Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Перелік устаткування, обладнання та комплектуючих, що ввозяться вітчизняними підприємствами суднобудівної промисловості та не виробляються в Україні, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
2. Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України») від 07.07.2011 № 3609-VI пунктом 2 підрозділу 3 розділу XX «Перехідні положення» першим абзацем встановив, що для забезпечення виконання норм цього підрозділу щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, платниками податку — підприємствами суднобудівної промисловості податковий вексель не підлягає підтвердженню банком шляхом авалю.
Цією ж нормою абзацем другим визначено, що податковий вексель є податковим звітним документом і підлягає обліку та зберіганню за правилами і в строки, що встановлені для первинних бухгалтерських документів.
Третій абзац даного документа встановив, що векселедержателем є орган державної податкової служби за місцем реєстрації векселедавця як платника податку.
3. У третьому пункті підрозділу 3 розділу XX «Перехідні положення» згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.2011 № 3609-VI) законодавцем встановлено умови видачі та оплати податкового векселя.
Так, податковий вексель видається на суму податкового зобов’язання з податку на додану вартість, нарахованого за митною декларацією. При цьому сума податкового зобов’язання з податку на додану вартість за однією митною декларацією не може бути частково оплачена векселем, а частково — коштами. Вексель видається тільки на повну суму податкового зобов’язання окремо за кожною митною декларацією. Датою видачі векселя є дата подання митної декларації для митного оформлення.
4. Відповідно до абзацу 3 пункту 10 частини II Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку випуску, обігу та погашення векселів, які видаються на суму податку на додану вартість при імпорті товарів на митну територію України» від 01.10. 1997 р. № 1104 (із змінами та доповненнями) пунктом 4 підрозділом 3 цього Кодексу, згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.2011 № 3609-VI), встановлюються вимоги щодо процедури оформлення податкового векселя. Згідно із цим, податковий вексель складається у трьох примірниках із зазначенням суми податку в національній валюті виключно на вексельному бланку, що купується у банку, з урахуванням таких особливостей:
— перший примірник податкового векселя — це оригінал вексельного бланка, придбаного платником в установі банку;
— другий і третій примірники податкового векселя — ксерокопії оригіналу вексельного бланка (неоформленого першого примірника), які мають однаковий із першим примірником номер вексельного бланка;
— усі необхідні записи в кожному примірнику податкового векселя (у тому числі про забезпечення його шляхом авалю) виконуються окремо, ксерокопіюванню не підлягають, повинні бути тотожними (крім порядкового номера примірника).
Цією нормою також зазначається, що у митному органі, який здійснює митне оформлення ввезених на митну територію України товарів, залишається другий примірник векселя. Перший примірник векселя надсилається (передається) цим митним органом не пізніше ніж на третій день від дати надання векселя органу державної податкової служби, в якому особа зареєстрована як платник податку на додану вартість. Третій примірник векселя залишається у платника податку, який його видав.
5. У 5 пункті підрозділу 3 розділу XX «Перехідні положення», згідно із Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.2011 № 3609-VI), визначені строки та умови погашення податкового векселя.
Так, строк погашення векселя настає на дату виникнення податкових зобов’язань по постачанню збудованого судна, для будівництва якого були ввезені устаткування, обладнання та комплектуючі, із застосуванням вексельної форми розрахунків з податку на додану вартість.
Погашення податкового векселя здійснюється виключно шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України. Часткове погашення податкового векселя не дозволяється.
6. Пункт 6 підрозділ 3 розділу XX «Перехідні положення» відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.201 № 3609-VI) встановлює умови щодо використання та погашення податкового векселя.
Так, у разі нецільового використання зазначених у пункті 1 цього підрозділу устаткування, обладнання та комплектуючих, що не виробляються в Україні, платник податку зобов’язаний погасити податковий вексель у податковому періоді, на який припадає їх нецільове використання, а також сплатити пеню відповідно до цього Кодексу.
У разі несвоєчасного погашення податкового векселя до платника податку, який видав податковий вексель, застосовуються штрафні санкції у розмірі 1 відсотка суми податку на додану вартість, зазначеної у податковому векселі, за кожен день порушення строку, включаючи день погашення, але не більше ніж 50 відсотків суми векселя.
7. Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.2011 № 3609-VI) та пункту 7 підрозділу 3 розділу XX «Перехідні положення» цього Кодексу за умови дотримання вимог щодо формування сум податку на додану вартість, які можуть бути віднесені до податкового кредиту, платник податку має право віднести до податкового кредиту звітного (податкового) періоду суму податку на додану вартість за погашеними у такому звітному (податковому) періоді податковими векселями.
8. Пункт 8 підрозділу 3 розділу 3 «Перехідні положення» цього Кодексу відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення деяких норм Податкового кодексу України» (від 07.07.2011 № 3609-VI) визначає процедуру подання податкової декларації платником податку, у якого здійснювалася оплата податковими векселями. Відповідно до цієї норми, до податкової декларації платник податку на додану вартість додає перелік та копії податкових векселів, виданих і погашених протягом звітного (податкового) періоду, за який подається декларація.
9. Цим
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.