Читати книгу - "Феміна, Ріна Март"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Незважаючи на те, що наші космічні кораблі бороздять простори Всесвіту (це я про досягнення фемінізму, якщо що), у суспільстві досі живіші за всіх живих патріархальні анахронізми, які отруюють життя багатьом жінкам.
Головна мета жінки - вдало вийти заміж
Дівчаткам із дитинства жалісливі матері вкладають у голову якусь сакральну ідею - для жінки головне не реалізація свого потенціалу, а вдале заміжжя. Навіщо вчитися, прагнути, розвиватися, якщо ось воно - заміжжя, справжнє бабине щастя. З огляду на патріархальні настанови заміжні жінки шкодують «самотніх невдах», навіть якщо чоловік у них явна асоціальна особистість, тоді як на «невдаху» замість незрозумілого маргінала вдома очікують спокій, захоплення і кіт. Ба більше, вільну від стосунків жінку деякі пані впевнено називають «незатребуваною», у такий спосіб ідентифікуючи себе з якимось товаром на полиці, який або нарозхват (заміжня), або залежаний (незатребуваний). Інші жінки ламають себе, йдуть на поводу в агресивного оточення, яке влаштувало їй пресинг, і виходять-таки заміж. Щоб або миритися і терпіти, або через роки розлучитися.
Материнство - основна потреба жінки
Живуть на світі чоловіки, які щиро обурюються при одному вигляді жінки, яка посміла заявити, що дітей вона народжувати не планує. Водночас ці ж диваки на літеру М, гордо випнувши груди, повідомляють, що це жінки повинні їх домагатися, а не навпаки, бо саме вони, великі сім’яносії, дарують жінці можливість виконати свою природну функцію - репродуктивну. При цьому нерідко в нашому суспільстві чути виразний плач Ярославни - це плачуть знедолені чоловіки, у яких якісь незрозумілі колишні, спекулюючи немовлятами від сусіда, вимагають аліменти. Основна ж проблема в тому, що, будучи впевненим у природному бажанні жінки покласти своє тіло, майбутнє, реалізацію і звичайні людські потреби на вівтар материнства, багато чоловіків фактично не беруть активної участі в новому декретному житті жінки, не відмовляючись від свого колишнього життя і ритму.
Налагодження побуту - це жіноча робота
Деякі чоловіки застрягли в Середньовіччі, називаючи себе добувачами і захисниками, а жінка, мовляв, повинна зберігати вогнище і прибирати по дому. При цьому абсолютно нівелюючи не тільки цю невдячну домашню працю, а й основне місце роботи жінки. Жінка ж там просто працює, тоді як він - ПРАЦЮЄ. Чоловіки, які ніколи не займалися побутом, розповідають про чарівні кілька кнопок на пральній машині, кілька кнопок на мультиварці та чудо-машинку, яка довозить жінку, що зовсім зледащіла, до фантастичного супермаркету, де є все мислиме й немислиме для «жіночої роботи». Подібні вислови – звичайне бажання комфорту за чужий рахунок. При цьому любителі чарівних кнопок упевнені, що у справжньої жінки чищення унітазів вбудоване в заводські установки і їй це тільки в радість. Справжні жінки таким чином відпочивають. Усе це призводить до того, що після роботи жінки змушені братися до «другої зміни», що породжує втому і роздратування на чоловіка, зниження бажання близькості з ним і, як наслідок, тотальне відчуження у фізичному та емоційному плані.
Турбота про літніх родичів - жіночий обов'язок
Досі всю важку роботу з догляду за хворим родичем найчастіше покладають на жінку. Знову ця природа, адже в жінку вшиті настанови щодо догляду, вона любить про когось піклуватися, їй нескладно. Вона ж жінка, їй із цим простіше, впевнено заявляють чоловіки, спихаючи свою недієздатну матір на дружину і вимагаючи, щоб вона пішла з роботи, щоб займатися обслуговуванням хворого родича. Через подібні стереотипи часто жінка змушена відмовитися від участі в зовнішньому світі, присвятивши своє життя догляду за літньою або хворою людиною.
Справжній жінці кар'єра не потрібна
Погодьтеся, якщо чоловік упевнено рухається до вершин кар'єри, в оточуючих він викликає загальне схвалення і захоплення. Красунчик. Якщо подібним займається жінка, все що вона викликає - це підозру. Значить, вона погана господиня, мати і дружина. До чоловіків таких вимог не спостерігається. Ба більше, на співбесідах роботодавці не соромляться ставити жінці нескромні запитання про її інтимне життя і плани на дітей. І якщо вибір постане між чоловіком і жінкою з аналогічними знаннями і досвідом, однозначно виберуть чоловіка. Йому ж у декрет не треба йти. Крім того, часто у великих компаніях просувають саме чоловіка, навіть якщо він менш досвідчений і більш інертний, оскільки жінкам несправедливо приписують зайве кокетство і нестійкість нервової системи. Усе це призвело до того, що за даними видання Fortune, лише 10% жінок у світі обіймають керівні посади.
Подібні стереотипи, насаджувані суспільством у доволі агресивній формі, перешкоджають розвитку здорового та позитивного соціуму. Адже страшно не те, що жінку фактично виштовхують заміж, лякаючи годинником, що цокає, котами, що сумно зітхають, і фертильністю («бабин вік короткий»), тим самим позбавляючи можливості гідної самореалізації, а те, з чим саме в цьому самому заміжжі вона може зіткнутися без фінансової та емоційної самостійності. Адже в такому разі її добробут і комфорт повністю залежить від порядності та настрою чоловіка поруч.
З повагою, ваша Ріна Март. Не забудьте тицьнути кнопку «Підписатися»
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Феміна, Ріна Март», після закриття браузера.