Читати книгу - "Про письменство. Мемуари про ремесло"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
«Ballantine Books» — велике американське видавництво, засноване в 1952 році, нині викуплене видавництвом «Penguin Random House»; «Dell Publishing» — американське книжкове та журнальне видавництво, засноване 1921 року; починаючи з 1943 року видавало у великих кількостях книжки в м’яких обкладинках; нині теж входить до видавничої групи «Penguin Random House».
(обратно) 104«Peyton Place» — роман американської письменниці Ґрейс Металіус (Grace Metalious) про складні, пов’язані між собою долі трьох жінок із містечка Пейтон-Плейс у Новій Англії. У романі змальовано такі явища, як інцест, аборт, зрада, хіть і вбивство. Основні теми — лицемірство, соціальна нерівність, класові привілеї.
(обратно) 105Pineland Training Center — центр із догляду за душевнохворими, закрився у 1996 році.
(обратно) 106Марка консервованої кукурудзи.
(обратно) 107Газованка зі смаком імбиру.
(обратно) 108Показовий матч у тому чи іншому виді спорту, в якому беруть участь усі найкращі, зіркові гравці ліги (All-star game).
(обратно) 109«Trans World Airlines» (TWA) — одна з найбільших американських авіаліній, проіснувала з 1924 по 2001 рік.
(обратно) 110Можливо, маються на увазі декоративні фігурки скелетів, які є традиційним атрибутом мексиканського свята День мертвих (El Día de Muertos), або мумії з Музею мумій у мексиканському місті Ґуанахуато (Museo de las Momias de Guanajuato), однак інформації про те, що на День мертвих мексиканці виставляють напоказ справжні мумії, знайти не вдалося.
(обратно) 111Misery — нещастя, убозство, жалюгідність.
(обратно) 112«Tommyknockers» (1987), українською книга не видавалася.
(обратно) 113Томінокери, як герої роману називають інопланетян, — це міфічні істоти з валлійського та корнвелльського фольклору, які капостять шахтарям. Названі так через звук постукування (to knock — стукати), який передує завалу в шахті; шахтарі вважали, що це томінокери стукають по стінах і спричиняють завали.
(обратно) 114Intervention — спланований захід, який проводять близькі та друзі людини, котра страждає від залежності, кризи або іншої серйозної проблеми; спроба переконати таку людину звернутися по допомогу до фахівця.
(обратно) 115«This Is Your Life» (1952–1961) — американське реаліті-шоу, в якому до людей, котрі ні про що не здогадуються, зненацька приходить знімальна група і влаштовує ретроспективу їхнього життя перед аудиторією.
(обратно) 116«Valium» — перша комерційна назва транквілізатора діазепаму, вживається як наркотик, тривале використання викликає помірну залежність, звикання і має наслідком абстинентний синдром; «Xanax» — комерційна назва сильнодійного протитривожного засобу алпазоламу, вживається як наркотик, викликає залежність і має наслідком абстинентний синдром; «Robitussin» через уміст опіату кодеїну вживається для досягення наркотичного ефекту; до 2006 року до складу «NyQuil» входив псевдоефедрин, який у великих кількостях чинить наркотичну дію.
(обратно) 117«Scope» — спиртовмісне полоскання для рота, конкурент «Лістерину».
(обратно) 118James Jones (1921–1977) — американський письменник, пройшов Другу світову війну, яка стала центральною темою його творів, зловживав алкоголем, що призвело до передчасної смерті.
John Cheever (1912–1982) — американський письменник, якого за неперевершену майстерність у написанні оповідань називали «Чеховим передмість»; був алкоголіком, що призвело до депресії та фатальних проблем зі здоров’ям.
(обратно) 119!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Про письменство. Мемуари про ремесло», після закриття браузера.