BooksUkraine.com » 📖 Сучасна проза » Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз 📚 - Українською

Читати книгу - "Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз"

19
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки" автора Олександр Мороз. Жанр книги: 📖 Сучасна проза. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!
Електронна книга українською мовою «Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз» була написана автором - Олександр Мороз, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Бібліотека сучасних українських письменників "BooksUkraine.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "📖 Сучасна проза".
Поділитися книгою "Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз" в соціальних мережах: 
"Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки" — це екзистенційний роман про пошуки себе, складність стосунків і те, як випадкові зустрічі можуть змінити життя. Двоє чоловіків, опинившись в одному човні посеред тихого озера, поринають у розмову про любов, зраду і спокуси. Один із них розповідає історію своїх непростих стосунків з жінкою, яка змінила все. Це розповідь про щуку, яка не дозволяє карасю жити спокійно. Але, можливо, саме в цьому — сенс життя? Про що ваш вибір — про гармонію чи боротьбу?

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 ... 32
Перейти на сторінку:
Розділ 1

Кажуть, якщо турбує нав'язлива думка, її слід записати та відпустити у вільне плавання. Тоді думка може повернутися, але вже іншою, збагаченою емоціями читача. 

Я довго вагався, і ще й досі вагаюся, чи варто записувати те, що я задумав, надто тема заїжджена й скандальна, може не відповідати суспільному запиту, бути не на тему і взагалі, коли ця історія діставалась мені як інтерв'ю, мій співрозмовник навіть не думав, що волею випадку опинився поруч з людиною, яка може бути трішки письменником, публіцистом, або навіть поетом, не по факту, а по суті. Оскар Уайльд колись казав: в той момент, коли художник помічає те, чого хочуть інші люди, і намагається надавати попит, він перестає бути художником. 

Я знову беру до рук пензлик. Знову сідаю перед мольбертом. Пробачте за чорно-білий стиль. Сподіваюсь у ваших серцях він стане кольоровим, адже насправді він таким і є — кольору веселки, і навіть більше, значно більше. Салют. 

Та подія сталася не так давно, я тоді якраз збирався порибалити. Порибалити хотілося з човна. Початок червня, зняті всі нерестові заборони, звична для рибалок літньо-осіння безбар'єрність, називається лови де хочеш і як хочеш, вважай тільки на розмір, не бери з собою понад три кілограми, а краще взагалі нічого не бери, краще відпускай свій улов, кайфуй, лови сонячні промені й свіжі ранки, вдихай світанковий туман, що падає росою на траву, їж консерви, головне не рибні, пий гарячу каву з полуничним смаком, головне не думай, ні про що не думай, оскільки на рибалці не думають, тут живуть, причому кожною клітиною. 

Щільний графік роботи й сімейні обставини не дають мені змоги вибиратися на рибалку так часто, як би мені того хотілося. Тому, коли моє авто виїжджало за межі повсякденних доріг, по маршруту Тернопіль - Івачів, я почувався щасливим.  

Коли все тільки починається, уява, ця вічна мандрівниця в часі, малює в голові яскраві картини майбутніх чудових моментів. Це знайоме відчуття не лише рибалкам, а й кожному, хто виривається за межі свого звичного простору. Той, хто за власним бажанням залишає буденність і налаштовується на позитив, наприклад, на початку відпустки, коли за горизонтом чекають спека й море, точно зрозуміє, про що я говорю. 

На вулиці сіріло. Типовий недільний ранок, дороги пусті, хоч бери і танцюй вальс, автівка почувалася просто чудово, тому за тридцять хвилин я вже був на місці. Велике озеро вкривали дрібні брижі. Люблю івачівську водойму. Тут як в акваріумі, видно все, що відбувається під водою, а відбувається там багато всього цікавого. Розчарування прийшло відразу як тільки я виліз з автівки, на пристані турбази «Лісова» залишився лише єдиний човен, і то в ньому стояв чужий наплічник, що означало тільки одне — сьогодні я буду ловити з берега. Настрій потух, я дістав з багажника вудочку, закрив автівку і, втупившись в землю, повільно побрів в сторону дерев'яних місточків, з надією, що хоч один буде вільний. 

