BooksUkraine.com » Класика » Оповідання та памфлети, Марк Твен 📚 - Українською

Читати книгу - "Оповідання та памфлети, Марк Твен"

158
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Оповідання та памфлети" автора Марк Твен. Жанр книги: Класика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 122 123
Перейти на сторінку:
режим.

5 - Іди - позначення в римському календарі п’ятнадцятого дня в березні, травні, липні, жовтні і тринадцятого дня решти місяців.


6 - Вільям Шекспір, котрий вочевидь бачив початок і кінець нещасливої пригоди, натякає, що цей папір був просто запискою, яка викривала змову проти Цезаря.


7 - Каска Публій Сервілій (вм. 42 р. до н. е.), Брут Децій Юній (84–43 рр. до н. е.), Кассій Лонгрін Гай (вм. 42 р. до н. е.), Требоній Гай (вм. 43 р. до н. е.) – учасники й ініціатори змови проти Цезаря.

 

Марк Антоній (83–30 рр. до н. е.) – римський політичний діяч і полководець, один з найближчих сподвижників Юлія Цезаря.


8 - Цінна - римський патрицій, брат дружини Цезаря, учасник змови проти Цезаря.


9 - Нервії – войовниче плем’я, яке жило наприкінці першого тисячоліття до н. е. в Арденнах і на території теперішнього Люксембургу.


10 - Сіамські близнюки – близнюки Чанг та Енг Бункер (1811–1874), які народилися зі зрощеними тілами. Вони прожили 63 роки, мали міцне здоров’я, були одружені, мали нормальных дітей. В 1829 році їх привезли в Америку, потім їх возили й показували в країнах Європи.


11 - Товариство Добрих Храмівників – міжнародне товариство, створене 1851 року в США, що проповідувало тверезість.


12 - Барнем Фінеас Тейлор (1810–1891) – відомий американський антрепренер, що вражав публіку сенсаційними видовищами.


13 – Грант Улісс Сімпсон (1822–1885) – американський політичний діяч, з 1864 р. – командуючий північною армією в Громадянській війні, в 1869 – 1877 рр. – вісімнадцятий президент США.


14 - від Альфи до Омахи.– Пародіюється вираз «від альфи до омеги». Альфа й Омаха – міста в США.


15 - Джон – прізвисько китайців в Америці. Патрік – прізвисько ірландців.


16 - Я пригадую багато таких випадків, але особливо маю на увазі один з них, а саме, коли м’ясники з Бренен-стріту нацькували собак на китайця, що спокійно проходив повз них з кошиком білизни на голові; поки собаки рвали його тіло, якийсь різник вирішив підсилити веселощі тим, що вибив кілька зубів у китайця уламком цеглини. Цей випадок особливо запам’ятався мені, можливо, тому, що я тоді був співробітником однієї з сан-франціських газет і що мені не дозволено було опублікувати цей факт бо це могло роздратувати передплатників.


17 - Толмедж Томас (1832–1902) – священик пресвітеріанської церкви в Брукліні (Нью-Йорк).


18 - Гідний, достойний (франц.).


19 - Вишуканий (франц.).


20 - Артімес Ворд – псевдонім американського письменника-гумориста Чарльза Фаррара Брауна (1834–1867). Його публічні виступи користувалися великим успіхом у США й Англії завдяки дотепній і своєрідній манері викладу.


21 - Твід Вільям Марсі (1823–1878) – політичний діяч, сенатор, керівник нью-йоркського центру демократичної партії, який разом зі своїми поплічниками пограбував Нью-Йорк на 200 мільйонів доларів.


22 - Мається на увазі мер міста Нью-Йорка, яке в памфлеті іменується Єрусалимом.


23 - Мова про міського інспектора Нью-Йорка, Конолі.


24 - Мається на увазі санітарний інспектор нью-йоркського порту Джон Меррей Карноген, що збив собі статок на «миті» і прямих хабарах. Євангельський образ святого Матвія використаний тому, що цей апостол «збирав мито».


25 - Йдеться про Джеймса Фіска, віце-президента і скарбничого залізничної компанії «Ері». Одержавши від Твіда ряд привілеїв, він залучив і його до небаченого казнокрадства при будівництві залізниці від озера Ері до ріки Гудзон.


26 - Мається на увазі американський фінансист Джей Гулд, президент компанії «Ері», зв’язаний, як і Фіск, темними фінансовими махінаціями з Твідом.


27 - Святий Уайненс Іскаріот.– Мова про Оранджа С. Уайненса, діяча республіканської партії, який за 100 000 доларів продався Твідові.


28 - Святий Яків Вандербілт.– Мається на увазі Корнелій Вандербілт, що намагався запопасти контрольний пакет акцій залізничної компанії «Ері».


29 - Ендрю Гарві, підрядчик, найнятий для проведення всіх штукатурних робіт. Протягом двох років одержав понад два мільйони доларів, з приводу чого газета «Нью-Йорк Таймс» писала, що з цієї суми «він може вділити шість центів на благодійність».


30 - Мова йде про Джеймса Інгерсола, спільника Твіда. Поставляв різним організаціям килими та стільці по нечувано високих цінах.


31 - Твід був власником контрольного пакета акцій Нью-Йоркської друкарської компанії, де й розміщував видавничі замовлення міського управління по фантастичних цінах.


32 - Йдеться про Джона Томпсона Гофмана, губернатора штату Нью-Йорк. Після розкриття махінацій Твіда намагався заперечувати свої зв’язки з ним, на що й натякає Твен євангельським образом апостола Петра, що зрікся Христа.


33 - Джордж Барнард, який завдяки Твіду став членом Верховного суду штату Нью-Йорк і приймав спеціальні судові визначення на користь свого «боса».


34 - «Альманах простака Річарда» – альманах, що з 1732 по 1757 р. видавався Б. Франкліном.


35 - «Шлях прочанина» – твір англійського письменника Джона Беньяна (1628–1688), що користувався популярністю в країнах англійської мови.


36 – Під назвою «сорок розбійників» у 50-і роки XIX ст. був відомий продажний муніципалітет Нью-Йорка. Через два десятиріччя Твід організував новий варіант «сорока розбійників», який заткнув за пояс свого попередника. Нове приміщення суду, наприклад, обійшлося в 12 мільйонів доларів, з яких 9 мільйонів пішло до кишень Твіда та його спільників.


37 - Ункас – молодий індіанин, герой роману Фенімора Купера (1789–1851) «Останній з могікан».


38 - Сандвічеві острови – група островів у центральній частині Тихого океану; відкриті 1778 р. англійським мореплавцем Джеймсом Куком, який так назвав їх на честь графа Сандвіча, першого лорда адміралтейства. Найбільший з островів цієї групи – Гаваї, за назвою якого вони зараз і звуться Гавайськими островами. В 1959 р. перетворений у 50-й штат США.


39 - Барр Ерен (1756–1836) – американський державний і політичний діяч.


40 - Коштовностей (франц.).


41 - Певне, помилка друку.– М. Т.


42 - Піткерн – острів у Тихому океані. 28 квітня 1789 р. на англійському кораблі

1 ... 122 123
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Оповідання та памфлети, Марк Твен», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Оповідання та памфлети, Марк Твен"