BooksUkraine.com » Детективи » "Веста" не знає пощади, Микола Козакевич 📚 - Українською

Читати книгу - ""Веста" не знає пощади, Микола Козакевич"

171
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. ""Веста" не знає пощади" автора Микола Козакевич. Жанр книги: Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 85 86
Перейти на сторінку:
яке не привертає нічиєї уваги. Представником міліції був Рак, якого Рем доти ніколи не бачив. Рак міг пред’явити своє посвідчення і цим завоювати повне довір’я Рема. Чорна Ручка не був постійним членом банди. Злочинці були надто обережні, щоб приймати рецидивістів, зареєстрованих у міліції. Він тільки час від часу виконував доручення банди. Плануючи якесь “діло”, Чорна Ручка почав працювати в “Ексцельсіорі” як кочегар, і бандити вирішили скористатися з цього. Рак досить часто зустрічався з Августом Ремом, кожного разу в іншому місці, вивідуючи, що знає Рем про банду, чи ділився з ким-небудь своїми підозрами. І тільки тоді, коли впевнився, що лист Рема до Головного управління міліції був першим кроком, Рак затягнув його знову в “Ексцельсіор”, пішов з ним чогось у підвал, а там Чорна Ручка завершив своє діло. Через кілька хвилин після вбивства в котельній сталася аварія, і, поки йшов ремонт, бандитам довелося ховати труп у кімнаті кочегара. Там він пролежав близько дванадцяти годин. Тим часом схвильована Вільгельміна Рем подзвонила вранці Мирославу Згожельському, вона знала, що з ним у чоловіка були якісь таємничі справи. Згожельський заспокоїв її, сказавши, що пришле людину, яка все пояснить, застеріг, щоб не чинила паніки і, боронь боже, не заявляла в міліцію, бо то зашкодить і чоловікові, і Теофілу. Людиною, яку обіцяв прислати Згожельський, був Чорна Ручка. Тільки після смерті Вільгельміни, переглядаючи папери Рема, вони вирішили використати листи Теофіла, щоб інсценувати вбивство і самогубство через ревнощі.

Професор знову заглянув у свою записну книжку і, підвівши очі на приятеля, запитав:

— Слухай, а чому вони не покінчили з тобою тоді, у квартирі Ремів? Пробач, що питаю про це так грубо, але…

— Нічого, нічого, — заспокоїв його капітан. — Я й сам задавав собі це питання. Думаю, що причин було кілька. Насамперед, бандити ще не знали тоді, що я для них такий небезпечний і що мені досить швидко пощастить розкрити їхню діяльність. Тому їм не було потреби рискувати. Рак сподівався припинити слідство. До того ж зустріч зі мною була випадковою. Побачивши мене в квартирі Ремів, бандити самі були захоплені зненацька. Коли б не спішне завдання, то, можливо, вони взагалі пішли б геть, не чіпаючи мене. Так, між іншим, свідчив Ян Галка.

— Яке ж то завдання? — поцікавився Верхар.

— Злочинці мали забрати з тайника портрет Теофіла, листи до батьків, акт всиновлення та інші його особисті документи. Бандити поспішали, бо розуміли, чим загрожує розкриття справжньої особи Теофіла. Ну, а штампи, які мені підсунув раніше Ковальський, вони забрали з власної, досить дурної ініціативи Мирослава Згожельського, якому добре влетіло від шефа, бо це дало мені можливість впевнитися, що договори на прізвище Рема фальшиві.

— А як же годинники ввозили до Польщі — тільки автомашинами?

— Ні, ще й при допомозі тих комбінацій, що їх намагалися приписати Рему. Тільки одержували безмитні посилки інші — Ян Галка, Жанна Шміт і Мирослав Згожельський, — хоч вони й прибували на вигадані прізвища. Але ці люди мали документи: Рак нелегально видав їм бланки паспортів. До паспорта на ім’я Августа Рема, наприклад, було приклеєно фото Яна Галки. Саме за допомогою цього паспорта Галка одержував посилки, надіслані на прізвище Рема.

— Видно, цей Рак робив їм колосальні послуги, — вигукнув професор. — І як це сталося, що така мерзота могла сидіти в міліції, та ще й так високо?

Капітан нахмурився. Ця сторона справи була для нього найболючішою.

— Бачиш, — коротко відповів Завірюха, — це відголосок тих часів, коли всі справи апарату органів безпеки, особливо персональні, були покриті таємницею. Тільки тому Рак, змінивши прізвище на Решкевич, міг знову опинитися в міліції і до того ж просунутися вперед. Справа Рака ще раз показує, як слушно і розумно зробили наші власті, піддавши органи безпеки нормальному контролю державних і політичних організацій. Не хочу про це більше говорити. Додам тільки, що після справи “Веста” Рака судитимуть ще за шпигунство, але то вже парафія майора Риделя. Бандит заплатить за все!

І в голосі спокійного та веселого капітана почулася ненависть. Професор Верхар побачив раптом перед собою іншого Завірюху, якого ще не знав. Він уже хотів було припинити розмову про це, однак Завірюху, видно, дуже хвилювала справа Рака, бо він сам почав говорити далі.

— Офіцер міліції, хай йому чорт! Де взяла банда кільканадцять пістолетів “Веста”? Чому Товстий Казек так легко віддав дорогоцінності Чорної Ручки? Хто повідомив Галку про те, що його чекає обшук? Як машина, де везли Теофіла, уникла нашої облави? Все це робота Рака.

— Останнього не розумію, — перебив Верхар.

— Не розумієш? А який же міліціонер насмілиться обшукати машину, де їде людина з посвідченням офіцера Головного управління міліції? Рак організував на центральній телефонній станції підслухування наших розмов, використавши для цього своє становище. Мерзотник! Я певен, що тільки завдяки йому банда могла так довго діяти.

— Що стало неможливим тільки тоді, коли справу “Веста” взяв до своїх рук геніальний капітан Роман Завірюха, — закінчив жартом професор Верхар і закрив записну книжку.

— Ну, ну, без жартів, професоре! — весело запротестував Завірюха. — Спочатку мучиш мене півгодини питаннями, а потім така вдячність!

Верхар схопив його за плечі і струсонув, сміючись так голосно, що з другої кімнати висунулась постать у коротких штанцях:

— Уже можна, дядю професор?



Виноски
1

Планти — район Кракова.

(обратно) 2

Нова Гута — новий металургійний комбінат у Польщі.

(обратно) 3

Ви дуже пунктуальні.

— Добрий вечір, пане Гомолякс.

(обратно)
Оглавление Микола Козакевич "ВЕСТА" НЕ ЗНАЄ ПОЩАДИ РОЗДІЛ І  
1 ... 85 86
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «"Веста" не знає пощади, Микола Козакевич», після закриття браузера.

Подібні книжки до «"Веста" не знає пощади, Микола Козакевич» жанру - Детективи:


Коментарі та відгуки (0) до книги ""Веста" не знає пощади, Микола Козакевич"