BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Мій бос — ідіот, Томас Еріксон 📚 - Українською

Читати книгу - "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"

36
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Мій бос — ідіот" автора Томас Еріксон. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 77 78
Перейти на сторінку:
своїх амбіцій і стали найкращим начальником, якого ви самі зустрічали. Я спробував показати вам три різні параметри, щоб скласти разом пазл і розв’язати загадку ваших колег. Як вони функціонують, як вони діють, чому вони роблять те, що роблять. І чому це не спрацьовує кожного разу.

Простий спосіб підбити підсумки всього, про що ми говорили

1. Яким начальником ви хочете бути? Яка ваша mission statement? Як би ви cформулювали свою мету? Пам’ятайте, ви повинні знати свою мету, бо тільки тоді можете знати, на яку діяльність для її досягнення вам треба витрачати свій дорогоцінний час.

2. Скільки керування повинно бути у вашому плані? Почніть із цього. Спеціалістом ви можете бути у будь-який час.

3. Деякий час досліджуйте свого працівника Х. Придивіться, як він поводиться. Спостерігайте. Спробуйте визначити, які кольори ви в ньому бачите.

4. Подумайте, що привабило вашого підлеглого працювати саме в цій компанії. Чому ця робота була для нього важливою. Я маю на увазі, які рушійні сили проявляються? Чому ця людина досі тут працює?

5. Подивіться на робочі завдання й спробуйте визначити правильний рівень розвитку для їх виконання. Ви можете зробити це кілька разів залежно від того, на скількох різних етапах протягом звичайного робочого дня має працювати окремий працівник. Чим ретельніше ви аналізуєте, тим кращий супровід у роботі можете забезпечити своїм підлеглим.

6. Усе, що вам потрібно надати своєму працівникові за результатами такого аналізу — інструкції, зворотний зв’язок, супровід, мозковий штурм чи щось інше — ви можете підлаштувати під його кольори. Можливо, ви захочете провести ретельний аналіз комунікаційного профілю кожного з ваших працівників? Це може бути дуже хорошою ідеєю. Завдяки цьому комунікація між вами буде ефективнішою.

7. Нагадуйте собі, хто ви є. Пам’ятайте, що ваші кольори та рушійні сили, ймовірно, відрізняються від ваших працівників. Не робіть грубої помилки — не слід уважати, що всі працюють так само, як і ви.

Щоб достукатися до своїх підлеглих, ви маєте зробити один чарівний трюк — спинитися на хвильку та відрефлексувати, що відбувається, і усвідомити, що ви не можете керувати людьми, покладаючись тільки на свою чуйку, чи діяти у своєму традиційному стилі. Звісно, ви й надалі можете так вчиняти, але отримаєте такий самий ефект, як і раніше. Якщо ви хочете досягти чогось нового, то повинні випробувати щось нове.

Я знаю, що вам треба багато з чим змиритися та «перетравити». Теорія X, теорія Y, баланс між ролями спеціаліста й керівника, стилями комунікації, рушійними силами, комбінацією всього цього, рівнем розвитку, стресовими ситуаціями, і не будемо забувати про питання, чому ж ви насправді взяли на себе відповідальність за те, щоб керувати людьми і вести їх у майбутнє.

Щоб ви стали хорошими в цьому, вам потрібно почати із себе. Спочатку проаналізуйте самі себе. Якщо ви зможете розв’язати головоломку про те, хто ви, напевно, маєте все необхідне, щоб правильно скласти інші фрагменти пазла. Не потрапляйте в пастку — не думайте, що ви зможете це зробити мимохідь, якось вечорами, вночі, під час перельоту чи в проміжку між обідом і післяобідньою кавою.

Як каже мій добрий друг: «Я їду на лижах і відчуваю, що вони погано ковзають. Я знаю, що мені слід зупинитися і змастити лижі, якщо я хочу дістатися до місця призначення. Але я не можу. Я не маю часу змащувати лижі, тому що я дуже зайнятий їздою на них».

