Читати книгу - "Одного разу на Дикому Сході"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Та це ж Дубківський! — крикнула Міра. Він махав їм, що треба брати ліворуч. І сам туди полетів. Чет із Мірою узяли ліворуч, утратили у відстані, ось вже махновці наблизилися і почали стріляти. Влучили в коня Міри, та вже летіла на землю, але Чет підхопив її, посадив поперед себе. Вони влетіли у невеличкий гайок при дорозі, проскочили його і знову опинилися на полі. А там якраз сідав аероплан Дубківського. Чет та Міра помчали до нього, зістрибнули з коней, літак почав потроху розганятися. Але махновці були швидші, то Чет і Міра почали стріляти. Збили кількох, тільки тоді переслідувачі почали зупиняти коней. Аероплан же важко відірвався від землі і почав потроху набирати висоту.
— Де ти взявся, чортяко? — закричала Міра, яка перезаряджала наган.
— Та ось лечу — бачу, знов тікають. Дай, думаю, допоможу, а то ж не втечуть, — зареготав Дубківський. Його очі горіли радістю і через авіаційні окуляри.
— А це що ще таке? — спитав Чет, який розгледів у аероплані дві валізи. Ті самі, що узяли з будинку фон Шпіла!
— А то золото! — гордо промовив Дубківський.
— Звідки? — в один голос спитали Чет та Міра.
— Та я ж батька зустрів. Під мостом, — почав розповідати сотник.
Під мостом у Охтирці, де двоє ховалися від патрулів червоних, сиділи тепер у тиші.
— Ти хто? — тихенько спитав Дубківський свого товариша по схованці.
— А ти хто? — спитав товариш. Дивно, голоси видавалися один одному знайомими.
— Славику? — нерішуче спитав професор Бар-Кончалаба.
— Тату? — здивувався сотник.
— Славку!
— Тату!
Вони дуже зраділи, кинулися обійматися. А потім згадали про образи і відсахнулися один від одного. Сиділи мовчки, потім Дубківський почав говорити батьку про свої образи. Той просив вибачення, сиділи далі, аж забули, що людині у воді не місце. Та й світати потроху починало, треба було тікати.
— Славку, ходімо.
— Нікуди я з тобою не піду! — аж засичав Дубківський, який ще батька не вибачив. Але з-під мосту виліз, бо що там було ще робити.
— А куди ти підеш? — спитав професор.
— Куди треба!
— Куди?
— Чорта грабувати!
— Кого? — спокійно перепитав Бар-Кончалаба, анітрохи не здивований.
— Чорт одну валізу з золотом червоним віддав, а одну собі залишив. У червоних не забереш, її цілий полк охороняє, а ось у чорта спробувати можна, — пояснив Дубківський свій зухвалий план.
— Добре, чорта так чорта. Ходімо, — кивнув Бар-Кончалаба.
— Куди? — здивувався Славко, який не знав, де дідуся шукати.
— За скарбами. Допоможу я тобі.
— Вислужитися хочеш?
— Ні, я заради України, — запевнив професор.
— Та брешеш же!
— Ні, хіба ж про таке брешуть? Багато думав я і ось зрозумів, що неправий був, коли Батьківщину забув, — вимовив професор урочисто, після чого ще і витримав прискіпливий погляд сина.
— Ну добре, тоді ходімо, — кивнув сотник.
Вони пішли з міста, по дорозі зайшли до церкви на окраїні. Церква стояли покинута, бо панотця давно вже розстріляли і молитися заборонили. Бар-Кончалаба заліз у будинок панотця. Там все, що могли, вже забрали грабіжники, але професор знайшов кілька свічок, хрестик дерев’яний та горщик води свяченої.
— Навіщо це, тату? Краще зброю б десь узяти, — засумнівався здивований діями батька Дубківський.
— Там, куди ми ідемо, зброя не допоможе, — відповів Бар-Кончалаба, і син його послухав. Вже по обіді знайшли хутір в степу. Попросили у бабусі організувати зустріч з дідусем. Бабуся відмовилася, червінців хотіла, а де ті червінці? Тоді Бар-Кончалаба несподівано вправно повалив бабусю на підлогу і зв’язав мотузкою руки.
— Нічого собі! — ошелешено прошепотів сотник. — Звідки такі навички, тату?
— Синку, я ж чудовиськами займався. Там треба метким бути, інакше з’їдять, — спокійно пояснив професор і став капати на мотузку воском з церковних свічок.
— А це для чого?
— Щоб не перегризла, — пояснив професор.
— Ну ви, тату, даєте! — здивувався Дубківський, який не підозрював за батьком такої здатності до хитрощів. — А далі що?
— А далі в піч полізли, сину.
— Навіщо?
— До дідуся в гості.
Бар-Кончалаба недаремно вивчав місцевих чудовиськ, то дещо про нечисту силу знав. Ось і тут був правий. Опинилися у дідуся під землею, наставили на нього хрест, свяченою водою трохи пирснули, і віддав він скарби. Знов-таки зв’язали, свічкою покапали, щоб не перегриз.
— Але ж у чорта одна ж валіза залишилася? — здивувалася Міра. — Другу він же червоним віддав!
— Ага, віддав! — зареготав Дубківський. — Червоним він залізо фарбоване віддав, а
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Одного разу на Дикому Сході», після закриття браузера.