BooksUkraine.com » Дитячі книги » Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов 📚 - Українською

Читати книгу - "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"

21
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Щурячий підступ. Справа № 6" автора Олександр Юрійович Есаулов. Жанр книги: Дитячі книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 18
Перейти на сторінку:
подобався. Але службовий обов’язок вищий за особисті симпатії. Не чекаючи, поки йому принесуть письмовий висновок експерта, він знову поїхав до Михи.

* * *

— Це знову ви? — здивувався Миха, відчинивши двері на наполегливий дзвінок.

— Так, це знову я. Ти вдома сам?

— Так, батьки на роботі, приїдуть з Києва ввечері.

— Михайле, те, що я роблю зараз — не зовсім законно. Скажемо прямо, узагалі незаконно: я не маю права розмовляти з тобою поза присутністю батьків. Але я пішов на це тому, що ти не зовсім звичайний хлопець. Ти допоміг нам у розкритті кількох серйозних справ…

— Я був не сам…

— Я знаю, ти не перебивай мене, я й так опинився в складному становищі. Вчора з твого телефону подзвонили й повідомили про те, що школу заміновано. Уроки було зірвано, держава зазнала збитків. Позаяк дзвінок зроблено з твого телефону, то й звинувачення висувається проти тебе. Я дав кілька днів, щоб ти спробував довести свою невинність. Як виявилося, ти вирішив це зробити у вельми оригінальний спосіб: розлив у школі ртуть, першим її виявив, таким чином запобіг отруєнню школярів та вчителів і заробив, так би мовити, позитивні бали.

— Я не…

— Не перебивай, я говорю! На пляшці виявили пальчики. Дві години тому я показував тобі фотографії злочинців, але насправді неофіційно тебе дактилоскопіював. Так от, твої відбитки повністю збіглися з тими, які знайшли на пляшці.

Щелепа в Михи відвисла від подиву:

— На ній мої відбитки пальців? Здуріти можна… Не може бути!

— Експертиза не помиляється, а двох однакових відбитків у світі не існує. Я знав, що ти будеш усе заперечувати, тому й приїхав до тебе. Я обіцяв, що сьогодні відправлю повістку. І я її привіз. Я не можу дати тобі ті кілька днів: а раптом ти втнеш іще якийсь фокус? Сьогодні ти розлив у школі ртуть, а завтра заразиш усіх навколишніх курей цим… пташиним грипом. Або замінуєш міст через річку. Ось повістка.

І капітан поклав перед Михою повістку. Той з жахом дивився на невеликий прямокутник офіційного документа.

— Розпишися ось тут, — капітан тицьнув ручкою в потрібну графу. — Я чекаю тебе з батьками завтра, о десятій ранку. Бувай здоровий.

І пішов. Грюкнули двері, клацнув замок.

«Напевно, в камері теж так само клацає», — раптом подумав Миха. Йому захотілося плакати. Жодного виходу, жодної шпаринки, жодної надії! Він ліг на диван і втупився у стелю, знову й знову подумки перебираючи все, що йому було відомо про цю справу, його власну справу, але не міг знайти щонайменшої зачіпки. На перерві в класі ніхто нічого не бачив. Дівчата дивилися журнал мод, двоє стояли біля дошки спиною до класу, решта нависли над книжками, Валет куняв. Усе! Ртуть… Взагалі ніхто нічого не бачив… Стоп!

Миха схопився з дивана: ртуть, щоб вона скисла! Він кинувся до телефону:

— Льохо, виходь до столика! Є термінова розмова. Бонасьє вдома? Її теж поклич. Треба якомога більше народу. Обдзвони наших, кого можна.

За півгодини біля козлячого столика зібралося осіб із десять. Прийшла Яна, Рудик, ну й Льоха, звісно, з сестрою, навіть Артемон стояв трохи осторонь, уважно прислухаючись до того, що говорив Миха:

— Ось що, — сказав Миха, — мені щойно сказали, що на пляшці з ртуттю знайшли відбитки пальців.

Всі завмерли: це було серйозно! Якщо за неправдивий виклик саперів можна було відбутися штрафом, то за ртуть…

— Мої відбитки, — додав Миха.

Тут усі загомоніли.

— Не може бути!

— Маячня…

— Як це так?

— Дурня…

— Боже мій…

Миха підвів руку, закликаючи до тиші.

— Факт залишається фактом: відбитки мої, і з цим марно сперечатися. Чесно кажучи, я спочатку розгубився, а потім подумав: ртуті в школі вилили чимало, це ж бо не градусник розбити! І в мене з’явилася думка!

Всі затихли: що міг у такій безвихідній ситуації придумати Миха Ватсон? А Миха впевнено вів далі:

— Ртуть! Дволітрова пляшка з ртуттю! Отже, ртуті було багато, а її треба десь узяти! Адже не з неба вона впала! Якщо дізнатися, хто останнім часом цікавився ртуттю, можна вийти й на того, хто вилив її у школі!

Усі загули. Що не кажіть, Миха — голова! Як це вони раніше не зметикували! Адже це так просто: знайти, хто цікавився ртуттю! А Миха знов звернувся до товариства:

— Тому я й попросив, що б ви всі прийшли. Я не розливав ртуть, і я дуже хочу знайти того, хто так ницо мене підставляє. Спочатку вкрав мій зошит з математики — і я отримав двійку, потім зателефонував з мого телефону в міліцію, що школу заміновано, і нарешті… Нарешті… Стоп! — перервав сам себе Миха. — Учора після школи маман попросила винести сміття. Біля відра стояла порожня дволітрова пляшка, я теж її виніс! Мої відбитки виявили на пластиковій пляшці! Тобто винесену мною пляшку забрали вчора зі сміттєвого бака й налили в неї ртуть, ось що я вам скажу! Допоможіть мені знайти того, хто продав ртуть або шукав ртуть останнім часом. Розпитайте сусідів, нехай ті запитають своїх сусідів, родичів, знайомих. Обдзвоніть усіх, кого можна, — раптом пощастить. Іншого шансу у мене просто немає. Якщо я не знайду цю падлюку, то я навіть не уявляю, що буде завтра.

Яна в розпачі заплющила очі, Бонасьє скрушно похитала головою, Льоха чухав потилицю. Навіть Артемон, що стояв трохи далі, суворо підібгав губи, уявивши, що може бути завтра, якщо не знайдуть того, хто розлив у школі ртуть. А Миха додав:

— Сьогодні капітан Слісаренко привіз мені повістку на допит. Завтра з батьком піду в міліцію. Чесно кажучи, я не знаю, як мені ввечері сказати йому про це.

Розділ 6

Десятеро — це сила, а десять друзів, які затялися будь-що допомогти другові, — потужна сила. За дві години Горобинівку було поставлено на вуха: всі шукали ртуть. Михові друзі зателефонували своїм друзям і родичам, ті — своїм, друзі друзів — своїм друзям. Дзвінки ланцюговою реакцією миттєво пронизали містечко, немов рентгенівські промені пронизують людську плоть. Результат був невтішний: ніхто нічого не бачив, ніхто нічого не знав.

Яна поклала телефонну слухавку, яка, здавалося, за останню годину від безперервних розмов розжарилась до червоного. Вона не бажала здаватися.

— Але ж не всі мають телефони, — подумала вона й заходилася перебирати в пам’яті, в кого з її знайомих телефону немає. Таких було троє. Це були літні жінки, пенсіонерки. Яна рішуче вирушила до них додому. Дві спроби були безрезультатні, проте третя! Тітка Люба,

1 ... 7 8 9 ... 18
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Щурячий підступ. Справа № 6, Олександр Юрійович Есаулов"