BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу 📚 - Українською

Читати книгу - "Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу"

245
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу" автора Девід Аллен. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 64 65 66 ... 95
Перейти на сторінку:
до нових берегів. Що у вашій електронній пошті? Які проекти вам треба започаткувати чи завершити з вашими дітьми? Над чим слід працювати у ваших поточних ролях в офісі? Що підштовхує вас до змін чи надихає на творчість у подальші місяці чи роки? Це все відкриті виробничі процеси у вашій голові для визначення більших цілей і тонших аспектів.

Є певна магія в тому, щоб бути присутнім у теперішньому моменті вашого життя. Мене завжди дивує сила ясного спостереження просто за тим, що відбувається, що являє собою реальність. З’ясування точних деталей щодо власних фінансів, прояснення історичних даних про Компанію, яку ви купуєте, чи отримання інформації про те, хто кому що сказав у міжособистісному конфлікті, може бути конструктивним, якщо не абсолютно необхідним і вочевидь цілющим.

Найкраще місце для успіху — це там, де виє, з тим, що у вас є.

— Чарлз Шваб

Доведення справ до результату і відчуття комфорту від цього означає бажання пізнавати, усвідомлювати та правильно братися за вирішення всіх справ, які вписуються в екосистему вашої свідомості. Цього потребує навчання мистецтву продуктивності без стресу.

Робота за принципом «знизу догори»

Щоби досягти врегульованої продуктивності у вашому житті, цілком логічно почати з прояснення згори донизу. Подумайте, чому ви на цій планеті. Прикиньте, яке життя, його стиль та яка робота найкраще допомогли б вам виконати це призначення. Які особисті стосунки підтримали би вас на цьому шляху? Які ключові справи вам треба було б вирішити прямо зараз і що ви можете зробити фізично якомога швидше, щоб розпочати кожну з них?

Вам ніколи не бракує можливостей з’ясувати ваші пріоритети на будь-якому рівні. Подумайте про те, які перспективи вас очікують.

Насправді ви можете розглядати ваші пріоритети з будь-якого рівня і в будь-який час. У мене завжди є щось, що я можу конструктивно робити, щоби посилити мою обізнаність і зосередженість на кожному рівні. Мені завжди вистачає ідей для детального розроблення, цілей — для переоцінки, проектів — для ідентифікації чи творення та дій — для вибору. Секрет у тому, щоб навчитися приділяти увагу потрібним з них і в правильний час, щоб зберігати ясність і мати повне уявлення про те, чим ви займаєтеся.

Оскільки все буде зрештою керуватися пріоритетами наступного, вищого, рівня, формулювання ваших пріоритетів вочевидь найефективніше розпочинати згори. Наприклад, якщо ви витратили час на ранжування пріоритетів у вашій роботі, а згодом збагнули, що це не те, чим ви мали б зайнятися, і час та зусилля можна було би присвятити визначенню наступної справи, якої ви справді прагнете. Проблема в тому, що без відчуття контролю а рівні втілення (поточні проекти та дії) і без віри у вашу здатність правильно керувати цими рівнями спроби самоврядування свого життя згори донизу часто спричинюють розчарування.

Спроби керування згори донизу, коли основа не контролюється, можуть бути найменш ефективним підходом.

З практичного погляду я раджу рухатися замість цього знизу догори. Я тренував людей в обох напрямках, і в контексті довготривалого ефекту можу чесно сказати, що контроль над деталями в його/її фізичному світі, а потім фокусування уваги на наступному рівні ніколи не призводили до програшу.

Головна перевага праці в напрямку знизу догори — те, що це розчищає вашу свідомість, даючи можливість творчій уяві сфокусуватися на більш реальних і важливих концепціях, які вам, можливо, потрібно буде ідентифікувати. Крім того, цей метод значною мірою гнучкий і довільний, він охоплює практики з мислення та організації, універсальні й ефективні, незалежно від об’єкта застосування. Це зумовлює цінність його засвоєння незалежно від того, з яким актуальним змістом ви маєте справу в конкретний момент. Переналаштування бачення або цілі не поглинає час, але вміння втілювати та виконувати їх у раціоналізований, скоординований і спокійний спосіб — це мистецтво, яке треба вивчати і практикувати. Усвідомлення того, що ви маєте таку здатність, дасть вам змогу грати у більшій грі. Це справді наснажує.

За довгі роки я зрозумів, що найважливішою справою є та, яка заполонила ваш мозок. Той факт, що ви переконуєте себе, що не повинні про це думати, несуттєвий. З певної причини ця справа з вами. «Купити їжу для кота», звісно, не може розглядатись як матеріал для теоретичного переліку пріоритетів, але якщо це те питання, що вас найбільше турбує тут і зараз, його вирішення має бути Роботою Номер Один. Щойно ви впоралися з тим, що перебувало в межах вашої уваги, ця справа відходить, і ви помічаєте, що насправді привертало вашу увагу. Далі, коли ви впораєтесь із цим, це дозволить зрозуміти, що насправді привертає вашу увагу, і так далі. Майже всім без винятку керівникам, з якими я працював, найбільше дошкуляє керування повсякденною рутиною їхнього робочого світу — електронна пошта, наради, відрядження, проекти, які виходять з-під контролю, і т. д. Коли вони починають брати все це під свій контроль, їхня увага завжди повертається до важливішого й цікавішого з вищої перспективи — родини, кар’єри та якості життя. Тому не переймайтеся тим, який рівень чи який сенс у вашому житті є найвищим пріоритетом — працюйте з наявним. Поки ви це робитимете, ви ефективніше спрямуєте свою увагу на те, що справді істинне та значуще для вас.[35]

Займіться тим, що привертає вашу увагу, — і ви зрозумієте, що насправді її привертає

Рівень 5 (мета і принципи) вочевидь є найважливішим контекстом, у якому можна визначати пріоритети. Водночас досвід підтвердив, що коли ми розуміємо і застосовуємо всі рівні роботи, якими займаємося, особливо нижній і рівень 1, то отримуємо більшу свободу та ресурси для виконання ширшого обсягу роботи, важливої для всіх. Якщо ваш човен тоне, вам байдуже, куди він пливе! Хоча підхід «знизу вгору» не є концептуальним пріоритетом, з практичного погляду це важливий чинник досягнення врівноваженого, продуктивного та комфортного життя.

Нижній рівень. Насамперед слід упевнитися, що ваші списки дій є повними, що може виявитися нелегким завданням. Ті, хто зосередився на збиранні та втіленні всіх цих пунктів, з’ясовують, що існує багато таких (часто важливих), які забуто, вміщено не туди чи просто не розпізнано.

Якщо у вас немає принаймні п’ятдесяти наступних дій і очікувань, зокрема завдань для персоналу і планів нарад, я би скептично поставився до того, чи є у вас насправді список їх усіх, крім вашого календаря. Однак якщо ви чітко виконали пропозиції, наведені у розд. 2, можливо, він у вас уже

1 ... 64 65 66 ... 95
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Як упорядкувати справи. Мистецтво продуктивності без стресу"