BooksUkraine.com » Сучасна проза » Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков 📚 - Українською

Читати книгу - "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"

38
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Захисники, які ступили за межу життя" автора Олег Калашніков. Жанр книги: Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 71 72 73 ... 111
Перейти на сторінку:

– На короткий термін ще приїхав у жовтні. Він тоді у Житомирі зустрічався і розмовляв з братом Андрієм та сестрою Сніжаною, але діти нічого з тієї розмови мені так і не переповіли. Він, як відчував, що може статися щось непоправне, так як зібрав та оформив всі необхідні документи, які потребували його підпису.

А то, якось, пішов до Андрія, пити пиво разом і затримався у нього. Раз за разом дзвонили до нього: то дружина Наталя, то сестра Сніжана. Він тоді з сумом сказав у слухавку: «Наталю, дай мені посидіти з братом, може, я востаннє п’ю з ним пиво...»

 

– Вдома у бабусі є куточок, де стоїть портрет тата Саші. Я таткові приношу букети назбираних кленових листочків та кладу свої улюблені цукерки, щоб у нього було гарно і він міг поласувати смачненьким. А ще я полюбляю співати. Ось послухай.

Я дивлюся на тебе з небес, моя донечко,
Синьоока, світловолоса.
Я люблю тебе ніжно дуже,
Моя сонячна і кирпата!

 

Роман Стецьків, у 2014 році командир 3 гсабатр 1 ГСАДн:

– Переломним у діях моєї батареї виявився момент під час нашого перебування на Веселій Горі, коли регулярні кадрові підрозділи Російської Федерації почали відтискати українські війська і я отримав наказ зайняти вогневу позицію на тридцять-сорок кілометрів за лінією фронту. Ми перемістилися за річку Сіверський Донець, кілометрах в п’ятнадцяти від околиць міста Щастя, на лінію, яка зараз є лінією розмежування між Україною та ЛНР. Базовий табір розташували неподалік від населеного пункту Новоайдар. 

Тетяна Леонідівна Артемчук (Павлюк), мама:

– В одній з телефонних розмов Сашко повідомив, що з побратимами відвідували дитячий будинок, де один з хлопчиків назвав його татом і він прийняв рішення всиновити його після звільнення зі служби. Сказав: «Серце крається, як згадаю цю дитину. Він підійшов до мене, взяв за руку і промовив одне тільки слово: “Тато”».

Роман Стецьків, у 2014 році командир 3 гсабатр 1 ГСАДн:

– Перемир’я, яке оголосили на початку вересня, дало нам змогу спокійно обладнати свої позиції. А в десятих числах вересня знову надійшла команда «по місцям». 

З другої половини вересня по 5 грудня 2014 року вогонь з наших стволів не переставав линути, їм навіть ніколи було остигати. Батарея перебувала у коловороті постійних переміщень та вогневих завдань.

 

Захисник, вже вкотре за останній рік, вдягнувши військову форму та, закинувши на плечі рюкзак, прощався з сім’єю. На його серце лягла невимовна туга. Він не хотів повертатися в зону АТО, але знав, що має бути там, де ворог шматує його країну, де залишилися побратими, де страх та смерть завжди поряд з ним. 

– Чи можна вважати за мужність повернення до пекла? – невдало спробував пожартувати з дружиною. У відповідь жінка міцно притислася до його грудей, не в змозі стримати сльози, але намагаючись не заголосити, щоб не налякати трирічну донечку, яка стояла біля них, тримаючись однією рукою за поділ маминого плаття, а другою за армійські штани тата. Наталка глибоко вдихала запах коханого, щоб насититися ним до наступного його повернення з війни.

– Тато, ти куди? – безтурботно запитала Злата, дивлячись на батька знизу догори. – Ми собачу буду вже збудували, а що ще маємо змайструвати?

– Тато поб’є поганих дядьків, повернеться додому ось тоді і займемося іншими хатніми справами, – відповів чоловік, ніжно погладивши золотаве волосся доньки.

 

Тетяна Леонідівна Артемчук (Павлюк), мама:

– Син поїхав, а мене не полишало передчуття, що має статися щось недобре. Останні дні перед його загибеллю невимовно важко було на душі, спокій зовсім полишив мене. 

2 листопада 2014 року припало на неділю, якраз на моє професійне свято – працівника соціальної сфери. День видався холодним та непривітним, якраз таким, яким був мій настрій. Щоб знайти хоча б якусь розраду, вирішила перевідати сина Андрія у Житомирі…

17 годин 20 хвилин, пам’ятаю як зараз, дзвонить сусідка і каже, щоб терміново поверталася до хати, так як виникли негаразди по господарству. Повернулася у село, але до двору ніяк не могла потрапити – все, чомусь, блукала вулицями. Я ще не знала, що мій син загинув, але серце відчувало втрату. Він в суботу мені телефонував і я, після розмови з ним, дуже плакала. В слухавку плакати не наважувалася. Коли влітку від нього сім днів не було ніякої звістки, я тоді підняла на ноги і Бердичів, і Житомир, щоб вияснити, чому не дає про себе знати, чи все з ним добре, може поранений, але ж живий. Коли Сашко, нарешті, зателефонував, а я відразу і розридалася, почувши рідний голос, то він попередив: «Мамо, не плачте, мені тут і так важко. Будете плакати, то будемо спілкуватися через Сніжану з Андрієм та Наталку». 

У жовтні якось Наташа телефонувала: «Мамо, Саші терміново потрібні шкарпетки» – він дуже боявся холоду. Я йому ще до шкарпеток поклала цігейкову тілогрійку. Співслужбовці, коли приїхали на поховання, розповідали, що він з тією тілогрійкою не розставався, але в той чорний день чомусь не вдягнув… 

В понеділок повернулася з роботи. Якраз знімала курточку, як подзвонила невістка і запитала: «Мамо, ви стоїте чи сидите?». Відразу зрозуміла, що щось сталося з Сашком. Вона і сказала: «Нашого Саші більше немає».

1 ... 71 72 73 ... 111
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Захисники, які ступили за межу життя, Олег Калашніков"