Читати книгу - "Можливо все!"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Для початку розберемо поняття звички.
Звичка – це набута модель поведінки, якої ми дотримуємося, здебільшого, неусвідомлено. І зберігається вона у нашій підсвідомості. Пам’ятаєте, ми вже говорили про це в розділі 2.
Психологи називають таку поведінку умовною. Це означає, що кожного разу наша реакція на певні обставини формується за раніше складеною моделлю поведінки. Яку, до речі, ми можемо змінити.
Для початку дозвольте мені поділитися з вами дуже важливим, на мій погляд, зауваженням стосовно звичок.
Багато людей будуть переконувати вас, що змінити звички практично неможливо.
Так, це, безсумнівно, вимагатиме певних зусиль. Але це не належить до категорії неможливого!
Під час обговорення цієї теми я завжди стикаюся з однією й тією ж проблемою. Люди переконані, що, поставивши чітку мету і доклавши всю силу волі, можна викорінити будь-які погані звички.
На мій погляд, це звучить занадто жорстко. Скажіть людям:
«Хочете бути успішними – переступіть через себе!» – і ви побачите, що багато хто навіть не спробує. Чому ж автори багатьох книжок (не всіх, але багатьох) пропонують такі болісні методи? Усе просто. Вони не знають, як допомогти тим, хто став на шлях змін!
А ось і кілька моїх зауважень щодо звичок.
1. Чимало людей з виглядом знавця стверджуватиме, що для викорінення звички вам потрібен усього 21 день.
Повна нісенітниця!
Я переконувався в цьому не раз на власному досвіді і чув від безлічі людей: три тижні – це дуже маленький термін! За цей час ваші нові звички просто не встигнуть вкоренитися. Так, ви можете позбутися звички за 21 день, але ж цей стан повинен стати для вас природним. Чи встигнете ви звикнути до нового за 21 день?
Повернімося до визначення звички: це набута модель поведінки, якої ми дотримуємося, здебільшого, неусвідомлено, і вона зберігається у нашій свідомості. Таким чином, щоб її викорінити, ми повинні замінити її у своїй свідомості на іншу модель набутої поведінки. Виникає питання: скільки часу це може забрати?
Чесно кажучи, я не знаю. І навряд чи хтось може назвати вам точну цифру, адже це дуже індивідуально. Я сказав би, щонайменше три місяці. Але разом із тим це може розтягнутися і на довший термін, залежно від типу вашої особистості й звички, яку ви намагаєтеся викорінити.
2. Отже, ми збираємося звільнитися від звички відкладати справи на потім і замінити її звичкою рухатися вперед. Хочу зауважити, що деякі положення нашого подальшого обговорення можуть похитнути вашу систему поглядів і переконань.
І це правильно!
Ви не можете просто взяти й змінити свої звички. Для початку вам потрібно змінити свою систему поглядів. Візьміть до уваги всі мої рекомендації, перегляньте свій світогляд (можливо, вам доведеться дещо змінити) і ви побачите, як разом із поглядами зміниться і ваша поведінка.
А тепер перейдемо до практичних рішень, які допоможуть вам позбутися звички відкладати і досягнути поставлених цілей.
1. Використовуйте силу свого фокусу!Постановка перед собою цілей допомагає сфокусуватися на тому, чим ви справді хочете займатися, що важливо для вас і що вас мотивує. Разом із тим, це не дасть вам займатися небажаними справами, які ви неминуче кинете, і які в результаті призведуть до зволікання.
Таким чином, завжди тримайте в голові свої цілі! Напишіть їх на папері і носіть із собою в кишені. Багато хто так і робить. Я, наприклад, зберігаю їх у своєму iPhone, тож за бажання завжди можу з ними звіритися.
Пам’ятайте! Дії ґрунтуються на рішеннях, а рішення передбачають рух уперед. І ми не можемо приймати рішення, не впевнившись у тому, що вони націлені саме на те, що нам потрібно робити.
2. Рухайтеся!У світі існує чотири типи людей. Ви, напевно, чули або читали про це в книжках:
1) люди, які говорять про те, що збираються зробити;
2) люди, які думають про те, що збираються зробити;
3) люди, які не говорять, не думають і не роблять;
4) люди, які, не вагаючись, беруться до справи.
Будьте одним із тих, хто починає робити без зайвої «балаканини».
Найкраще починати, зробивши перший із тих однопроцентних кроків, які ви для себе вже створили. Напевно, я вже нагадую вам стару платівку, але все ж повторю ще раз. Якщо ви поставили перед собою цілі й розробили план дій, але не розбили їх
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Можливо все!», після закриття браузера.