Читати книгу - "Невідома планета 2, Олександр Кваченко"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Інтерлюдія. Рада кланів.
На світанку в кораблі-місті було неспокійно, усі звичайні мешканці раділи змінам, усім хотілося скоріше покинути негостинну планету. Молодь з ентузіазмом взялася вивчати надані їм бази та професії, для обслуговування корабля, можливість підняти його назад у космос викликала як хвилювання, так і тривогу. Усі ті, хто був присутній під час посадки корабля, дивилися на все це з іншого погляду. Та щоб вирішити безліч питань і розібратися зі змінами, що відбулися в місті, було скликано раду кланів. Потрібно було вирішити, що принесе підняття корабля в космос, хто за що відповідатиме, і щоб ухвалені рішення пішли на користь усьому суспільству, а можливо це знову марна надія.
Рада складалася з представників різних кланів, кожен з яких колись волею долі потрапив на це судно. Серед них були старійшини з глибокими знаннями традицій та історії раси, а також молоді представники та досвідчені воїни аграфів. Різноманітність членів ради забезпечувала всебічне обговорення, але водночас означала, що дійти консенсусу буде непросто, кожен бачив свої інтереси в майбутніх діях.
Підйом корабля в космос міг відкрити інші можливості, але водночас те, хто тут був главою нехай і маленького клану там у світі співдружності буде звичайним аграфом. Так, це дасть змогу привезти нові дослідження для їхньої раси з цього світу, отримати доступ до передових технологій і укласти вигідні угоди, але керувати будуть інші. А це не всім подобалося.
Плюс процес підйому корабля міг бути пов'язаний з технічними труднощами та потрібно визначити, чи можливо підняти корабель з наявними ресурсами. Розподілити конкретні обов'язки між усіма наявними аграфами в обслуговуванні корабля. Для цього потрібно було детально оцінити стан, доступні технології для ремонту та необхідну робочу силу. Хто буде капітаном корабля, попередній давно загинув, а від нового були потрібні специфічні бази знань.
Коли рада зібралася, представники представили свої погляди та аргументи. Старійшина Талькагоїр виступив першим, як найстаріший аграф у цій раді, відстоюючи обережний оптимізм.
- Я вивчив пропозицію ШІ про підняття корабля в космос, схоже в нас з'явився пілот, хто він. Це перше питання. Також вважаю, що ми повинні скористатися цією можливістю, але зробити це потрібно з розумом. Ми тут на планеті зіткнулися з багатьма труднощами, і за минулі роки багато чого забулося. Зараз є можливість покинути це місце або перелетіти на більш сприятливе. Я за підйом корабля, вшануймо спадщину предків, які прагнули до зірок.
- Ми не можемо ігнорувати небезпеки, що в космосі що тут. - воїн і начальник охорони корабля Ралькаїр висловив занепокоєння з приводу безпеки. - Якщо піднімемо корабель, ми повинні бути впевнені, що наші воїни готові захистити нашу расу від будь-якої загрози в космосі. Прошу передати мені управління клановими воїнами в разі небезпеки ззовні та на час польоту. А також провести тренування відбитті атак і взаємодії груп при вакуумі та в космосі.
- На кораблі зберігаються різноманітні вивчені секрети й технології знайдені в аномаліях, - наступним узяла слово голова вчених Лільагоїра, - а є ще не до кінця вивчені й недоступні нашому нинішньому розумінню. Відкривши їх, ми зможемо піднести всю нашу расу, але потрібно убезпечити збереження досліджень, згорнути експерименти. На всі приготування потрібен не один тиждень. Тому прошу відстрочки на місячний цикл, після його закінчення ми спокійно зможемо підняти корабель, не зашкодивши нашим дослідженням.
Після виступу ще кількох представників технічного відділу, щодо систем функціювання корабля та кількох годин палких дебатів вдалося дійти єдиної думки. Рада вирішила створити багато клановий комітет для контролю над підготовкою до зльоту, щоб усі клани мали право голосу в процесі ухвалення рішень. Були розподілені ключові ролі та обов'язки.
Обрали досвідченого техніка для керівництва технічними аспектами підняття в космос корабля. Начальника воїнів для тренування аґрафів при захисті в вакуумі та для забезпечення безпеки місії. Старійшину одного з кланів обрали для спостереження за всіма приготуваннями, та за опікою аграфів які навчаються потрібним професіям для роботи систем корабля. Капітана вибрати не змогли, ні в кого не було потрібних баз з управління такою технікою, тим, хто підійшов за даними нейромережі, передали бази та поставили завдання вчити їх під розгоном у мед капсулах.
Рішення ради ознаменувало початок нової глави в житті аграфів. Клани поки що зобов'язалися працювати разом, об'єднуючи свої ресурси та знання для досягнення спільної мети. Коли закінчилася нарада, інопланетний краєвид за межами залу наче завмер в очікуванні, а зорі над кораблем, колись далекі й недосяжні, тепер вабили аграфів обіцянкою скорого вивчення. Хоча питання хто їх поведе до зірок на раді порушено не було, та й яка різниця, хто буде пілотувати кораблем, коли завжди в пам'яті звичайних мешканців залишається капітан.
Інтерлюдія. Тех.
Я якось не тішив себе ілюзіями, що в аґрафів усе пройде добре. Звісно я можу планувати, прогнозувати, справлятися з різними обов'язками, можливо, навіть зміг би стати очільником бази на деякий час, але згодом відсутність елементарних знань і досвіду управління вилилися б у численні проблеми. Простіше бути одинаком, як для мене, виконувати індивідуальні завдання, можливо це відлуння накладення матриці свідомості кібернетичного організму, а може натура в мене така. А зараз помилитися ні я, ні команда не мала жодного права. Мені, Іс і Ліки виділили кімнати поруч із мед секцією, де перевірявся Мік, за периметр мед блоку не випускали, щоб уникнути, так би мовити, нерозуміння з боку деяких аґрафів і секретності, а тут мені то і робити було нічогісінько. Тому я зайнявся насамперед розвідкою, перехопив потік відео даних найближчих камер спостереження і датчиків. Кота випустив, а судячи з його пересувань, він тримався поруч із Міком під мімікрією. Так і побіг час перебування на кораблі.
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Невідома планета 2, Олександр Кваченко», після закриття браузера.