Читати книгу - "Стожар. Трилогія Палімпсест. Книга 1"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Але такою важливою.
— Люблю. Чому ти пішла?
— Бо ти… ти…
— Перестав тебе малювати?
— Так.
Він зітхнув.
— А це настільки важливо? Ти мене любиш, чи лише картини?
Я різко сіла і дала йому ляпас.
І сама злякалась.
Він завмер, торкнувся пальцями щоки.
— Чудова відповідь.
Поцілував. Мене, мої сльози, мій біль. Усе незрозуміле, що було в мені. Приймав такою, якою я була. Він завжди був безкорисливішим. Не вимагав, аби я щось для нього робила — малювала, хвалила, навіть любила. Але робив це все для мене. Він був кращим, ніж я. Насправді ми обоє були митцями. Він малював — а я хотіла, аби він це любив. Тому я пішла. Бо любила його. І любила себе — такою, як бачив мене він.
* * *Ми помирились, але тепер я просила, аби Тарас попереджав мене, коли в його майстерні є інші натури. Він прохання виконав, хоч я і відчувала, що воно не принесло йому радості. Я все ускладнювала і ми обоє це розуміли.
Минуло ще два місяці. Одного разу, на початку серпня, Тарас сказав, що нас запросили на прийом.
— Хто запросив?
— Артур Русин. Не знаю, чи ви знайомі, він…
— …купив твої роботи з виставки, — мовила я тихо. — Я пам’ятаю його, ми з ним тоді познайомились.
Насправді я нечасто згадувала того Артура. Хіба іноді, особливо в той тиждень, що не бачилася з Тарасом. Картала себе за ті свої слова, за те, що сказала, що картина зі мною мусить бути головною в його домі. Що це таке було? Навіщо? Що мені до того Артура взагалі? Від того випадку почувалась ще гірше, але інші проблеми в моїй голові з часом витіснили його. Щоправда, часом прокидалась вночі, бо снилось те відчуття — електричний розряд від дотику.
У такі ночі я приймала холодний душ. Який зливався з моїми сльозами.
Втім, коли Тарас тоді прийшов до мене, і пізніше, коли я знала, що він поряд, такі сни мене не турбували. І Артур Русин не цікавив узагалі. Та коли мій хлопець заговорив про прийом, я відчула, як по спині наче забігали мурашки.
— Я, мабуть, не піду, — мовила я. — Він мені не сподобався.
Тарас поглянув на мене здивовано.
— Як хочеш, просто я подумав, тобі буде цікаво.
Я помітила, що говорить він не цілком щиро.
— Ти щось не договорюєш, — зауважила я, торкнувшись його руки.
— Та ні, все о’кей.
— Не бреши мені. Ніколи мені не бреши.
Тарас зітхнув і почухав потилицю, як робив зазвичай, коли йому було незручно.
— Ну гаразд. Просто це зовсім інший рівень замовника, ніж був раніше, і ще там будуть інші поважні люди… мистецтвознавці, художники. З тобою я почуватимусь значно комфортніше.
Я на мить заплющила очі, борючись зі своїми страхами і звичним егоїзмом. А тоді поглянула на Тараса і легенько всміхнулась.
— Яку сукню краще одягти? Чорну чи си…
— Думаю, завтра ми купимо тобі щось нове і гарне. Як компенсація…
— Мені не потрібна компенсація, — почала я сердитись.
Тарас засміявся.
— Гаразд. Я просто хочу побачити тебе в червоному. Так підходить?
— Вже краще, — буркнула я.
* * *Прийом Артур влаштував вдома — у своїй квартирі. Я чомусь думала, що він живе в особняку, але — ні. Він мешкав на верхньому поверсі однієї з новобудов неподалік центру міста. Квартира його була справді величезною, та ще й двоповерховою. Одна зі стін у холі та вітальні була повністю з вікон від підлоги до стелі. За ними відкривався просто неймовірний вид.
Щойно ми з Тарасом зайшли, як я побачила її — себе. Сплячу, раннього ранку, з візерунком від кованої ґратки на круглому вікні, у формі завитушки, що ніжно лягла мені на плече та ключицю, коли сонце кинуло своє проміння у вікно.
— Ого, — видихнув Тарас і поглянув на мене. В його погляді промайнуло щось… припущення? Сумнів?
Чи здогадувався він тоді, чому я не хотіла йти на той прийом?
Біля входу нас зустріла жінка в чорному діловому костюмі з яскраво-червоними устами. Привітно, завчено всміхнулась. За її спиною перебувало багато людей.
— Доброго дня! Назвіть, будь…
— Усе гаразд, Владлене, це одні з моїх найпочесніших гостей! — почувся знайомий голос. До нас вийшов Артур — я тільки зараз зауважила, що він мав десь два метри зросту, оскільки явно вивищувався поміж багатьма гостями. Втім, він був плечистим і струнким, що підкреслював чорний костюм. Який коштував дуже, дуже дорого.
— Тарасе, Анно. Радий, що ви прийшли, — мовив він. Чоловіки потисли одне одному руки, я ж тільки кивнула і усміхнулась, не протягаючи Артурові руки. Досить, минулого разу вистачило.
— Прошу, проходьте. Як справи в митця? Над чим працюєш, Тарасе?
Вони про щось говорили, але я не вслухувалась у розмову. Крокувала під руку з Тарасом, роззираючись довкола. Зауважила, що по периметру величезних вікон зовні розташований відкритий балкон. І не страшно йому тут жити? Це ж просто цукерка для грабіжників — верхній поверх, балкон, житло, сповнене різноманітних творів мистецтва.
— А не страшно, що хтось у вікно залізе? — спитала я, зауваживши на собі цікаві погляди кількох чоловіків та жінок. Гадаю, обличчя з «головної» картини не так і важко впізнати.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Стожар. Трилогія Палімпсест. Книга 1», після закриття браузера.