BooksUkraine.com » Наука, Освіта » 13 звичок, яких позбулися сильні духом люди 📚 - Українською

Читати книгу - "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"

309
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди" автора Емі Морін. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 10 11 12 ... 76
Перейти на сторінку:
не приходити було виявом неповаги, та Лорен вагалася, чи висловлювати скрив­джені почуття. Жінку навчали «підставляти другу щоку» у відповідь на погане ставлення. Але зі сторонньою допомогою вона усвідомила, що здорові обмеження та зло чи непошана — не те саме. Навпаки, межі дозволеного в оселі пішли на користь родині та знизили навантаження на душевні сили матері.

Нехтуючи дотриманням власних здорових емоційних та фізичних меж, ви ризикуєте розпорошити свої сили на інших людей. Імовірно, ви не наважуєтеся сказати ні, коли сусід просить про послугу. Чи, може, страшно підняти слухавку, бо телефонує друг, який знову жалітиметься, але усе одно ви відповідаєте на дзвінок? Щоразу уникаючи відмовитися від справи, яку дійсно не хочете робити, ви витрачаєте сили. Без жодної спроби задовольнити власні потреби ви дозволите іншим користуватися вашими ресурсами.

Відсутність меж в емоційній сфері може так само загрожувати наслідками. Не подобається чиєсь ставлення, але ви залишаєте обурення невисловленим — будьте певні, ви щойно передали владу над власним життям іншій людині.


СКЛАДНОСТІ, ПОВ’ЯЗАНІ З РОЗПОРОШУВАННЯМ СИЛ

Лорен дозволяла свекрусі вирішувати, який саме вечір вона матиме сьогодні. З появою Джекі невістка відчувала гнів та безнадію через усвідомлення того, що вже не вдасться провести час із дітьми якісно. Коли ж свекруха не відвідувала родину, Лорен було значно спокійніше. Вона дозволяла стосункам з Джекі втручатися як у шлюб, так і у свої взаємини з дітьми.

Замість проводити час розмовляючи із друзями та чоловіком на приємні теми жінка витрачала сили, нарікаючи на свекруху. Вона навіть помітила за собою бажання іноді затримуватися на роботі, коли дізнавалась про майбутній візит Джекі, бо повертатися додому не хотілося. Що далі вона віддавала сили свекрусі, то безпораднішою ставала щодо виправлення ситуації.

Існує багато труднощів, що супроводжують марнування сил:

Ваші почуття залежать від інших людей. Роздаючи душевні сили, ви стаєте цілком залежними від зовнішніх умов та людей у регулюванні емоцій. Життя вподібнюється до американських гірок: коли справи йдуть добре — настрій чудовий, варто обставинам змінитися — ось зміни і в думках, відчуттях та поведінці.

Ви дозволяєте іншим визначати вашу самооцінку. Наділивши сторонніх владою визначати вашу самооцінку, їм ніколи не догодиш. Вам не стати кращими за чиєсь уявлення про себе та не задовольнити потребу в добрій славі, якщо «почуватися добре» дорівнює «залежати від думок інших».

Ви уникаєте вирішення дійсної проблеми. Розпорошування сили призводить до відчуття безпорадності. Замість зосередитися на можливому вирішенні проблеми ви швидко знаходите виправдання.

Ви стаєте жертвою обставин. З водійського крісла власного життя ви пересаджуєтеся на пасажирське сидіння та жалієтесь, що з цими людьми погано почуваєтеся, вони змушують робити та казати речі, які не дуже вам до вподоби. Замість нести відповідальність за власний вибір ви звинувачуєте інших.

Ви набуваєте високої чутливості до критики. Здатність оцінювати критичні слова зникає. Навпаки, ви сприймаєте усі відгуки від будь-якої людини близько до серця та надаєте їм більшого значення, ніж вони на те заслуговують.

Ваші цілі лишаються поза вашою увагою. Вам не вдасться побудувати життя за своїм вподобанням, якщо цілі буде ставити хтось інший. Неможливо успішно йти до цілей, коли будь-хто владний втручається та заважає на цьому шляху.

Ваші стосунки руйнуються. Відмовчуватися, коли вам дошкуляють, чи дозволяти грубо зазіхати на власне життя — це найкоротший шлях до обурення на цих людей.


ПОВЕРНІТЬ СОБІ СИЛИ

Без упевненості у собі самооцінка цілком може залежати від ставлення інших. А якщо ви їх ображаєте? А що, коли ви їм більше не подобаєтеся? За розумних обмежень деякий вплив може бути відчутним. Але з міцною самодостатністю стане ясно, що можливо стерпіти усі наслідки.

Лорен відкрила, що може поводитися зі свекрухою твердо, але не грубо. Хоча перспектива з’ясування стосунків і лякала до тремтіння, Лорен із чоловіком висловили Джекі своє занепокоєння разом. Спочатку вона обурилася на прохання не гостювати щовечора. Окрім того, Джекі намагалася оскаржити те, що в гостях віднині не можна різко коментувати правила Лорен для дітей. Але з часом свекрусі довелося пристосуватися до нових порядків, бо вона хотіла навіду­ватись до їхньої оселі.

ВИЗНАЧТЕ ЛЮДЕЙ, ЯКІ ЗАБИРАЮТЬ ВАШІ СИЛИ

Історія Стівена МакДональда — надзвичайний приклад людини, яка воліла не віддавати свої сили. Під час роботи у поліції Нью-Йорку у 1986 році офіцер МакДональд зупинив декількох підлітків, щоб допитати їх стосовно недавніх крадіжок велосипедів. Один із п’ятнадцятирічних допитуваних витяг пістолет та вистрілив поліцейському в шию і голову. Поранення паралізувало правоохоронця нижче від шиї.

МакДональд вижив дивом. Він провів півтора року у лікарні, одужуючи та призвичаюючись до життя з паралічем тіла. На час трагедії вони з жінкою були одружені лише вісім місяців, вона була на шостому місяці вагітності.

Надзвичайно, але подружжя вирішило не зосереджуватися на всьому, чого позбавив їх хлопець. Замість цього вони зробили свідомий вибір пробачити його, коли нападник після кількох років покарання зателефонував Стівену з в’язниці та вибачився. Офіцер МакДональд не тільки прийняв його вибачення, а й розповів про сподівання коли-небудь помандрувати країною разом та розповісти усім їхню історію, щоби попередити інші акти насильства. Пану МакДональду не вдалося цього зробити, бо хлопець загинув у мотоциклетній аварії після трьох днів на свободі.

Тож офіцер МакДональд розпочав свою місію з поширення звістки про мир та прощення наодинці. «Єдина річ, гірша

1 ... 10 11 12 ... 76
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «13 звичок, яких позбулися сильні духом люди», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "13 звичок, яких позбулися сильні духом люди"