Раптом на мене наскочив чоловік і ледь не збив мене з ніг. 

Чоловік перепросив, у світлі ранкового сонця риси його лиця здавалися геть дитячими, хоча сивина, що пробиралась з під кепки, говорила протилежне. Вочевидь, це власник наплічника, подумав я, щасливець, якому дістався останній човен. Вибачення я прийняв, сказав, що буває, що всі ми рибалки трохи неуважні, надто коли поспішаємо і вже зібрався йти до намічених містків, як з-за спини почулося: 

— Зачекайте, ви хотіли цей човен? 

— Так, хотів, але не встиг, як бачите. — З іронічною усмішкою відповів я. 

— Послухайте, — чоловік вийшов з човна, — сідайте зі мною, місця тут багато, можна порибалити разом. 

Я задумався: з тобою, кажеш, та ні, не дуже хочеться комусь заважати чи створювати конкуренцію, але ідея була непоганою, враховуючи моє бажання порибалити з човна. Та все ж я відмовив: 

— Дякую, не думаю, що нам вдвох буде зручно. Ми навіть не знайомі. 

Чоловік підійшов ближче. Брюнет. Високий на зріст, спортивної тілобудови. Триденна густа щетина і сивина, що павутиною впліталась у чорні кучері на висках. Вигляд дещо стомлений, погляд меланхолійно-серйозний, але з дитячою наївністю, її не прибереш, ні часом, ні обставинами. 

— В тім то і річ, що не знайомі, мені конче необхідно поговорити, питання дуже делікатне, особисте і навіть душевне, а з ким, як не з незнайомцем можна поговорити про таке? Розумієте? 

Його очі стали вологими. Він підняв праву руку, стиснув її в кулак і вдарив себе в груди:  

— Вона ось тут, розумієте, ось тут. — В такт з глухими ударами блиснула на пальці обручка, наче зірка білим золотом, чи далека планета, але точно не Марс, бо він близький і світиться червоним світлом. 

Знову в моїй голові почався внутрішній діалог. Дивний ти, чоловіче, хто вона? Виразка? Пухлина? Може глисти тебе замучили чи горілка? Точно! Вчора ж була субота, мабуть, перебрав, посварився з жінкою чи з коханкою, мабуть, таки з останньою, бо вона завжди ближче до душі, раз кажеш що справа душевна. А може ти військовий і хочеш розповісти мені все те, що не можна говорити навіть найближчим? Та я і так знаю, може геть не так, як ти, проте в усіх нас зараз щось живе у грудях, схоже на камінь, бо перебувати в умовах перманентного стресу ой як нелегко, тим паче стільки часу, часу без видимого кінця. 

— Чим я можу вам допомогти? – Запитав я, але вже вголос. 

— Вислухайте мене, хочете, я вам заплачу скільки скажете, яка у вас зарплата? 

— Ось грошей точно не потрібно, залиште їх собі, всі ми люди, я розумію, як хочеться іноді поговорити з кимось випадковим, в самого не раз виникало таке бажання, можливо саме для цього створені групи знайомств в мережі, але люди перетворили їх на онлайн-борделі, тому всі теми там зводиться до одного й того ж. 

В мого співрозмовника просвітліли очі. 

— Борделі, кажете, мабуть, це не так вже й погано...То що, ви сідаєте зі мною в човен? 

Я, нічого не відповівши, зайняв своє місце на лавці веслувальника. Люблю веслувати. Це добре тренує м'язи спини. 

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 2 ... 32
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз», після закриття браузера.

Подібні книжки до «Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз» жанру - 📖 Сучасна проза:


Коментарі та відгуки (0) до книги "Вільні радикали, або чому не живе карась без щуки, Олександр Мороз"