Читати книгу - "Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т."
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
(Підрозділ 5 розділу. XX доповнено пунктом 3 згідно із Законом України № 3221-VI від 07.04.2011)
3. Підрозділ 5 згідно із Законом від 07.04.2011 р. № 3221-VI доповнений новим пунктом 3, який діє до 31.08.2011 р. та який встановлює зменшені ставки акцизного податку на легкі та важкі дистиляти. Необхідно обов’язково враховувати, що відповідна норма діє лише в період до 31.08.2011 р.
Підрозділ 6. Особливості справляння земельного податку
1. Протягом дії ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки (включаючи агрегати, системи та їх комплектуючі для космічних комплексів, космічних ракет-носіїв, космічних апаратів та наземних сегментів космічних систем), але не пізніше 1 січня 2015 року, резиденти — суб’єкти космічної діяльності, які отримали ліцензію на право її здійснення та беруть участь у реалізації таких договорів (угод), за земельні ділянки виробничого призначення згідно з переліком, який затверджується Кабінетом Міністрів України, звільняються від сплати земельного податку.
2. До 1 січня 2016 року звільняються від сплати земельного податку суб’єкти літакобудування, що підпадають під дію норм статті 2 Закону України «Про розвиток літакобудівної промисловості», земельні ділянки яких безпосередньо використовуються для цілей виробництва кінцевої продукції, а саме: літальних апаратів, їх корпусів, двигунів, включаючи місця, призначені для їх зберігання (склади, ангари, місця для відстоювання), посадково-злітні смуги, а також місця, в яких розташовані пункти заправки (дозаправки) моторних літальних апаратів та контролю над польотами.
3. До 1 січня 2016 року звільняються від сплати земельного податку суб’єкти кінематографії (виробники національних фільмів), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України, за земельні ділянки, що використовуються для забезпечення виробництва національних фільмів.
4. До 1 січня 2016 року від сплати земельного податку звільняються суб’єкти суднобудівної промисловості (клас 35.11 група 35 КВЕД ДК 009:2005).
Підрозділ 6 розділу XX «Перехідні положення» ПК України передбачає ряд звільнень від сплати земельного податку.
Пункт 1 таку пільгу надає резидентам — суб’єктам космічної діяльності, які володіють необхідною ліцензією на право її здійснення та беруть участь у реалізації чинних міжнародних договорів України з питань космічної діяльності щодо створення космічної техніки. Така пільга має строковий характер і надається до 1 січня 2015 року.
Під суб’єктами космічної діяльності в загальному розуміють підприємства, установи та організації, у тому числі міжнародні та іноземні, які здійснюють космічну діяльність (ст. 1 Закону України від 15.11.1996 р. № 502/96-ВР «Про космічну діяльність»). Однак ПК України поширює дію відповідної податкової пільги лише на суб’єктів космічної діяльності — резидентів, перелік яких затверджується КМ України. З 01.01.2011 р. КМ України надав відповідне звільнення від сплати земельного податку таким суб’єктам господарювання: Державне підприємство «Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів», ВАТ «Азовзагальмаш», ВАТ «Чернігівський завод радіоприладів», Державне підприємство «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова», Павлоградський механічний завод державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод імені О.М. Макарова», Казенне підприємство спеціального приладобудування «Арсенал», Державне науково-виробниче підприємство «Об’єднання Комунар», ВАТ «АТ Науково-дослідний інститут радіотехнічних вимірювань», Державне підприємство «Виробниче об’єднання «Київ-прилад», Державне підприємство «Харківський завод транспортного устаткування», Державне підприємство «Науково-виробниче об’єднання «Павлоградський хімічний завод», ПАТ «ЕЛМІЗ», Науково-виробниче підприємство ХАРТРОН-АРКОС Лтд, Науково-виробниче підприємство ХАРТРОН-ПЛАНТ Лтд, Державне підприємство «Львівський державний завод «ЛОРТА», ВАТ «Київський радіозавод»
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар до Податкового кодексу України: в 3 т.», після закриття браузера.