BooksUkraine.com » 📖 Езотерика » Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності 📚 - Українською

Читати книгу - "Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності"

309
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності" автора Даг Ейстейн Ендше. Жанр книги: 📖 Езотерика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 60 61 62 ... 94
Перейти на сторінку:
з богами й демонами не настільки поширене сьогодні, як раніше, має мало спільного зі зміною уявлень щодо сексуальності. Це передусім пов’язано з релігією, яка стала більш духовною, і меншою кількістю людей, які вірять, що боги, демони й інші подібні істоти безпосередньо втручаються до нашого повсякденного життя. Їхнє втручання зазвичай опосередкованіше, чутливіше. Думка, згідно з якою люди можуть мати статеві контакти з цими істотами, вже не така переконлива.

Підтвердження цього зв’язку між надприродним сексом і загальним розумінням релігії забезпечується єдиною формою релігії, де багато послідовників досі вірять у секс із надприродними істотами: в НЛО-релігії божества є частиною наукової картини світу, і, отже, немає жодних перешкод для того, щоб вони теж могли займатися сексом із нами.

Секс на віки вічні

Свідчення людей, які свідомо чи несвідомо мали статеві контакти з демонами, богами й іншими надприродними істотами, часто дуже драматичні. Однак вони є й завжди будуть винятковими. Секс такого роду ніколи не буде чимось таким, що впливає безпосередньо на людей, проте саме уявлення часом грало помітну роль у суспільній дискусії. Зовсім інакше на нас впливає уявлення про те, що відбувається з нами після смерті. Усі вірні мають різні поняття про посмертний секс, незалежно від того, передбачає це вічне утримання чи, навпаки, необмежене вічне задоволення.

Під ісламським кутом зору секс ніколи не зникне, навіть після смерті. Коран обіцяє мусульманським чоловікам компанію чуттєвих дів із великими очами в раю55. Гурії, жінки створені Богом тільки для раю, вони ніколи не жили на землі і, що особливо підкреслюється, не були займані чоловіками або джинами56. Згідно з ісламською традицією, гурії з нетерпінням чекають на чоловіків, яких їм обіцяли, а Ридван, головний ангел, іноді підносить їх на вершину раю, щоб вони звідти могли спостерігати за їхніми чоловіками на землі57.

У хадисах Мухаммед докладніше пояснює, що в раю жоден чоловік не залишиться без дружини. Насправді, кожен чоловік буде мати щонайменше дві дружини58. Це будуть незаймані жінки з великими очима. Крім того, і чоловіки, і жінки будуть 27 метрів на зріст59. Благочестиві подружжя возз’єднаються в раю60. Деякі з жінок, які в житті були доб­рими мусульманками, на вході в рай знову отримають молодість61.

Сирійський учений-правознавець, тлумач Корану Ісмаїл ібн Касір стверджував, що в раю жінки після кожного статевого акту знову стають дівами62. Крім того, ібн Касір уважав, що кожен чоловік щодня матиме статеві контакти зі ста дівами. Це буде, звісна річ, можливо, оскільки кожен чоловік буде мати силу ста чоловіків63. В одному з хадисів стверджувалося, що Мухаммед обіцяв кожному чоловікові 72 дружини в раю64, проте ісламські вчені сприймають це скептично.

Сказання Корану щодо «вічно юних чоловіків», «прекрасних як перли», які будуть подавати найдивовижніші напої в красивих келихах, в ісламській традиції іноді розглядається як ознака того, що секс між чоловіками також існує в раю. А те, що вони часто перебувають пліч-о-пліч із багатьма вельми сексуально активними дівами, означає те, що багато уваги приділяється їхній красі та готовності служити65. Від початку ХХ століття й донині в Єгипті серед деяких найвидатніших учених країни та імамів точиться дискусія щодо того, чи існує в раю гомосексуальність і вічна ерекція66.

Християнське бачення благословення в раю значно помірніше, ніж ісламське. Як пояснює Ісус: «Ті, хто будуть гідними отримати цей світ і воскресіння з мертвих, не будуть ані женитись, ані виходити заміж… бо рівні вони ангелам»67. З огляду на те, що християнським ідеалом є сексуальна помірність, не дивно, що загальне правило твердить: не буде ніякого сексу на небесах. Не всі християни згодні з цим. Мормони, які ставлять акцент на порятунку через так званий небесний шлюб, стверджують, що шлюбний секс буде тривати вічно68.

Ураховуючи загальний християнський принцип, що секс — це щось негативне, не дивно, що він часто фігурує в описах пекла. Проте це не означає, що в пеклі грішники будуть насолоджуватися сексом так само, як і за життя. Зовсім навпаки. У пеклі секс використовується тільки як покарання. Багато творів мистецтва часів Середньовіччя та Відродження, які детально зображують пекло та Судний день, показують, як чорти мучать своїх жертв статевим шляхом. Особливо популярними є анальні проникнення предметами та демонічними частинами тіла. Той факт, що катування — це єдина форма сексуальної активності, яка чекає на людину в християнській вічності, посилило загальне негативне ставлення до сексу. В ідеалі людство повинно повністю утримуватися від сексу, а будь-хто, хто вважає інакше, цілу вічність з’ясовуватиме те, наскільки страшним може бути секс.

Єдина форма сексу, яка дозволяється серед людей за життя — сімейний вагінальний секс, — у більшості течій християнства повністю відсутня й на небі, й у пеклі. Будь-який інший секс з обопільної згоди теж відсутній, але інші форми сексу, які так часто засуджувалися християнством, існують у вигляді демонічного зґвалтування грішників.

Питанню сексу за межами цього життя приділяється менше уваги у сучасному релігійному дискурсі. Це, ймовірно, пов’язано з тим, що релігійні вірування стали менш реальними. Це також пояснюється певним ослабленням переконання в тому, що люди мають статеві контакти з богами та демонами. Секс насамперед є фізичною активністю, і якщо вічність — це духовний стан, то дедалі важче повірити в те, що секс може існувати в такій сфері.

Але досі годі й пояснити відсутність сексу в загробному житті, просто вказуючи на те, що релігійні переконання щодо сексу стали більш духовними. Врешті-решт, це не обмежує те, що ми можемо зробити з нашими фізичними тілами. Не має значення той факт, що багато вірян рідко асоціювали секс із нашим існування після смерті. Проте релігійному переконанню, що секс є дечим, що існує у вічному ідеальному стані для тих, кому пощастило бути обраними, було покладено край. Той факт, що, наприклад, християнська вічність послідовно представлена у вигляді безстатевого стану, вказує на недвозначну думку, за якою сексові немає місця в будь-якому ідеальному стані людини. Секс був й залишається чимось, що не посідає гідного місця в цьому релігійному образі. Секс є частиною нашого недосконалого стану як смертних і скороминущих істот. Коли ми станемо досконалими, не буде ні практики, ні думки про секс. У цьому світлі релігійні уявлення про взаємозв’язок між сексом, богами й загробним життям говорять нам більше, ніж уявлення про взаємозв’язок між сексом і релігією.

Але ця картина досі не є домінуючою. У багатьох релігіях і сьогодні багато вірян переконані, що секс у них буде й після того, як

1 ... 60 61 62 ... 94
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Секс та релігія. Від балу цноти до благословенної гомосексуальності"