненажерливо гризонув її в шию під вухом, щоб задушити її регіт і примусити проковтнути те кляте «наш коханий»! Замість того його здивувала ерекція, яка повернула йому впевненість, і він ззаду обома руками схопив її за сідниці. Не випускав.

Вона припинила сміятися. Відклала ножа.

Борис Горак приїде до лікарні з великим запізненням, але ще вчасно, щоб застати Давидову маму, яка розмовляла з інспектором Відошичем.

* * *

Відошич постукав у двері лише раз, але знав, що з того боку його ніхто не запросить, тому увійшов дуже обережно, вираз його обличчя говорив про все: і що йому шкода, бо мусив прийти, і що він перепрошує, але що поробиш, така ситуація.

Катарина встала і підійшла до Відошича.

— Не кажіть нічого, я розумію, що ви би не приходили, якби не мусили.

Він був їй вдячний за ті слова.

— Як він?

— Краще, ми всі думаємо, що йому краще.

Вона поправляла волосся довше, ніж слід було, і бачила, що він стежить за її рукою.

— Я постійно біля нього. Деколи читаю йому казки, які він колись любив. Лікар порекомендував постійно розмовляти і вголос нагадувати про те, що дитина любить. Я відчуваю, що так передаю йому свою енергію. Навіть деякими безглуздими історіями про цукерні, про гусениць, гармоніку.

Знітилася.

— Вчора йому читала.

Відошич посміхнувся.

— Шкода, що я не чув, я давно не слухав казок. Мої занурюються в ті комп’ютерні ігри. Я вже не годен зрозуміти, що в них у тій уяві. Навіть мультиків більше не дивляться, а те, що дивляться, я більше не розумію.

— Не кажіть, наче мій Давид інший. Але зараз, коли він не може в ті ігри грати, це йому трохи допоможе. Зрештою, деякі мультики і я з ним люблю дивитися… «Астерікса», наприклад, але інших не розумію.

Їй було так легко-легко на душі, вона повернулася до звичних батьківських теревенів і була за це вдячна Відошичу.

— І брошку вибрали відповідно до історії? Гарний гармоніст… Навіть я це помітив.

Катарина торкнулася рукою брошки і затримала на ній руку.

— А, це подарунок сестри, в мене був день народження, наймолодша сестра виходить заміж, то й у всіх подарунковий настрій. Минулого року я була на екскурсії в Австрії, і ми зайшли до Музею Сваровскі. Там все в кришталі і багато кітчу. Дадик нудився, з нетерпінням чекав, коли ми звідти підемо, а тоді ми помітили один дивний експонат. Знаєте, незвично: гармоніка мала кришталеві клавіші, вся переливалася і, що найдивовижніше, видавала звуки. Дадик радів, сміявся, сміявся… Зараз я вдячна сестрі, що вона мені це купила на день народження. Буду носити брошку, доки Дадик не одужає.

Відошич посміхався, але мовчав, і Катарина ніяково додала:

— А мені найбільше сподобалася одна фігурка кришталевої павутини. Прекрасна.

Вони відволіклися від історії про брошку, і Відошич відітхнув з полегшенням. Повернувся до розмови.

— Я в дитинстві надивився таких павутин. Роса, наче скельця, тільки тріпотить. Триває це недовго. За мить скапує, сходить сонце,

1 ... 58 59 60 ... 122
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вода, павутина», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вода, павутина"