BooksUkraine.com » Фентезі » Не дівчина не чародія, Максим Вазанов 📚 - Українською

Читати книгу - "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"

10
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Не дівчина не чародія" автора Максим Вазанов. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 12 13 14 ... 35
Перейти на сторінку:

– Пан, скажи, а як стати ученим? – несподівано, налопом, запитав митець. – Чи нечемно таке питати?

– Файне питання! – з посмішкою відповів Сірпіндар. – Для початку потрібно стати студентом і отримати грамоту «знавця» – чотири роки навчання...

– А як стати студентом?

– Це вже складніше питання, – торкаючись лиця, замислився учений. – На світі дуже мало місць...

– Яких місць?

– Наприклад, чотири університети на острові Меркурій – без шансів. Іноземцю не дозволять навіть наблизитись до них, – Сірпіндар зробив паузу. – Є наш, Турський, але він – для турців, – знову запинився. – Є Гордубський – для гордубців. Є Сімозерський – для сімозерців.

– Дякую тобі за відповідь!

– Є ще Дубліська морська школа, але вона, як ти, напевно, здогадався – для дублісців. І також є Апельсинська школа філософії та ремесел…

– Для апельсинців? – із посмішкою спитав Сірий.

– Ні-ні, – відрізав Сірпіндар. – Вона для всіх. Але вона дуже слабка та створена недавно. Та і місце «таке» – пусти в серці Ярного краю, на нічийній землі, між землями Тура та Ярданії.  

– Зрозуміло, – кивнув художник. – Мабуть, не моя це доля. І мені про кохану думати треба…    

Сірпіндар і Сірий розмовляли в арці воріт, яка, своїм тілом, прикрашеним різьбленими візерунками, з’єднувала два цегляних будинки. Там Ліка не могла їх почути.

– Частіше займайтеся коханням, – наостанок сказав учений. – Кохання лікує.

Проводжаючи лікаря, Сірий пішов прогулятися торбадськими місцями – до порту на березі Єлейсісу, де часто юрмились торгівці – та й назад.

Ішов місяць Опалого Листя – місто, поверх за поверхом, потрохи затоплював холод. А в небі, над містом, плив на південь одинокий айсберг – повільний та широкий, здатний закрити своєю тінню цілі квартали.

– Треба нам швидко йти додому, – казала мати, з-під великого капелюху котрої розкішними хвилями виривалося золотисте волосся.

– Він не упаде, – заявив хлопчик.

– Він сам не упаде, а з нього може щось упасти, – вона схопила хлопчика за руку та побігла з ним на схід – у бік вулиць, де кілька років жив Сірий.

І дійсно. Айсберг утрачав незвично важкі краплі, котрі били щиглями металеві мансарди домів.  

Утім, Сірий думав про інше. Він прийняв рішення стати учнем найкращого різьбяра, аби робити жезли для своїх чародійств.

За годину він став таким учнем, а за п’ять – уже завершив перші уроки.

А ввечері, коли він повернувся, вони з Лікою зайнялися коханням. Вона давала йому стільки сил. І, відтепер, творець вирішив не розмовляти про свою чародійську природу, не доказувати словами, а просто витрачати ті сили на неї.

Вони займалися коханням на стелі.

На стіні.

Під стелею в повітрі.

Та й кохалися у небі – над дахом.    

Вони кохалися часто, наче крізь сон, без розмов і питань.

Один з айсбергів зупинився над їхнім кварталом, наче не міг пройти далі, і залишався там тижнями поспіль. А вони літали до його схилів, аби кохатися й там.

Почався місяць Білих Замків – місяць зимових міражів, ілюзій і червонуватого вугільного диму з печей.   

У той час маятник качнувся. Ліка стала черствою. Вона не бажала любові, не могла їздити засніженими вулицями, та й хотіла просто працювати в аптеці.

А Сірий, не бажаючи думати про неможливість якось намалювати справжню любов силами чар, займався різьбленням і почав складати розкішний комод, купуючи для нього файну деревину.

Він рідше малював, але, чародійством, робив так, щоби картини продавалися все краще.

Творець, останнім часом, почав більше їсти – купував найкращу їжу, яку не їв багато років поспіль. Але якось налякався та почав згадувати смерть батька, котрий помер у муках від обжерливості. Сім’я тоді розорилася, Сірий не отримав бажану освіту, а мати вийшла заміж за хлопця з океанського міста Тура та народила йому дітей. Отже, тепер ті страхи налякали його – сірий годинами дивився у дзеркало – боявся стати гладким як батько. Тому Сірий намалював себе гінким і м’язистим, і поклав окремий малюнок до рундука з Лі та Сі, щоб завжди підтримувати власну форму.

Творець і не помітив, як місяць Білих Замків поступився місяцю Вогняних Танців. Минув і той, освітлений не тільки вуличними вогнищами, порохом і простою веселістю, але й також і спалахами пристрасті між Сірим і Лікою.

Почався місяць Бурь – невидимий чудернацький маятник важко качнувся у бік апатії, замкненої в коробі металевої мансарди.

Аби хоча б якось урізноманітнити їхнє життя, він обміняв завершений комод на скриню з трубадурами, котра коштувала шістсот дублонів. Там, за скляним екраном, причаїлися файні фігури маленьких трубадурів: вони співали, жартували, розказували кумедні історії, грали п’єси  – як живі.

Проте, той маятник долі мав неприємну особливість – періоди кохання рідшали, слабкішали, показували кволість, а безрадісний спокій без удачі ставав усе довшим.   

1 ... 12 13 14 ... 35
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Не дівчина не чародія, Максим Вазанов», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Не дівчина не чародія, Максим Вазанов"