Читати книгу - "Сірі бджоли"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Ну так, не полагодив. Та і від грошей тих не лишилося нічого! Якісь рублі ще лежать у кармані, але більшу частину він перетворив у бензин, заповнив ним три каністри. Бензин краще грошей.
Може, хвилин п’ятнадцять у голові пасічника снували довгі думки, які закінчувалися трьома крапками. Снували, прикрашаючи очікування вирішення своєї долі. А потім до машини підійшли два митники і чоловік у камуфляжі з собакою. Один із митників тримав у руках документи Сергійовича. Чоловік у камуфляжі повів собаку довкола причепа.
Митник з документами у руках втупився на номер машини, потім на стару потерту картонку техпаспорта.
— Як вас сюди впустили? — спитав він.
Викривлена, незадоволена лінія вуст демонструвала одночасно претензію і зарозумілість.
— Куди? — сторопів Сергійович.
— У Росію, в Крим! — холодним, трохи скрипучим голосом продовжив митник. — У вас радянські права, радянські документи на машину! Номерний знак — і той радянський! Ви що, досі у СРСР живете?
Не знайшовши швидко відповіді, пасічник знизав плечима.
— Не казали, — розгублено пробурмотів він. — Ніхто не казав міняти. Я з ними весь час їздив.
— Де їздили? По Україні?
— У себе, по Донбасу.
Митник здивовано мотнув головою, але в очах його в цей момент прокинулося щось добре. Прочитав у його очах Сергійович миттєву до себе поблажливість.
У руках другого митника з’явилася чорна палиця із розвернутим угору дзеркалом. Він роздивлявся за допомогою дзеркала днище машини і раптом озирнувся до її хазяїна.
— Ви скоро ногами гальмуватимете! Треба днище підварити!
— Так, звичайно, підварю! — закивав переляканий пасічник. — Обов’язково! Я ж у сірій зоні живу... У нас там з ремонтом машин проблеми...
Почувши про сіру зону, митники мовчки втупилися на Сергійовича. І кінолог озирнувся. І вівчарка його перестала обнюхувати причеп з вуликами і також озирнулася.
— У нас за правилами кожен водій має звільнити багажник для огляду, — за хвилину промовив невпевнено другий митник. Потім перевів погляд на вулики. Сергійович знітився.
«Це ж скільки з машини витягати! — подумав. — А побачать мед — причепляться!»
— Вулики будемо оглядати? — спитав другий митник першого.
Той озирнувся на машини, що стояли під піддашком, погляд його ожив, як побачив великого «дахового» багажника, під котрим блистів начищений, ніби на продаж, білий «лендровер діскавері» з київськими номерами.
— Ні, не будемо, — відповів він. — Нехай сам своїх бджіл рахує! Он скільки роботи ще! — показав поглядом на джип.
Протягнув мовчки документи Сергійовичу.
— Щасливої дороги! — сказав сухо. — У буферній зоні зупинятися заборонено!
Від різкого перепаду емоцій Сергійович закашлявся. Так закашлявся, що серце в нього закололо. Сів за кермо, сховав паспорт і документи на машину у бардачок — скоро ж знову знадобляться.
Буферною зоною їхав повільно, обганяючи піших мандрівників. Вдивлявся у них, думаючи про Айше. Вона ж також десь тут. А може уже і на українському контролі? Що її перевіряти? Паспорт подивилися, у валізу заглянули і все — вперед і з піснею!
— Ну що, гарно відпочили? — спитав з недоброю іронією в голосі український прикордонник. — З сонцем треба обережніше! — Він також звернув увагу на обгорілі щоки пасічника.
Митники оглянули машину без особливої цікавості.
— Бджіл везете? — поцікавився один, тикнувши пальцем у напрямку причепа.
— Так, я ж бджоляр, — пояснив Сергійович.
— Бджоловіз! — жартома поправив водія балакучий митник і тут же спіймав на собі строгий погляд напарника. Прибрав посмішку з обличчя, замовк.
Виїхавши з контрольного пункту «Чонгар», Сергійович побачив попереду натовп людей і скупчення машин, припаркованих метушливо і не до ладу на обох обочинах. Їхав повільно, видивляючись Айше. Зупинитися не було де. Позаду нетерпляче сигналили.
Попереду з обочини виїхала «Волга» і пасічник поквапився до місця, що звільнилося. Повністю з причепом він туди не вліз, але причеп з вуликами, який майже на метр на асфальт виступив, дороги не перекривав.
Залишивши машину, Сергійович поспішив туди, де натовп народу стояв. І водії, і ті, кого вони зустрічали.
Уже підходячи до натовпу людей, побачив Айше. Вона намагалася пройти, вибратися з цього «мурашника», але якісь чоловіки ніби перегороджували їй шлях. Здалося Сергійовичу, що вона також його бачить, з-за плечей цих чоловіків, ніби через паркан визираючи.
— Сто гривень до вокзалу! — збуджено переконував Айше худий бородань у коричневій куртці. — Їдемо одразу! У мене уже троє у машині сидять, одне місце лишилося!
— Не сидить у нього ніхто! — заявив конкурент у спортивних штанях і тенісці. — Сядете і будете чекати, доки ще трьох не знайде! А у мене вже двоє!
Сергійович криголамом розсунув таксистів, простягнув руку, ухватив Айше за лікоть і потягнув до машини. Точніше — протягнув крізь шеренгу бойових таксистів, а потім просто перехватив ручку валізи і покотив її, з підстрибами на камінчиках і по сміттю дороги, за собою. Айше йшла поруч.
70
Черга до віконця продажу білетів посувалася швидко.
— До Вінниці є місце? — поцікавився Сергійович.
Сива жінка у фіолетовій кофтині по той бік віконця клацнула по клавіатурі комп’ютера. Втупилася у монітор.
— Дивно, але є, — сказала, не дивлячись на клієнта. — Видно, хтось здав... Купе, верхнє, вісімдесят шосте. Вагон п’ятий. Відправляється за сорок хвилин.
— Давайте! — зрадів пасічник.
— Паспорт! — веліла вона.
Айше подала свій український паспорт, на вигляд зовсім новенький.
— Двісті шістдесят три гривні сорок копійок!
Айше передала касирці дві двохсотки.
— А коли він прибуває? — спитав Сергійович. — Мені подзвонити треба, щоб зустріли!
— О п’ятій ранку, завтра! Сімнадцять годин дороги.
— Ого! — здивувався пасічник.
Коли вийшли надвір, він помітив на обличчі Айше посмішку. І сам зрадів.
— Ти у Вінниці від платформи нікуди не відходь! Дружина моя тебе зустріне, її Віталіна звати, — заговорив Сергійович поспіхом, коли вони вже біля п’ятого вагона спинилися. — Раптом що, ось її телефон...
Айше занесла валізу і наплічник до купе, знову вийшла на платформу.
— У поїзді не бійся, у нас пасажири нормальні, — Сергійовичу чомусь хотілося заспокоїти дівча перед довгою дорогою.
— Там самі жінки, — повідомила Айше, ніби сама хотіла заспокоїти пасічника. — Все буде добре.
— Чай обов’язково у провідника замовляй! Вони роблять! У них кип’яток завжди є!
Дівчина кивнула.
— Дівчино, сідайте
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Сірі бджоли», після закриття браузера.