Читати книгу - "Дружина мандрівника в часі"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Середа, 13 квітня 1994 року (Клер двадцять два, Генрі тридцять)
Клер: Чую, як Генрі повертає ключ у шпарині вхідних дверей. Коли він заходить у квартиру, виходжу зі своєї студії. На моє здивування, бачу в його руках телевізор. Ми його не мали, бо Генрі не може його дивитися, а мені не цікаво дивитися самій. Цей чорно-білий телевізор старий, маленький, увесь укритий пилюгою, зі зламаною антеною.
– Привіт, люба, я вдома, – промовляє Генрі та ставить телевізор на обідній стіл.
– Фу, він брудний, – фиркаю я. – Ти знайшов його десь у провулку?
– Ні, купив у «Юнік». Десять баксів, – ображено відповідає Генрі.
– Для чого?
– Сьогодні буде одна передача. Подумав, що нам слід її подивитися.
– Але… – починаю, та навіть гадки не маю, що ж це за така передача, через яку Генрі готовий ризикувати.
– Усе нормально. Я не дивитимусь її. Хочу, щоб ти це зробила.
– А-а-а… Яка це передача? – не можу вловити суті.
– Це сюрприз. Вона йтиме о восьмій.
Поки вечеряємо, телевізор стоїть на підлозі у вітальні. Генрі відмовляється давати будь-які відповіді стосовно передачі й постійно дражнить мене своїми запитаннями, на кшталт: що би я зробила, якби мала величезну студію.
– А для чого? У мене є моя комірчина. Може, займуся оріґамі.
– Ну ж бо, я серйозно.
– Не знаю, – розмірковую, накручуючи локшину на виделку, – я би кожен свій макет робила у сто разів більшим. Я би рисувала на картоні розміром десять на десять футів. Я би пересувалась на роликах з одного кінця студії в інший. Я би встановила величезні чани, а ще японські осушувальні системи, десятифунтову мішалку Рейна… – мене вже захопив уявний образ цієї примарної студії, але потім пригадую свою реальну студію і аж здригаюся. – Ну, якось, мабуть, так.
Ми непогано справляємося на зарплату Генрі та на відсотки з мого трастового фонду. Проте для того, щоб дозволити собі мати справжню студію, мені би довелося піти на роботу, а в такому випадку часу на студію вже би не залишалося. Замкнене коло. Всім моїм друзям-митцям катастрофічно не вистарчає або грошей, або часу, або того й іншого. Шаріс удень працює над програмним забезпеченням для комп’ютерів, а вночі – над мистецтвом. Наступного місяця вони з Гомесом одружуються.
– Що подаруємо Гомесам на весілля?
– Га? О, не знаю. Може, подаруємо їм усі ті кавові апарати, які нам надарували?
– Ми поміняли їх на мікрохвильову та хлібопічку.
– А, так. Гей, уже майже восьма година. Хапай свою каву, пішли у вітальню.
Генрі відсовує крісло та тягне телевізор, а я несу до вітальні наші горнята з кавою. Він ставить телевізор на журнальний столик. Після метушні біля подовжувача та кнопок, умощуємося на канапу та дивимось рекламу водяного ліжка на дев’ятому каналі. Таке враження, що у виставковій залі сніжить.
– Чорт, – дратується Генрі, кидаючи погляд на екран. – У «Юніку» він працював краще.
На екрані мигає логотип лотереї Іллінойсу. Генрі нишпорить у кишені своїх штанів та протягує мені невеличкий клаптик паперу.
– Тримай.
Це лотерейний квиток.
– О, Боже! Ти ж не…
– Ш-ш, дивися.
Представники лотереї, – серйозні чоловіки у костюмах, – дуже помпезно оголошують номери на вибраних у довільному порядку кульках, і ті один за одним з’являються на екрані. 43, 2, 26, 51, 10, 11. Певна річ, вони збігаються з цифрами на квитку, який у моїй руці. Представники лотереї вітають нас. Ми щойно виграли вісім мільйонів доларів.
Генрі вимикає телевізор.
– Вдалий трюк, правда? – всміхається він.
– Навіть не знаю, що на це сказати.
Генрі розуміє, що я не стрибаю від щастя.
– Просто скажи: «Дякую, любий, за ті бакси, що так необхідні нам для купівлі будинку». Цього мені буде досить.
– Але… Генрі… це ж не справжнє…
– Справжнісіньке. Це справжній лотерейний квиток. Якщо візьмеш його до «Кетц Делі», Міні міцно тебе обійме, а штат Іллінойс випише справжній чек.
– Але ти знав.
– Ну, так. Звичайно. Потрібно було просто глянути у завтрашню «Тріб’юн».
– Ми не можемо… це – обман.
Генрі драматично плескає себе по лобу.
– Який же я дурний! Я ж зовсім забув, що ти вважаєш, що краще купити квитки, не маючи жодного уявлення, які випадуть цифри. Що ж, це можна виправити, – з цими словами він іде до кухні та повертається з коробкою сірників. Запалює сірник та підносить до нього квиток.
– Ні!
Генрі задмухує сірника.
– Це не має жодного значення, Клер. Ми могли би вигравати у лотерею щотижня протягом цілого року, якби захотіли. Та якщо у тебе з цим проблеми, то нічого страшного, обійдемося.
У кутику білет дещо підгорілий. Генрі сідає біля мене на диван.
– От що я тобі скажу. А чому тобі відмовлятися від нього? Якщо захочеш перевести у готівку, ми це зробимо; якщо вирішиш віддати його першому ж безхатьку, який трапиться тобі дорогою, – ти й це маєш право зробити…
– Це не чесно.
– Що не чесно?
– Ти не можеш перекласти на мене таку велетенську відповідальність.
– Я буду щасливим від будь-якого твого рішення. Якщо вважаєш, що ми розводимо на бабки штат Іллінойс, бабки, які вони витягнули шляхом махінацій у працьовитих лохів, тоді просто забудьмо про це. Впевнений, ми щось інше придумаємо, як заробити тобі на більшу студію.
Ох, більша студія. До мене дійшло. Яка ж я дурепа! Генрі міг би вигравати лотерею у будь-який час! Але ж він ніколи навіть не намагався, бо це – ненормально. Він вирішив відкинути свою фанатичну відданість ідеї жити життям нормальної людини лише для того, щоб у мене була студія,
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Дружина мандрівника в часі», після закриття браузера.