BooksUkraine.com » Інше » Занурення в патерни проектування, Олександр Швець 📚 - Українською

Читати книгу - "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"

15
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Занурення в патерни проектування" автора Олександр Швець. Жанр книги: Інше. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 58
Перейти на сторінку:
id="pros-cons"> Пере­ва­ги та недо­лі­ки Позбав­ляє клас від прив’язки до конкре­тних кла­сів продуктів. Виді­ляє код виро­бни­цтва про­ду­ктів в одне місце, спро­щую­чи під­трим­ку коду. Спро­щує дода­ва­ння нових про­ду­ктів до програми. Реа­лі­зує принцип від­кри­то­сті/закри­то­сті. Може при­зве­сти до ство­ре­ння вели­ких пара­ле­льних ієра­рхій кла­сів, адже для кожно­го класу про­ду­кту потрі­бно ство­ри­ти вла­сний під­клас творця. Від­но­си­ни з інши­ми пате­рна­ми

Бага­то архі­те­ктур почи­наю­ться із засто­су­ва­ння Фабри­чно­го мето­ду (про­сті­шо­го та більш роз­ши­рю­ва­но­го за допо­мо­гою під­кла­сів) та ево­лю­ціо­ную­ть у бік Абстра­ктної фабри­ки, Про­то­ти­пу або Буді­ве­льни­ка (гну­чкі­ших, але й складніших).

Класи Абстра­ктної фабри­ки найча­сті­ше реа­лі­зую­ться за допо­мо­гою Фабри­чно­го мето­ду, хоча вони можу­ть бути побу­до­ва­ні і на осно­ві Про­то­ти­пу.

Фабри­чний метод можна вико­ри­сто­ву­ва­ти разом з Іте­ра­то­ром, щоб під­кла­си коле­кцій могли ство­рю­ва­ти нео­бхі­дні їм ітератори.

Про­то­тип не спи­рає­ться на спа­дку­ва­ння, але йому потрі­бна скла­дна опе­ра­ція іні­ціа­лі­за­ції. Фабри­чний метод, навпа­ки, побу­до­ва­ний на спа­дку­ва­нні, але не вима­гає скла­дної іні­ціа­лі­за­ції.

Фабри­чний метод можна роз­гля­да­ти як окре­мий випа­док Шабло­нно­го мето­ду. Крім того, Фабри­чний метод нері­дко буває части­ною вели­ко­го класу з Шабло­нни­ми мето­да­ми.

Також відомий як: Abstract Factory

Абстра­ктна фабри­ка — це поро­джу­ва­льний пате­рн прое­кту­ва­ння, що дає змогу ство­рю­ва­ти сіме­йства пов’яза­них об’єктів, не прив’язую­чи­сь до конкре­тних кла­сів ство­рю­ва­них об’єктів.

Про­бле­ма

Уяві­ть, що ви пише­те симу­ля­тор мебле­во­го мага­зи­ну. Ваш код містить:

Сіме­йство зале­жних про­ду­ктів. Ска­жі­мо, Крісло + Диван + Столик.

Кілька варіа­цій цього сіме­йства. Напри­клад, про­ду­кти Крісло, Диван та Столик пре­д­став­ле­ні в трьох різних сти­лях: Ар-деко, Вікторіанському і Модерн.

Сіме­йства про­ду­ктів та їхніх варіацій.

Вам потрі­бно ство­рю­ва­ти об’єкти про­ду­ктів у такий спо­сіб, щоб вони завжди пасу­ва­ли до інших про­ду­ктів того само­го сіме­йства. Це дуже важли­во, адже кліє­нти засму­чую­ться, коли отри­мую­ть меблі, що не можна поєд­на­ти між собою.

Кліє­нти засму­чую­ться, якщо отри­мую­ть про­ду­кти, що не поєднуються.

Крім того, ви не хоче­те вно­си­ти зміни в існую­чий код під час дода­ва­ння в про­гра­му нових про­ду­ктів або сіме­йств. Поста­ча­льни­ки часто онов­люю­ть свої ката­ло­ги, але ви б не хоті­ли змі­ню­ва­ти вже напи­са­ний код кожен раз при надхо­дже­нні нових моде­лей меблів.

