Читати книгу - "В обіймах Казанови, Роберт Форісь"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Це тривало довго-довго, принаймні вона так думала. Коли Ельжбета знову впала на постіль, вона була вся в поту, а її м’язи все ще тремтіли.
Вона зрозуміла, що все ще стогне між важкими вдихами.
Ельжбета пізнала таку сповненість, якої ніколи не відчувала.
Джакомо виліз з-під її стегон і витер її вологі губи й підборіддя.
Він усміхнувся.
- Як тобі?
- Чудово. Притулися до мене, — промуркотіла вона.
Він ліг на бік і притиснувся своїм тілом до її сідниць і спини. Жінка припала до його міцної фігури, шукаючи тепла й бажаючи відчути його на собі.
Ельжбета була сповнена і виснажена, вона мріяла заснути в його обіймах.
Джакомо обняв її сильною рукою і поцілував у шию та щоку.
– Спи спокійно, — сказав він.
Вона посміхнулася і заплющила очі, дозволяючи сну понести її.
* * *
Джакомо прокинувся, коли в алькові було темно. Він повернув голову на подушці й подивився на обличчя жінки, що лежала поруч. Каштанове волосся Ельжбети хвилями кучерів розійшлося по подушці, а її оголені груди піднімалися в ритмі спокійного дихання.
Вона грала з ним у свою гру, правил якої він ще не розумів. Одне було напевно, вона знала, з ким грає. Цілий тиждень її слуги ходили за ним по гральних притонах, залах для гри в кеглі і темних сараях, де люди пристрасно віддавалися собачим та півнячим боям. Казанова швидко зрозумів, що за ним стежать. Надіслані шпигуни не дуже добре справлялися зі своєю роботою, принаймні у випадку такого досвідченого й обережного в цих справах, як він, кавалер де Сенгальт.
Він підняв очі. З-за муслінових штор балдахіна бачив обриси меблів і годинника, що цокав у цілковитій тиші сплячої садиби.
Ельжбета, звичайно ж, не була такою багатою, як намагалася себе показати.
І йшлося не про дерев’яну садибу, адже, як він зрозумів, мандруючи Росією та Річчю Посполитою, такого типу будівництва не цуралися навіть багатії цих країн.
Одяг, коштовності та меблі Ельжбети також свідчили про великі гроші, але Джакомо пишався своєю здатністю помічати нюанси, що надзвичайно послужило йому в житті азартного гравця та розпусника.
Минулого вечора його навчене око зафіксувало кілька деталей: сукню графині було майстерно зашито на місці банта, французькі мережива на скатертині та шторах потрібно було замінити, а смарагди в її сережках, хоч і ідеально імітували справжні коштовності, були лише підробкою.
Ці кілька подробиць свідчили про те, що старостина була в гіршому фінансовому становищі, ніж хотіла визнати. Казанова готовий був поставити все, що мав, на те, що навіть на меблі в цьому будинку, карету і, мабуть, навіть ліжко, в якому вони кохалися, було накладено банківську заставу. Його ще більше зацікавило, чому жінка вирішила сісти з ним за стіл.
Гроші до нього ніколи не прилипали. А останнім часом отримати їх йому стало складніше, ніж будь-коли. Нові кохання, азартні ігри, одяг, навіть його особистий перукар коштували цілий статок.
Часом йому не йшла карта, або ж він просто знаходив шулера, кращого за себе.
На щастя, завжди були такі жінки, як Ельжбета, звиклі до розкоші та задоволення примх, на які вони були готові витратити цілий власний маєток. Все їхнє життя було засноване на блиску, змаганнях у витраті грошей, придбанні нових коханців, організації все більш грандіозних банкетів і балів. Кожен, хто вибував із гри через брак коштів, переставав бути важливим в очах оточуючих, і наче помирав.
Найбільше нещастя, яке могло статися з ними, це бути приниженими в суспільстві. За таку образу вони готові були піти на злочин.
Ще у Венеції Казанова влаштовував пастки на ці марнославні створіння, і ті потрапляли до них. Казанова згадував свою молодість, ніби це було тільки вчора.
Йому було шістнадцять років, і він вже прийняв найнижчі духовні помазання. Постриг і сутана дозволяли йому проводити час наодинці з дамами і забезпечували доступ до монастирських світлиць, які часто слугували любовними альтанками. У таких місцях він вільно користувався прихильністю заміжніх жінок і дівчат, які в інший час знаходилися під охороною своїх чоловіків або братів. Це був чудовий період його життя, сповнений пізнання секретів мистецтва спокушання і догоджання жінкам. Він добився захисту могутньої людини: сенатора республіки, старого сибарита. Мав місце за його столом і постійну зарплату. Справжній рай для того, хто не народився дворянином. Потім була його перша любов і смерть бабусі, яка була для нього найулюбленішою людиною на світі, жінкою, яка замінила йому матір, що вічно була зайнята виступами в театрі і отримувала обожнювання численних коханців. У нього було все, про що міг мріяти молодий чоловік, але він втратив це, підкорившись своїй натурі та спокусивши коханку свого протектора.
Переслідуваний поплічниками сенатора, обіграний у карти, зганьблений після того, як п’яним виліз на амвон, щоб виголосити проповідь, він змушений був тікати з Венеції. Почалася подорож, яка триватиме все його життя.
Потім в Парижі, де були багаті аристократки, він прожив чудове життя завдяки їм. Графиня де Руміан, герцогиня де Шартрез або маркіза Ламбер, власниця одного з популярних літературних салонів Парижа.
Усі вони були набагато старші за нього і казково багаті. Він став не тільки їхнім коханцем, а й лікарем і каббалістом. Завдяки їхнім грошам та подарункам, які вони йому надали, він міг дозволити собі орендувати великий будинок із ванними кімнатами, садом і винними льохами.
Джакомо не відчував докорів сумління. Чим багатшими і впливовішими вони були, тим більше могли йому запропонувати. У відповідь він дарував їм увагу, ніжність і солодку брехню. Він завжди змушував їх почуватися красивими поруч із ним, навіть якщо час знищив їхню молодість і красу.
Він використовував їх і водночас любив і поважав. Без них він би не став тим, ким став.
Найбільше він завдячував пані д'Юрф, одній із найбагатших жінок Франції. Йому було за тридцять, а їй на двадцять років більше. Вона вірила в переселення душ, магію і таємні знання. Він представився їй як окультист і великий знавець таємниць каббали.
Казанова витрачав її гроші на азартні ігри, вечірки, книги та молодших коханок, яких йому ніколи не було досить. Його захисниця не звинувачувала його, вона сама насолоджувалася життям на
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «В обіймах Казанови, Роберт Форісь», після закриття браузера.