BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р 📚 - Українською

Читати книгу - "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"

146
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р" автора Колектив авторів. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 131 132 133 ... 152
Перейти на сторінку:
щодо забезпечення житлом наймача та членів його сім'ї.

Враховуючи те, що попри вказівку закону (ч. 5 ст. 350 ЦК), що при визначенні розміру збитків має братися до уваги ринкова вартість нерухомості, на практиці така вартість визначається за державними розцінками (див. пункт четвертий коментарю до цієї статті), а також посилаючись на вищевизначені конституційні гарантії та відсутність зазначеного у ч. 5 ст. 351 ЦК спеціального закону, вважаємо, що власник житла може вимагати надання йому нового житла замість знесеного саме у власність;

5) поряд із рішенням про знесення житлового будинку, інших будівель та споруд, насаджень суд може постановити рішення про перенесення їх, за бажанням власника, на іншу земельну ділянку та їх відбудову, якщо це можливо.

4. Згідно з положеннями Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284, відшкодуванню підлягає вартість житлових будинків, виробничих та інших будівель і споруд, включаючи і незавершене будівництво (абзац перший пункту 3 Порядку).

Засади визначення вартості житлових будинків, будівель та споруд визначаються Порядком визначення вартості відтворення чи заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд малоповерхового житлового будівництва, який затверджений наказом Фонду державного майна України та Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 грудня 2004 р. № 2929/227.

5. Оскільки особа не набуває права власності на об'єкти самочинного будівництва (ч. 2 ст. 376 ЦК), щодо будівель та споруд, збудованих з порушенням чинного законодавства, не поширюються правила, що регулюють відшкодування збитків власникам нерухомого майна.

Стаття 172. Перенесення жилих будинків та будівель, що підлягають знесенню

За бажанням громадян належні їм жилі будинки та будівлі, що підлягають знесенню, може бути перенесено й відбудовано на новому місці.

1. За змістом ст. ст. 171, 172 ЖК та ч. 3 ст. 351 ЦК суд може поставити рішення про знесення житлового будинку, інших будівель, споруд та насаджень, які розміщені на земельній ділянці, що підлягає викупу, або про їх перенесення на іншу земельну ділянку та їх відбудову.

В останньому випадку рішення суду має ґрунтуватися на таких фактах: 1) бажанні власника нерухомості, щоб суд прийняв рішення саме про перенесення цих об'єктів на іншу земельну ділянку; 2) технічній можливості перенесення цих об'єктів або їх відбудови.

У разі прийняття судом рішення про перенесення цих об'єктів або їх відбудову власник наділений правом на відшкодування реальних збитків, в тому числі витрат на поліпшення якості земельної ділянки, та упущеної вигоди на рівних засадах з особами, будівлі та споруди яких за судовим рішенням підлягають знесенню (абзац другий ч. 3 ст. 351 ЦК).

Стаття 173. Спорудження на новому місці жилих будинків, будівель та пристроїв для громадян, будинки яких підлягають знесенню

Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік у випадках, установлених Радою Міністрів СРСР, для громадян, будинки яких підлягають знесенню, за їх бажанням споруджуються на новому місці жилі будинки, будівлі та пристрої і передаються цим громадянам у приватну власність. При цьому відшкодування вартості жилих будинків, будівель та пристроїв, що зносяться, не провадиться.

1. Ст. 173 ЖК уточнює правові наслідки прийняття судом рішення про відбудову житлових будинків, будівель та споруд у зв'язку з викупом земельної ділянки.

По-перше, дана стаття встановлює, що споруджені на новому місці жилі будинки, будівлі та споруди стають об'єктом права приватної власності.

По-друге, передбачається, що у разі прийняття рішення про спорудження будинків, будівель та споруд не проводиться компенсація вартості знесених об'єктів. Це положення не підлягає застосуванню як таке, що суперечить нормі абзацу другого ч. 3 ст. 351 ЦК, яка закріплює право власника на відшкодування збитків, в тому числі упущеної вигоди.

Стаття 174. Порядок надання квартир, відшкодування вартості будинків (квартир), будівель та пристроїв, що зносяться, і умови їх перенесення

Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік порядок надання квартир, розміри і порядок відшкодування вартості будинків (квартир), будівель та пристроїв, що зносяться, і умови, за яких провадиться їх перенесення, встановлюються Радою Міністрів СРСР.

1. Порядок надання фізичним особам квартир, розміри та порядок відшкодування вартості знесених житлових будинків, будівель та споруд, а також умови їх перенесення мають визначатися вищим органом виконавчої влади, яким за Конституцією України виступає Кабінет Міністрів України.

На сьогодні в чинному законодавстві відсутній єдиний нормативний акт, виданий Кабінетом Міністрів України або будь-яким іншим державним органом, який би регулював зазначені питання. Тому, крім норм ЖК (ст. ст. 171 - 173) та ЦК (ст. ст. 350 - 351), правове регулювання здійснюється постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 1993 р. № 284, якою затверджений Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, наказом Фонду державного майна України та Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 23 грудня 2004 р. № 2929/227, яким затверджений Порядок визначення вартості відтворення чи заміщення земельних поліпшень - будинків, будівель та споруд малоповерхового житлового будівництва, а також численними нормативними актами, що видаються органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевої виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Розділ IV. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СХОРОННОСТІ ЖИТЛОВОГО ФОНДУ, ЙОГО ЕКСПЛУАТАЦІЯ ТА РЕМОНТ
Стаття 175. Забезпечення схоронності житлового фонду

Державні

1 ... 131 132 133 ... 152
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Житловий кодекс України. Науково-практичний коментар станом на 05.05.2011 р"