Ріше­ння

Для поча­тку, пате­рн Абстра­ктна фабри­ка про­по­нує виді­ли­ти зага­льні інте­рфе­йси для окре­мих про­ду­ктів, що скла­даю­ть одне сіме­йство, і опи­са­ти в них спі­льну для цих про­ду­ктів пове­ді­нку. Так, напри­клад, усі варіа­ції крі­сел отри­маю­ть спі­льний інте­рфе­йс Крісло, усі дива­ни реа­лі­зую­ть інте­рфе­йс Диван тощо.

Всі варіа­ції одно­го й того само­го об’єкта мають жити в одній ієра­рхії класів.

Далі ви ство­рює­те абстра­ктну фабри­ку — зага­льний інте­рфе­йс, який місти­ть мето­ди ство­ре­ння всіх про­ду­ктів сіме­йства (напри­клад, створитиКрісло, створитиДиван і створитиСтолик). Ці опе­ра­ції пови­нні пове­рта­ти абстра­ктні типи про­ду­ктів, пре­д­став­ле­ні інте­рфе­йса­ми, які ми виді­ли­ли рані­ше — Крісла, Дивани і Столики.

Конкре­тні фабри­ки від­по­від­аю­ть певній варіа­ції сіме­йства продуктів.

Як щодо варіа­цій про­ду­ктів? Для кожної варіа­ції сіме­йства про­ду­ктів ми пови­нні ство­ри­ти свою вла­сну фабри­ку, реа­лі­зу­ва­вши абстра­ктний інте­рфе­йс. Фабри­ки ство­рюю­ть про­ду­кти однієї варіа­ції. Напри­клад, ФабрикаМодерн буде пове­рта­ти тільки КріслаМодерн,ДиваниМодерн і СтоликиМодерн.

Кліє­нтський код пови­нен пра­цю­ва­ти як із фабри­ка­ми, так і з про­ду­кта­ми тільки через їхні зага­льні інте­рфе­йси. Це дозво­ли­ть пода­ва­ти у ваші класи будь-які типи фабрик і виро­бля­ти будь-які типи про­ду­ктів, без нео­бхі­дно­сті вно­си­ти зміни в існую­чий код.

Для кліє­нтсько­го коду пови­нно бути не важли­во, з якою фабри­кою працювати.

Напри­клад, кліє­нтський код про­си­ть фабри­ку зро­би­ти сті­ле­ць. Він не знає, якому типу від­по­від­ає ця фабри­ка. Він не знає, отри­має вікто­ріа­нський або моде­рно­вий сті­ле­ць. Для нього важли­во, щоб на цьому сті­льці можна було сиді­ти та щоб цей сті­ле­ць від­мі­нно вигля­дав поруч із дива­ном тієї ж фабрики.

Зали­ши­ло­ся проясни­ти оста­нній моме­нт: хто ж ство­рює об’єкти конкре­тних фабрик, якщо кліє­нтський код пра­цює лише із зага­льни­ми інте­рфе­йса­ми? Зазви­чай про­гра­ма ство­рює конкре­тний об’єкт фабри­ки під час запу­ску, при­чо­му тип фабри­ки виби­рає­ться на під­ста­ві пара­ме­трів ото­че­ння або конфігурації.

Стру­кту­ра

Абстра­ктні про­ду­кти ого­ло­шую­ть інте­рфе­йси про­ду­ктів, що пов’язані один з одним за змі­стом, але вико­ную­ть різні функції.

Конкре­тні про­ду­кти — вели­кий набір кла­сів, що нале­жа­ть до різних абстра­ктних про­ду­ктів (крі­сло/сто­лик), але мають одні й ті самі варіа­ції (Вікто­ріа­нський/Моде­рн).

Абстра­ктна фабри­ка ого­ло­шує мето­ди ство­ре­ння різних абстра­ктних про­ду­ктів (крі­сло/сто­лик).

Конкре­тні фабри­ки кожна нале­жи­ть до своєї варіа­ції про­ду­ктів (Вікто­ріа­нський/Моде­рн) і реа­лі­зує мето­ди абстра­ктної фабри­ки, даючи змогу ство­рю­ва­ти всі про­ду­кти певної варіації.

Незва­жаю­чи на те, що конкре­тні фабри­ки поро­джую­ть конкре­тні про­ду­кти, сигна­ту­ри

1 ... 12 13 14 ... 58
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Занурення в патерни проектування, Олександр Швець», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Занурення в патерни проектування, Олександр Швець"