Читати книгу - "Золота четвірка. Дев'ятнадцятий кілометр, Едуард Фікер"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Гаразд, — погодилась вона. — Приїздіть.
Е. У. Госсарт прийняла мене в своєму кабінеті. Скрізь валялися чемодани й одяг, метушилася прислуга. Красуня здивовано глянула на мене, але за мить її обличчя було вже спокійне.
— Так це ви? — холодно запитала вона. — Я так і думала. Сідайте, прошу вас. У мене мало часу.
— Це мене дуже тішить, — відповів я.
Вона подала знак, щоб прислуга вийшла, і наказала:
— Хай ніхто не заходить без мого дозволу!
Я сидів мовчки, чекаючи початку розмови.
— Йдеться про Давида Брауна, — нарешті мовила вона. — Йому нема чого летіти до Англії. У нього фальшиві документи.
— Хто ж він тоді?
— У вас таких людей називають втікачами, — відповіла пані Госсарт. — Справжнє його ім'я Павел Чермак, але в нього було ще багато інших імен. Скажу вам відверто: я була задоволена його роботою.
— Це ви озброїли його документами на ім'я Брауна? — запитав я.
Вона знизала плечима.
— Є ще багато запитань, на які я не зможу вам відповісти.
Він був для неї не лише співробітником, а й коханцем, і вона так безжалісно кидала його в біді.
— Гаразд, — сказав я. — Коли мені вдалося правильно вас зрозуміти, Павел Чермак відповідатиме за всі ті злочини, які б вам не хотілося мати на своїй совісті. Наприклад, вбивство Арнольда Фієдлера, знущання з Віри Клімової…
— Це правда, — підтвердила Е. У. Госсарт. — Він, безперечно, визнає себе винним.
— Вам це буде тільки на руку. Хтозна, як реагував би пан посол, коли б Браун звалив усю провину на вас.
У відповідь вона чарівно посміхнулася.
— Не вважайте мене такою необачливою. Весь тягар злочину лежить на Брауні. Він робив це заради мене, намагаючись зберегти мою прихильність до нього. Якщо хочете, я навіть пожертвувала ним. Я вимушена піти на це, щоб не завдати собі більшої шкоди. Пан посол про наші справи нічого не знав. Він дуже засмучений тим, що сталося. За його розпорядженням пан Чермак-Браун залишить приміщення посольства. Необхідні висновки з цього робіть самі. Можете скористатися моїм телефоном.
Я зважив на пораду пані Госсарт. Таким чином, Павел Чермак, він же Давид Браун, виявився особою, котра підлягає нашому законодавству.
— Вона була моєю коханкою і затягла мене в свої тенета, — без жодного докору заявив він. — Я добре знав, чим це може закінчитися. Але розвідники — люди без серця, вони не мають права прислуховуватись до почуттів. Що й казати, зараз моє становище жалюгідне, проте й вона після такого провалу почуватиме себе не набагато краще.
Він розповів, що Бедржих Фієдлер сам вирішив вбити свого сина, і вже після того звернувся по допомогу до пані Госсарт. Вона доручила цю справу Брауну.
— Мене викликали о першій годині ночі, — вів далі Чермак-Браун. — Арнольд умирав на очах батька. Для перевезення трупа ми використали вантажну машину посольства, змінивши номер. Ну, і, звичайно, переодяглися.
Ось і вся моя розповідь.
Юліус Гадраба одужав. Психіатри зробили все можливе, щоб вилікувати його від іпохондрії, але це їм не вдалося. Ми поставилися до нього дуже чуйно, і Гадраба відбувся легким переляком.
Флорі Мілнеровій довелося відповідати перед судом за всі свої витівки. До того ж, ще виявилось, що вона розтринькала державні гроші…
Віра Клімова понад два місяці лежала прикутою до ліжка.
Під час хвороби вона довго думала над своїм попереднім життям.
Минуло понад дев'ять місяців, перш ніж Віра змогла приступити до роботи. Спершу вона була замкненою, до всього ставилася з недовір'ям, але згодом молодість взяла своє, минуле забулося, і дівчина знову почала дивитися на життя відкритими очима.
Ну, а Карличек… Він, як і раніше, працює в органах державної безпеки і продовжує виховувати свого сина, хоч поки що помітних досягнень у цьому не має. Хлопець дедалі стає пустотливішим.
ЗМІСТ
ЗОЛОТА ЧЕТВІРКА. Преклад Геннадія Коновалова
ДЕВ'ЯТНАДЦЯТИЙ КІЛОМЕТР. Преклад Юрія Чикирисова
1
Тужка — по-чеському олівець.
(обратно) 2Гестапівська катівня в Празі, де стратили Ю. Фучіка.
(обратно) 3Чеські націоналісти.
(обратно) 4Район Праги.
(обратно) 5Життєпис (лат.).
(обратно) 6Елізабет У. Госсарт. Посольство Об'єднаного Королівства (англ.)
(обратно) 7Мається на увазі зрадницька Мюнхенська угода 1938 р., яка зумовила загарбання гітлерівською Німеччиною Чехословаччини і прискорила розв'язання імперіалістами другої світової війни. (Прим. перекладача).
(обратно) 815 березня 1939 р. Чехословаччина була окупована гітлерівськими військами. (Прим. перекладача).
(обратно) 9Глінківці — прихильники Андрія Глінки — ватажка словацьких фашистів у роки другої світової війни.
(обратно) 10Боже мій! (Нім.).
(обратно)!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Золота четвірка. Дев'ятнадцятий кілометр, Едуард Фікер», після закриття браузера.