BooksUkraine.com » 📖 Містика/Жахи » Хто там, у печерах?, Микола Томащук 📚 - Українською

Читати книгу - "Хто там, у печерах?, Микола Томащук"

48
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хто там, у печерах?" автора Микола Томащук. Жанр книги: 📖 Містика/Жахи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!
Електронна книга українською мовою «Хто там, у печерах?, Микола Томащук» була написана автором - Микола Томащук, яку Ви можете читати онлайн безкоштовно на телефонах або планшетах. Бібліотека сучасних українських письменників "BooksUkraine.com". Ця книга є найпопулярнішою у жанрі для сучасного читача, та займає перші місця серед усієї колекції творів (книг) у категорії "📖 Містика/Жахи".
Поділитися книгою "Хто там, у печерах?, Микола Томащук" в соціальних мережах: 
Пече́ра — природна підземна порожнина у поверхневих шарах земної товщі, що з'єднується з поверхнею землі одним або декількома отворами. Печери населяють специфічні види тварин, що пристосувались до підземних умов життя — печерна фауна, спелеофауна. Тваринам печер, як правило, притаманні сліпота, депігментація, гігантизм. На даний час, добре вивчено лише невелику частину печер. Хто-зна, що або кого ми зможемо знайти у їх глибині...

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 2 3
Перейти на сторінку:
1

Теплого літнього липневого дня Антон сидів під грушею та читав книгу Пола Андерсона «Патруль часу». В такі моменти його важко було відірвати від читання, бо юнак був одним із тих людей, хто повністю розчиняються в сюжеті, наче стаючи його частиною. Окуляри час від часу зсувалися на кінець довгого тонкого носа, тому їх доводилося підправляти. Русявий чуб прикривав чоло, яке кожні кілька хвилин рясно вкривалося потом – спека давалася взнаки.

І зараз також Антон не зразу почув, що хтось його гукає:

 - Агов, чувак!

То кричали найкращі друзі юнака, чотирнадцятирічні Сашко і Мишко.

 - Що? – повернувши голову у напрямку звуку, запитав хлопець.

 - Кажу, що глухих повезли, а тебе тут забули! – сказав Сашко і засміявся. – Поки ти сидиш, у селі таке відбувається!

 - Еге ж. У полі трактор провалився під землю, - додав Мишко.

 - Та ну!.. Як?.. Де?.. – промимрив Антон.

 - Пам’ятаєш, бур’яни за селом, біля Червоної хати? Агрофірма вирішила їх розорати – і ось результат.

 - То чого ж ми чекаємо? Побігли, дізнаємося новини.

Вже через двадцять хвилин друзі були  на місці. Близько їх ніхто не підпустив, але вони встигли розгледіти, як великий Т-150 витягував з великої ями меншого трактора, а переляканий тракторист дядько Микола розповідав оточуючим, як усе сталося.

 - Це вхід до печери, - казав агроном. – Якось дивно: у нашій місцевості печер ніколи не було.

 - Я подзвонив кому треба – в понеділок прибудуть спелеологи[1], - сказав управляючий фірми, потираючи лисину. – Охоронці будуть відганяти звідси дітей. А ви якого біса вуха розвісили? Ану, геть звідси!

Останні дві фрази стосувалися  групи дітей і підлітків, серед яких були Антон із друзями. Отримати на горіхи ніхто не бажав, тому всі швидко пішли додому.

По дорозі Сашко сказав:

 - Хлопці, ми повинні побувати у тій печері! Далеко ходити не будемо.

 - Інакше батькам дістануться лише наші холодні кістки, - доповнив Антон.

 - Не будь таким нудним! Уяви, якими популярними ми станемо у школі після канікул! Юні дослідники! Завтра й вирушимо, я скину на Вайбер список, кому що із собою брати.

 - І як же ми оминемо охоронця? Не хочу отримати у груди з кулака, - зауважив Мишко і почухав кирпатого носа.

 - Здається, о сьомій ранку охоронці змінюють один одного. Кілька хвилин часу в нас буде, - додав Антон.

 - Отже, домовились. Завтра о шостій п’ятдесят на околицях села! Бувайте!

… Зранку юнаки заховалися в посадці. До місця входу в печеру було близько ста метрів. Лежати на прохолодній землі було не дуже зручно, але того потребували обставини. Поруч лежали невеликі рюкзаки з речами. В кожному було по два ліхтарі, пляшка з водою, штани і светр, їжа, ніж та сірники. Довготелесий Сашко також узяв із собою довгу мотузку. Врешті-решт, о шостій п’ятдесят охоронець покинув свій пост, щоби його змінив колега, та пішов у напрямку протилежного краю поля.

 - Вперед! – скомандував Сашко. – У нас буквально кілька хвилин!

Друзі навприсядки подолали шлях до входу і по черзі ввійшли всередину.

 

[1] Спеціалісти, які досліджують печери та підземні тунелі.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
Сподобався роздiл?
Чесна оцінка допоможе авторові у написанні книги. Анонімно
$(document).ready(function () { $('.rating-star').on('click touchstart', function (e) { Reader.stars.sendRating(e.target.value); }); });
1 2 3
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хто там, у печерах?, Микола Томащук», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хто там, у печерах?, Микола Томащук"