Читати книгу - "МВА за 10 днів"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Інтерв’ю
Інформацію завжди можна зібрати, поговоривши з людьми. Найбільша помилка — завершувати інтерв’ю, не запитавши, до кого ще можна звернутися за інформацією. Поспілкувавшись із кількома інсайдерами компаній або галузі, ви зможете сипати іменами потрібних людей, щоб дістатися до інших людей. Коли ви згадаєте ім’я знайомої їм людини, ваші співрозмовники трохи розслабляться і щедріше ділитимуться інформацією.
Галузеві виставки
Якщо ви справді хочете знати галузь, щороку відвідуйте її галузеву виставку. Ви зможете в одному місці побачити всіх великих гравців галузі та нову продукцію. Довідник учасників виставки слугує енциклопедією галузевих контактів. В інтернеті є кілька джерел з інформацією про національні й міжнародні виставки. Я регулярно відвідую виставки техніки, господарських товарів, іграшок, подарунків та автомобілів.
Бути в курсі новин
МВА повинні знаходити час на читання низки газет та журналів, щоби бути в курсі новин. Ці видання надають їм інформаційні переваги. Як інакше МВА можуть підтримувати інтелектуальні розмови й спосіб мислення, якщо не знають, що діється в світі? Щоби бути успішним, треба читати.
Wall Street Journal — якщо вам бракує часу, щоб читати більше, читайте лише першу сторінку. Так ви дізнаєтесь необхідні новини зі світу бізнесу.
Forbes, Bloomberg Businessweek і Barron’s — це найкращі бізнес-журнали. Щоб дізнатися новини, є Journal, а ці журнали ознайомлять вас із тенденціям і такими історіями та аналізом, що досяжні тільки для читача інтелектуальної літератури.
Advertising Age — більшість бізнес-журналів мають фінансовий ухил, та Advertising Age розглядає бізнес у суто маркетинговому аспекті. Це економічний журнал рекламного світу. Він розширює діловий кругозір людини. Оскільки більшість продуктів рекламуються, це добре джерело інформації про конкурентів.
Місцеві ділові газети/журнали — якщо ви не знаєте бізнес-гравців у своєму регіоні, то й вони про вас, мабуть, не дізнаються.
ДЕСЯТИСЕКУНДНИЙ МІНІКУРС ІЗ ПУБЛІЧНОГО ВИСТУПУ
1. Знайте свою аудиторію, її інтереси, особливості.
2. Знайте власні можливості. Ви зможете пожартувати?
3. Не ускладнюйте.
Детальну інформацію найкраще подавати в письмовій формі.
Промови повинні давати уявлення про тему та мотивувати.
KISS — говоріть коротко і просто (Keep It Short and Simple).
ОДНОХВИЛИННИЙ МІНІКУРС ІЗ ПЕРЕМОВИН
1. Знайте свого опонента.
Темперамент, історія, можливості, ресурси.
2. Знайте себе.
Темперамент, історія, можливості, ресурси.
Коли бажання у двох осіб протилежні, виникає напруження, яке одні люди вміють вирішувати краще за інших. Найкраще не тішити себе ілюзіями щодо власного темпераменту. Або вдосконалюйтесь у вмінні вирішувати конфлікти, або компенсуйте це чимось іншим.
3. Готуйтеся завчасно.
Розумійте наслідки можливих сценаріїв перемовин.
4. Завчасно визначайтесь зі своєю стратегією і встановлюйте межі.
Не потрапляйте в пастку бажання перемогти будь-якою ціною.
5. Після кожних перемовин аналізуйте їх і робіть висновки для наступних.
Що я можу покращити? Чому можу повчитись у свого опонента?
ОДНОХВИЛИННИЙ МІНІКУРС ІЗ ВЕДЕННЯ ЗОВНІШНЬОЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ[8] (Й ІНОЗЕМНОЇ ПОЛІТИКИ)
1. Знайте культуру, цінності, звичаї та панівні погляди іноземної країни, з якою ведете справи. Не варто самовпевнено припускати, що тут розділяють ваші цінності.
2. В іноземній державі ви — гість. Головні в ній ті, хто вас приймає.
3. Ви чужинець, і ви ніколи не збагнете їх до кінця.
4. Багатонаціональні корпорації мають конкурентну перевагу, тому що вміють поширювати власний досвід через кордони й уникати помилок.
5. Міжнародні інвестиції — це довгострокові інвестиції. Величина прибутку від них також має бути довгострокова.
