Читати книгу - "Анна Київська – королева Франції"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
За другими даними – після народження сина Філіппа, а треті свідчать після смерті короля і свого мужа Генріха I – така непевність у датуванні – своєрідна особливість її біографії – від народження й до смерті. І навіть ще й після неї…
(обратно) 21Каролінги (сімейство Карла Великого) – королівська (з 751 р.) та імператорська (з 800 р.) династія у Франції, точніше у Франкській державі, названа на ім’я її найвідомішого представника – Карла Великого. Каролінги правили на території Італії, Германії, Франції. Засновником цього роду був Піпін Короткий.
Після смерті Людовика IV урвалося правління Каролінгів у Германії, ще раніше – у 905 році – Каролінги втратили Італію, і в 911-му вони правили тільки Францією, але й ця країна здобула нових правителів, Капетингів, у 987 році.
(обратно) 22Абатство – католицький монастир на чолі з абатом (з лат. «батько»), настоятелем, або абатисою (у жіночому монастирі). Також назва духовної особи, зокрема у Франції.
(обратно) 23Українська греко-католицька церква утворена в 1677 році. Ще раніше, 8 жовтня 1596 року, відбулася Берестейська унія – на церковному соборі у Бресті. Православні церкви України і Білорусі підписали угоду про визнання зверхності Папи Римського при одночасному збереженні православного обряду. Так з’явилися віряни греко-католики.
Львівська єпархія, як уже мовилося, була створена в 1677 році як єпархія в результаті прийняття Галицької православної єпархії до Берестейської унії, у 1807-му підвищена до рангу архієпархії і згодом встановлена як столиця митрополії.
У 1946 році в результаті інсценованого радянською владою «Львівського собору» була поставлена поза законом, архієпископ Йосиф Сліпий мав резиденцію у Римі. Після здобуття Україною незалежності діяльність архієпархії була у 1991 році відновлена. А в наступні роки були створені нові єпархії.
Кафедральним собором УГКЦ є собор Святого Юри у Львові.
(обратно)Оглавление Сказання перше. Свати з чужоземелля І всього лише 3 години 20 хвилин Народжена між 1024 і 1032 роками у граді Кия У сяйві наднової зірки «В літо 6545 (1037) заклав Ярослав город великий Київ, а біля нього Золоті ворота…» Киянки, киянки, киянки – найкращі у світі жінки… Ходили чутки, що Генріх i двічі сватався до Анни Ярославни Чи я в батька не кохана була?.. Онук короля Гуґо Капета, син короля Роберта II, король Генріх I Франція була тоді невеличким королівством Про погані наслідки від «близького схрещення» Свати із Франції. Багаті дари Ярославу Мудрому Епохальне відкриття історика Мезере, або Як українці Франції відвойовують у москалів киянку Анну Ярославну Династичні шлюби, або Як Ярослав Мудрий став «тестем Європи» «Зіронько ти моя, Ярославна!..» Сказання друге. Сподіваюсь, що саме Ви – король?.. Спадкоємця трону може народити лише королева. Скільки шлюбів у роду людському? У часи Ярослава Мудрого літаки до Парижа не літали Слово про рудих «Місто коронацій», регіон Шампань О, як весілля те співало й танцювало…
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Анна Київська – королева Франції», після закриття браузера.