Янне, дякую тобі дуже за цю прекрасну аналогію.

Вам потрібен час, щоб стати справді вправним. Ви повинні приділити цьому час. Забронюйте його в календарі. Будьте керівником, а не фахівцем. Поставтеся до цього серйозно.

Зрозуміти своїх підлеглих — надзвичайно складна справа. Іноді просто хочеться здатися, тому що тебе все одно ніхто не слухає.

Чи бодай хтось колись казав, що бути начальником — це суцільне, невимушене задоволення?

Я просто хочу, щоб ви погодилися на цей виклик свідомо, з розумінням того, що ви повинні над цим працювати весь час. Якщо ви це зробите, на вас чекають прекрасні результати, особливо в порівнянні з тим, на що вам доведеться наразитися, якщо ви діятиме точно так, як діяли раніше. Крім того, ви заслужите повагу з боку свого оточення. Таке почуття, мабуть, не найгірша винагорода за добре виконану роботу.

Не кажучи вже про очевидне: якщо ви дасте колегам те, що їм потрібно для досягнення кращих результатів, вони це зроблять. Вони повинні знайти свою внутрішню мотивацію, але як начальники та керівники ми відповідальні за те, щоб забезпечити їм для цього всі умови.

Після цього наче махом чарівної палички з вашого колективу зникнуть ледацюги — або їх стане суттєво менше.

Це — майже магія.

Кожному, хто дочитав цю книжку аж до цього місця через серйозні проблеми з їхнім нинішнім чи колишнім начальником, я хочу сказати таке: може бути, що ваші начальники роблять усе, що тільки можуть. Проте керувати людьми складно. Справа не лише в рушійних силах, рівнях розвитку чи кольорах. Є багато додаткових параметрів, розмову про які ми перенесемо на колись, на потім.

Я хотів наштовхнути вас на роздуми про те, що, можливо, є причина, чому ваші стосунки з начальником інколи є такими напруженими. Може, ваш бос — не зовсім ідіот? Можливо, він просто вас не зрозумів. Або ви ніколи не говорили про те, як ви спілкуєтесь один з одним.

Тепер ви можете це зробити.

Іноді проблема криється саме в цьому. Ми не говоримо про те, як ми говоримо. Якщо ви почнете це робити, ціла низка проблем зникне просто миттєво.

Також майте на увазі те, що я сказав на початку книжки: як працівники ви також відповідальні за те, щоб комунікації між вами відбувалася належним чином. У вас є тільки одна кар’єра, яку вам потрібно зробити. Коли вийдете на пенсію, щось робити буде вже запізно.

Тепер ви маєте безліч інструментів. Ви знаєте більше про себе, маєте уявлення про свої кольори та рушійні сили. Завдяки цьому ви повинні краще зрозуміти вашого безпосереднього начальника. Тепер вам точно буде набагато простіше знайти спосіб достукатися до свого керівника.

Ви знаєте, чому різні завдання викликають у вас різні емоції. Частіше думайте про те, на якому рівні розвитку ви перебуваєте, коли якесь завдання потрапляє на ваш робочий стіл. Це допоможе вам рухатися далі, адже тепер ви знаєте, що можете піти до начальника й сказати: «Мені потрібно…»

Якщо ви будете послідовні, ви побачите на власні очі, як у вашому професійному житті стаються справжні дива.

Усім, хто вхопив цю книжку, щоб розважитися препаруванням свого безпосереднього начальства: я щиро сподіваюся, що тепер ви побачите, які виклики та перепони стоять на заваді справді хорошому керуванню. Якщо ваш начальник поводиться як незугарне бидло, це може бути тому, що інакше він поводитися не вміє. Вручіть йому цю книжку, і ви раптом

1 ... 77 78
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Мій бос — ідіот, Томас Еріксон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Мій бос — ідіот, Томас Еріксон"