6. Якщо ви не поважаєте країну, з якою співпрацюєте, та її народ, на великий успіх не розраховуйте. Вони відчуватимуть, що ви їх не поважаєте.
7. У зовнішньоекономічній діяльності є багато моментів, що вимагають приймати рішення з урахуванням етики. Зауважуйте свої помилки до того, як це зробить хтось інший.
ДВАДЦЯТИХВИЛИННИЙ МІНІКУРС З ЕКОНОМІЧНОГО ПРАВА (ЮРИСТ ЗА ДВАДЦЯТЬ ХВИЛИН)
Можна називати цей розділ курсом юриста за двадцять хвилин, але це, по суті, повторення більшості базових понять з економічного права. Сімейного права тут немає. Оскільки закон можна трактувати по-різному, чітке тлумачення цих понять або відповідні формулювання могли б перевантажити книгу, а правознавці могли б із ними сперечатися, та все ж я коротко подам їх у дусі «МВА за 10 днів». Про організаційно-правові форми, як‑от партнерства й корпорації, ми вже говорили в розділі «Фінанси».
Загальне право
Загальне право — це базове право Сполучених Штатів Америки. Його часто називають прецедентним правом. Загальне право — це система законів і положень, розроблених з урахуванням рішень у попередніх справах та їхньої мотивації. В англійській мові рішення суду називають словом holding. Принцип stare decisis (лат. — «стояти на вирішеному») означає, що суд повинен дотримуватися позицій попередніх судових рішень, а надто постановлених судами вищих інстанцій. Для американської правової системи характерні передбачуваність, гнучкість, зрозумілість і логічність. Ключові ролі в системі відіграють два типи права, зосереджені на платформі загального права.
Матеріальне та процесуальне право
Матеріальне право — це фактичні правила та норми, які визначають поведінку в межах закону. До нього входять права й обов’язки, які люди мають у суспільстві. Процесуальне право визначає способи реалізації правил і норм або доступу до них у межах системи правосуддя, намагаючись справедливо й ефективно встановити порядок використання системи.
Коли юристи фактично вдаються до закону, то звертаються до державних і федеральних кодексів, що мають назву статути. Статутні закони — це буквальні матеріально-правові норми, видані державними та федеральними законодавчими органами або урядовими установами. До цих законів належить кримінальне право, податкове право та державне регулювання. Щоби дізнатися, яке застосування мали ці статути у фактичних процесах, юристи звертаються до тексту постанов або рішень, що звуться процесуальним правом. Зводячи воєдино статути та рішення, юрист може створити доказову базу для свого клієнта в суді, відповідно до судових процесуальних норм.
Для МВА важливими є бізнес-операції, тому ви часто чуєте про Єдиний комерційний кодекс (ЄКК) (Uniform Commercial Code, UCC). Це спеціальне зведення правових норм, що поєднує як статутне, так і прецедентне право для ділових потреб. Це універсальний статут, прийнятий кожним штатом, що охоплює основні сфери бізнес-операцій, у т. ч. договори купівлі-продажу та торгові документи. Його «однорідність» забезпечує стійкий набір правил для торгових відносин між штатами. Без Єдиного комерційного кодексу бізнес-діяльність кожного штату відрізнялася б так само, як бізнес-діяльність різних країн.
Судове провадження
Стандартний судовий процес складається з дев’яти кроків:
1. Юрисдикція — суд може розглянути справу, лише маючи юрисдикцію для розгляду таких питань і повноваження накладати зобов’язання на сторони процесу.
2. Клопотання — це документи, необхідні для початку судового процесу. Позивач першим подає документ, що зветься позовною скаргою або заявою. Позивач стверджує, що відповідач вчинив неправомірні дії і вимагає покарання або відшкодування. В юридичних записах позивач позначається грецькою літерою «пі» (π), а відповідач — грецькою літерою «дельта» (∆).
3. Досудове пред’явлення доказів — юристи збирають необхідну інформацію й свідків і пред’являють їх у процесі досудового пред’явлення. Кожна зі сторін має право побачити докази, якими володіє інша сторона. На відміну від того, що ви бачили в кіно, сюрпризів тут бути не повинно.
4. Попереднє судове засідання — часто відбувається у федеральних цивільних справах. На цьому засіданні юристи та суддя намагаються впорядкувати й звузити питання, які стосуються справи, до найважливіших, щоб зробити слухання
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «МВА за 10 днів», після закриття браузера.