BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни 📚 - Українською

Читати книгу - "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни"

166
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни" автора Дар'я Бура. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 91 92 93 ... 118
Перейти на сторінку:
батальйони МВС мали б в ідеалі бути на блокпостах, а не на «нулі», хоча насправді були дезавгодно. А батальйон Дудаєва мав трохи більше свободи — вони ж добровольці.

— Ми собі з воєнними домовилися, як ділитимемо «нуль»і все — і воюємо. Зрештою, і війсь­ковим будь-якадопомога ніколи не зайва. Ну це ж додатковий автомат чи ґвинтівка на твою користь. Вони тільки раді були нам, ну але ж узгоджували з ними умови всі, все по-чесному: вони ж фактично тримали фронт на своїх плечах. Отак ми воювали. В Англії нам там дали непогану військову базу (Адам навчався в Букінгемському університеті Великої Британії, — ред.). А вона після своєї служби в батальйоні втікала до нас — на «нуль», по суті, у «самоволку». Ми з нею працювали з різними бригадами й на різних ділянках фронту... О, та де ми лиш не були з 2014-го: від Щастя, Дебальцевого й до Авдіївки та Зайцевого... розумієте, так? То все «гарячі точки». Але вона цього хотіла.

Спершу Аміна бралася на фронті за всю роботу, яка потребувала рук. А невдовзі пройшла навчання на снайпера й оператора ПТУРа й гранатометника. Вона навіть закінчила заочно Одеську військову академію (факультет високомобільних десантних військ), аби бути регулярно на передовій.

Адам хотів вберегти Аміну, але ще до війни вони уклали такий усний договір: свого часу Аміна погодилася вийти заміж за Адама за єдиної умови — якщо він їхатиме на війну, то візьме її з собою. Адам не зміг не погодитися. І на Донбасі вони стали снайперами-напарниками: виходили на найгарячіші відрізки фронту й, чергуючись, виглядали ворога. Про цю пару відчайдухів дізналося півсвіту. Це радше статус знаменитих наздогнав їх, а не вони гналися за тим, аби їх упізнавали.

Звісно, подружжя не викладало в мережу фото з позицій, будучи там, не «світили» геолокацією, і не вихвалялися своїми жертвами й влучаннями. Вони тихо відпрацьовували, а за якийсь час після виходу могли ви­класти фото з ґвинтівкою, «відпрацювали». Адам смієть­ся і каже, що часом упізнаваність їм була «на руку», у першу чергу — Амінина. Хлопці на блокпостах бачили жінку-воїна в хіджабі й пропускали їхнього позашляховика навіть пізньої ночі й без місцевого пароля. Аміна з Адамом їхали на завдання.

Вони працювали багато й переважно лише вдвох: годинами розмовляли, щось аналізували, над чимось роздумували, щось пригадували й навіть щось планували. Часто Аміна коли присідала відпочити, то опиралася на дерево й дивилася в небо, цитуючи вірші Горького й Ахматової. А коли пам’ять підводила, то заглядала в телефон, усміхалася чоловіку й продовжувала читати вірші.

— Аміно, відпочинь, поспи, кохана...

— Чекай, ще один тобі прочитаю і приляжу.

І Аміна знову читала вірші.

Зараз Адам часто перечитує ті вірші, які лишилися в її телефоні, ті вірші, які вона любила цитувати на позиції. Він часто дивиться відео з його Аміною, де вона сміється, читає, підспівує або стріляє. Адам усміхається — це все його спогади про неї. Вона часто говорила, що хоче повернутися після війни на Донбасі в Чечню. Тепер Адам хоче спробувати виконати цю місію сам. І тут, і в Чечні.

— Ми прийшли боротися сюди проти єдиного ворога українців і чеченців: цей ворог напав на нас, а тепер і сюди прийшов. І піде далі, якщо його не зупиняти. Розумієте, оті ж усі виродки  — Гіркіни-Мотороли — вони ж і в нас були. Та й взагалі, безміру найманців російських, тут на Донбасі, ну, вони ж із Чечні, це «кадирівці», які за крихту з барського столу прийшли вбивати людей.

Але крім оцього спільного ворога, Аміна відчувала і свій український патріотизм: той, який вона відчула в Києві, але про який так мало знала в Одесі.Вона розправила крила і почала дихати вільніше саме під час Революції Гідності. Аміна не раз казала, що справжню Україну можна було відчути на дотик якраз на Майдані. А потім та вся українськість, увесь патріотизм, перебазувалися на фронт — у ряди добровольців, які «атакували» військкомати й долучалися до добробатів.

— Там, на Луганщині, половина людей говорить українською, та ж вони українці, — не раз з надривом говорила Аміна чоловікові. — Але ж ця клята пропаганда... Мені боляче... боляче, бо відбирати шмат тебе, коли ти слабкий — то низько. Росія забрала шмат України, коли вона була найслабшою. А тепер зазіхнула на більше. Не віддам!

Вони ніколи не приховували своїх облич і не соромилися говорити в очі. Вони були готові, що ворог підповзе надто близько. А ворог боявся їх так, що не наважився зустрітися на війні: він чатував на них в тилу, коли Адам з Аміною мали хвилини перепочинку. Ворог замахнувся, але першого разу Аміна врятувала Адама від смерті, випустивши кулю в кілера.

— Після цього ми завжди були в бронежилетах, завжди озброєні. Ми ж розуміли, як знищили свого часу Коновальця і Бандеру, ми були напоготові. Але Аміна таки пішла. Пішла як воїн — як вона мріяла піти... Але я йтиму далі до кінця тепер за обох. Ми поверталися того разу додому затемна й в тихому місці перед поворотом почалася різка стрілянина: п’ять куль моя Аміна взяла на себе, одну в голову. Я дав по газах, щоб проскочити те місце, але це була справа кількох секунд, як машину — в решето. Швидка їде довго, я це знаю по своєму першому пораненню. Наша машина вже була не на ходу. Але я викликав 102-103 — все за правилами.

Адам сидів біля розстріляного позашляховика з перебитою ногою і тримав на руках кохану. Він був майже певен, що їх прийдуть добивати. Але вбивці злякалися і втекли. Аміна стікала кров’ю в Адама на руках, згасала перед його очима. Адам сягнув рукою до свого невеликого наплечника, витягнув аптечку й почав шукати бодай щось кровоспинне — «целокси», джгути, турнікети. Але вони не допомагали.

Зведення новин

Від початку доби бойовики 4 рази обстріляли із піхотного озброєння позиції української армії. Втрат серед українських воїнів немає.

Про це повідомляє пресцентр штабу АТО.

На залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області невідомі обстріляли з кущів автомобіль Аміни Окуєвої, вона загинула.

Про це повідомив Антон Геращенко у Фейсбук.

31 жовтня 2017 року

Російський правозахисний центр «Меморіал» оновив список політв`язнів у Росії — на сьогоднішній день 117 прізвищ.

Про це повідомляє офіційний сайт центру.

1 листопада 2017 року

На Донбасі в ході антитерористичної операції загинув доброволець

1 ... 91 92 93 ... 118
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хроніка війни. 2014—2020. Том 3. П’ять років гібридної війни"