Читати книгу - "Захребетник"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Поряд із трубою стояла нічна ваза: про запас.
Але нудьга відступила. І не тільки тому, що не було клопів та працювала каналізація. Поки Матіас Кручек ніжився в теплій воді, він несподівано для себе самого сформулював бездоганне спростування другого постулату Родкліфа Твердині, покладеного в підмурівок теорії висхідного розвитку некорінних інферналів.
Це означало кінець двомісячній апатії та розумового застою. Свіжі ідеї вже роїлися працьовитими бджолами та несли нектар фактів і пилок міркувань у грандіозні вулики наукових концепцій. Спростування другого постулату неминуче вело до перетворення теорії висхідного розвитку на теорію розвитку циклічного, що, у свою чергу…
«Вдало я опинився в Брокенгарці, — подумав Кручек, прямуючи до Палати міри та ваги. — На Вальпургіналії збирається сила-силенна некорінних інферналів. І я зможу знайти незаперечні підтвердження своєї теорії…»
* * *Ознайомившись із паперами реттійців, змінний розпорядник Палати одразу ж провів їх до зали Піднесених Вимірів. Здобувачі на звання мага-еталона вже чекали. Білявий молодик-чаклун, гладкий волхв-ачендарій, схожий на дикого шкарбуна з вусами-іклами; сором’язливо посміхався коротун-некромант у квітчастій робі; розмовляли про щось лайливий маг, жовчний і сухий, зі статечним душком-малефиком…
На довгому столі в зразковому порядку були виставлені прилади. Руновані пробірки для проб крові. Шеренга небитких колб Стефануса з укладеними всередині лярвами-дегустаторами. Ауропробник на триногому штативі, з обертовим барабаном змінних реторт. І, немов полководець над військами, вишикуваними на плацу, — дилигентивний манометр.
Підрахувати загальну мана-фактуру кожного зі здобувачів міг би будь-який дипломований маг. Однак при розрахунках еталона була потрібна неймовірна точність, і манометр був незамінний.
Корпусом приладу служив череп морського змія, надійно захищаючи тонку «начинку» від випадкових зовнішніх впливів. Крім того, череп із гілчастим гребенем та кістковим «нашийником» відповідав за функцію повідомлення результатів.
Усередині цього разючого вмістилища жила колонія ефірних інсектоїдів, загорнутих у «серпанок стабільності». Тільки-но до очниць манометра доторкалася людина або інша істота, що володіє запасом мани, інсектоїди враз відгукувалися. Чим сильніший чарівник прикладав долоні до двох із шести очниць, тим сильніше збуджувалася колонія. Від серпанкового кокона, який утримував колонію, до внутрішніх стінок черепа тяглися еластичні джгутики й передавали вібрації. Перетворювальні ланцюжки рун давали хід інвокаційним мембранам, і кістяна «голова» уголос повідомляла рівень мани випробуваного з точністю до восьмого знака після коми.
Приблизно так Кручек пояснив дію манометра цікавому скарбівничому. Ряд нюансів, стомливих для тих, хто непосвячений у Високу Науку, він опустив. Із вдячністю вислухавши пояснення, Август Пумпернікель почав прискіпливо вивчати акуратні стоси розкреслених бланків і незаповнених таблиць.
Із цим належало працювати саме йому.
— З методикою попереднього обчислення даних ви знайомі?
— До дрібниць, — кивнув Пумпернікель.
— Чи не потрібна вам допомога переписувача? — поцікавився маг-медикус.
До його обов’язків належало взяття проб крові в здобувачів та швидке загоєння порізів.
— Дякую вам, я сам. У своїх записах мені легше буде розібратися.
— Тоді починаємо, добродії.
Перший здобувач, білявий молодик, підійшов до манометра й поклав тремтячі долоні на очниці. Усередині приладу почався рух.
— Нуль цілих і шістдесят два мільйони двісті тридцять чотири тисячі триста сімдесят сім мільярдних декасин-геля за шкалою Кірхмайєра, — доповів череп.
Чаклун засмучено зітхнув.
Утім, шанси в нього ще не вичерпалися.
CAPUT IVде Август Пумпернікель із жахом розуміє, яка заварюється каша довкола нього; маги й скарбівничий збираються в «Замурзаному Фріці», де стають свідками запеклої дуелі, і нарешті розкривається лиховісна таємниця XIII Вальпургіналій
— О! А це у вас що?
— Інтегральна формула розрахунку динаміки нагромадження мани. З урахуванням поправних коефіцієнтів.
Кручек сьорбнув ковток пива й скосив очі на скарбівничого. Захопившись обчисленнями, Пумпернікель забув про свій кухоль, — він з головою зануривсь у вивчення врученого йому пергаменту.
Раптом парубійко зайшовся реготом.
— Вам моя методика здається смішною? — образився доцент.
— Та ні ж! Я не розуміюся на магії, але з математичної точки зору ваша методика чудова! Вона дає змогу домогтися значно більшої точності, ніж стара. У вашій особі помер великий арифмет!
— Дякую, — сухо озвався Кручек. — Зате, кажуть, народився непоганий теоретик Високої Науки. Але що ж тоді викликало у вас напад веселощів, пане?
— Формула! Подивіться самі! Дуже потішно вийшло. Ні, там усе правильно! Просто смішно…
Приват-демонолог у свою чергу схилився над пергаментом, уважно вивчив власну формулу — й раптом голосно до непристойності хрокнув.
— Ваша правда, пане! Ви абсолютно праві. А якщо провести зворотне перетворення… Ха-ха-ха!
Двоє чоловіків реготали до сліз. Пумпернікель навіть пиво
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захребетник», після закриття браузера.