BooksUkraine.com » Публіцистика » Ілон Маск 📚 - Українською

Читати книгу - "Ілон Маск"

216
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Ілон Маск" автора Ешлі Венс. Жанр книги: Публіцистика / Бізнес-книги. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 7 8 9 ... 124
Перейти на сторінку:
лише один вибух ракети або одне масивне відкликання електромобілів Tesla. 3 другого боку, компанії Маска вже досягли більшого, ніж вважали за можливе його найгорластіші критики, і перспектива того, що буде опісля, має додавати оптимізму в миті слабкості навіть людям найсуворішого характеру. «Для мене Ілон є яскравим прикладом того, як Кремнієва долина могла би перевинайти себе і відігравати більш значущу роль, ніж тепер, коли вона женеться за швидкими первинними розміщеннями і зосереджується на випуску продуктів, які є лише незначним покращенням попередніх, — каже Едвард ЯнҐ, широко відомий інженер-програміст і винахідник. — Ці речі важливі, але їх недостатньо. Нам треба дивитися на інші, довгостроковіші та більш інтегровані з новими технологіями моделі виконання завдань». Маск, схоже, має дар до тієї інтеграції, яку згадує Янґ, — гармонійного поєднання програмного забезпечення, електроніки, сучасних матеріалів і процесорної потужності. Якщо трохи примружитися, може здатися, що Маск за допомогою своїх навичок торує шлях до ери дивовижних машин і втілення у життя мрій наукової фантастики.

У цьому сенсі Маск значно більше схожий на Томаса Едисона, ніж на Говарда Х'юза. Він — винахідник, бізнесмен-зірка й промисловець, здатний узяти великі ідеї і перетворити їх на великі продукти. Він створив тисячі робочих місць у сфері металургії на американських заводах у часи, коли це здавалося неможливим. Народжений у Південній Африці, Маск нині видається найінноваційнішим промисловцем і мислителем із найбожевільнішими ідеями в Америці, а також людиною, яка має найбільше шансів спрямувати Кремнієву долину на амбітніший шлях. Завдяки Маскові американці можуть через десять років прокинутися у країні з найсучаснішими шосе у світі: транспортною системою, яка працює на енергії, виробленій тисячами зарядних станцій, що працюють на сонячній енергії, і якою мчать електромобілі. У ті дні SpaceX, можливо, запускатиме ракети щодня, відвозячи людей і речі до десятків космічних поселень і готуючись до довших подорожей на Марс. Такий поступ важко вкладається у голові, але водночас є неуникним, якщо Маскові вдасться знайти достатньо часу, щоб його реалізувати. Як висловилася його колишня дружина Джастін: «Він робить те, що він хоче, і в цьому він невідступний. Це світ Ілона, а всі ми у ньому живемо».

2

АФРИКА

Ілон Рів Маск уперше потрапив у поле зору громадськості в 1984 році. Південноафриканське спеціалізоване видання «PC and Office Technology» опублікувало вихідний код до відеогри, яку створив Маск. Ця базована на ідеях наукової фантастики космічна гра мала назву «Blastar» і вимагала для роботи 167 рядків інструкцій. Це було в ті часи, коли перші користувачі комп'ютерів повинні були набирати на клавіатурі команди, щоб змусити свої машини зробити хоч щось. У цьому контексті Маскова гра не була видатним дивом комп'ютерної науки, але, безумовно, перевершувала те, що тоді продукувала більшість дванадцятирічних дітей. Огляд гри в журналі приніс Маскові п'ятсот доларів і намалював перші штрихи до його портрета. 3 огляду «Blastar» на 69-й сторінці журналу дізнаємося, що юнак бажав, щоб його ім'я вказували як І. Р. Маск, що звучить трохи як ім'я автора науково-фантастичних творів, і що в його голові вже тоді вирували візії великих завоювань. У короткому коментарі було сказано: «У цій грі вам треба знищити космічний транспортний корабель прибульців, який везе смертоносні водневі бомби та статусно-променеві машини. У ній вправно застосовано спрайти і анімацію, і в цьому сенсі її огляд вартий прочитання». (На момент написання цих рядків навіть інтернет не знає, що таке «статусно-променеві машини».)

Хлопчик, який фантазує про космос і битви між добром і злом, нічим особливим не вирізняється. Хлопчик, який ставиться до цих фантазій серйозно, — це вже вартує уваги. Випадок Ілона Маска саме такий. Уже приблизно у п’ятнадцятирічному віці Маск змішав фантазії і реальність настільки, що у його свідомості їх було важко розрізнити. Маск почав сприймати долю людини у Всесвіті як особистий обов'язок. Якщо це означало розробку чистіших енергетичних технологій або створення космічних кораблів, які дадуть змогу розширити простір, доступний людству, то нехай так і буде. Маск вирішив, що знайде спосіб цього домогтися. «Може, я в дитинстві читав забагато коміксів, — сказав про це Маск. — У коміксах завжди йдеться про порятунок світу. Мені здалося, що треба робити світ кращим, тому що протилежне не має сенсу».

Десь у чотирнадцять років у Маска сталася повноцінна екзистенційна криза. Він спробував подолати її так, як це роблять багато обдарованих юнаків і дівчат, — звернувшись до релігійних і філософських текстів. Маск ознайомився з декількома ідеологіями і опинився там, звідки почав, узявши собі за орієнтир науково-фантастичні ідеї з однієї з тих книжок, що справили на нього найбільший вплив, — «Путівника по Галактиці для космотуристів» Даґласа Адамса. «Він зауважує, що одна зі справді складних речей — це зрозуміти, які питання слід ставити, — каже Маск. — Коли втямиш, яким має бути запитання, знайти відповідь вже відносно легко. Я дійшов висновку, що нам насправді треба прагнути розширення обсягів і масштабів людської свідомості, щоб краще зрозуміти, які питання ставити». Відтак тинейджер Маск сформулював свою ультралогічну життєву місію. «Єдина річ, якою варто займатися, — це працювати над підвищенням рівня колективної освіченості», — каже він.

Доволі легко простежити генезу Маскових пошуків свого призначення. Він народився 1971 року і виріс у Преторії, великому місті на північному заході Південної Африки, з якого лише годину їхати до Йоганнесбурга. Привид апартеїду супроводжував його дитинство, оскільки напруга і насильство здіймалися у Південній Африці доволі часто. Сутички відбувалися і між чорними та білими, і між чорними з різних племен. Маскові. виповнилося чотири роки усього через кілька днів після повстання у Соуето, в якому загинули сотні чорношкірих учнів, що протестували проти указів білого уряду. Через свою расистську політику Південна Африка роками перебувала під дією санкцій інших держав. Маск у свої дитячі роки мав можливість подорожувати за кордон і не міг не відчути, як до Південної Африки ставилися люди з усього світу.

Але ще більший вплив на особистість Маска мала культура білих африканерів, яка домінувала у Преторії та регіонах довкола неї. Гіпермаскулінну поведінку піднімали на прапор; перед суворими качками схилялися. Хоча Маск жив у певною мірою привілейованих умовах, він був аутсайдером, чия замкнута особистість нахили гіка суперечили панівним настроям того часу. Навколишнє життя все більше зміцнювало в ньому ідею того, що у світі щось пішло не так, і Маск ледь не з найперших днів планував утечу з цього середовища і мріяв про місце, яке дало

1 ... 7 8 9 ... 124
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ілон Маск», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Ілон Маск"