BooksUkraine.com » Фентезі » Хребет Дракона, Кевін Джеймс Андерсон 📚 - Українською

Читати книгу - "Хребет Дракона, Кевін Джеймс Андерсон"

11
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Хребет Дракона" автора Кевін Джеймс Андерсон. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 14 15 16 ... 168
Перейти на сторінку:
чаші, полишивши купу просякнутих кров’ю ганчірок. Коли жрець підтримав помираючого чоловіка за плечі, моряки відійшли.

Солдат хрипів і смикався. Кловус схопив його сплутане волосся, смикнув голову назад і нахилив його над золотим жолобом. Швидким рухом жертовного ножа він перерізав горло і дозволив чоловікові випустити разом з кров’ю й останні краплі свого життя вниз у трюм.

— Почуй нас, убережи нас.

Божок всотав кров, магію і силу. Сам корабель, здавалося, переповнився втіхою сутності від такого несподіваного бенкету. Коли мертвий чоловік обм’як, Кловус подивився на свої липкі пальці. Він поклав його перерізаним горлом на жолоб, щоб не змарнувати ані краплі, поки солдату більше нічого буде віддавати.

Коли в тілі не залишилося більше крові, Кловус звернувся до моряків:

— Він запропонував усе, що мав. Божок оцінив жертву.

Відчувши, що до корабля повертається потужна сила, випромінювана божеством у трюмі, солдати заходилися святкувати. Військовий корабель продовжив свій шлях у відкритому морі до Ішари, а жрець глибоко вдихнув, відчуваючи запах солоного повітря і перемоги замість нудотливого металічного запаху крові.

8

З гостроверхої вежі свого палацу емпра Ілуріс дивилася на кипучу діяльність у гавані Сереполя, столиці Ішари. У водах гавані курсували численні рибальські човни, торговельні кораблі та озброєні патрульні судна, але вона досі не побачила жодних ознак військового корабля, яким керував жрець Кловус.

Клятий дурень намагався розпочати війну!

Вона доручила своїм вірним охоронцям з Яструбиної варти повідомити її, щойно корабель негідника повернеться у води Ішари. Вона хотіла роздерти головного жерця на клапті за те, що він вчинив, але політика завадить їй це зробити. З огляду на полум’я, яке він роздмухував серед людей, цілком можливо, що Кловуса навіть вітатимуть удома як героя. Хоча її правління було відзначено десятиліттями миру, який вона вважала великим досягненням, деякі ішаранці дійсно хотіли війни, на противагу процвітанню, яке вона принесла цій землі.

Провокації Кловуса цілком можуть зруйнувати все, задля чого вона працювала. Ілуріс була емпрою Ішари, усіх тринадцяти округів, усіх жерців, усіх людей, але жерці контролювали божків, що давало їм більш пряму форму влади. На очах у всіх вони присягли на вірність престолу, але це не завадило Кловусу знайти виправдання для будь-чого, що він задумав вчинити. Хай йому грець!

Ілуріс не давала дозволу на цей провокаційний напад, але головний жрець усе одно це зробив, нібито на благо Ішари. Якщо він повернеться з перемогою, емпра не зможе публічно покарати його... і як правителька Ішари хіба може вона хотіти, щоб напад провалився? Становище в неї кепське, з якого боку не глянь.

Але настав час поставити цього честолюбця на місце, щоб применшити його злощасну перемогу. Це потрібно робити обережно, стиха... і теж для добра Ішари. Їй доведеться знайти несподівані ходи.

Поки вірні бійці Яструбиної варти охороняли її ззовні, в коридорі, Ілуріс міряла кроками свої покої у вежі. Їй було сорок сім років, вона мала попелясто-русяве волосся, досі гладеньке обличчя, незважаючи на десятиліття правління і трьох нікчемних чоловіків. Загартована та досвідчена, вона була гідним суперником Кловуса, який був на десять років молодший за неї.

З іншого високого вікна вона споглядала серце свого міста, її погляд був прикутий до храмового району, де величезний фундамент із напівзведеними стінами простягнувся на таку площу, що міг би охопити цілі райони міста. Перший поверх був розмічений і частково побудований, а у мріях було звести ще десять поверхів, якщо вона коли-небудь дозволить їм завершити будівництво. Але головний божок Сереполя вже був надзвичайно могутнім, і вона непокоїлася, як така концентрація влади може вплинути на цю сутність. Навіщо жерцям потрібно, щоб божок був таким сильним? Хіба вони взагалі були певні, що зможуть контролювати його, коли зведення храму буде завершено?

Маґніфіка була мрією жерців уже майже півстоліття. Починаючи з правління її батька, емпріра Дака, армії робітників зносили вулицю за вулицею і величезними кам’яними блоками викладали фундамент храму. З усієї країни кожен округ дарував матеріали, гроші, робочу силу. Навіть на початкових етапах храм вселяв трепет і гордість, а жерцям паморочилося в голові від власної важливості. Маґніфіка мала вмістити головного бога Сереполя, ішаранського божка, та зробити цю сутність наймогутнішою у світі.

Але, коли після смерті батька молода Ілуріс зайняла престол, вона була достатньо мудрою, аби розгледіти небезпеку та наслідки. Використовуючи війну зі Співдружністю як удавану причину, вона зупинила будівництво Маґніфіки, стримуючи честолюбні устремління жерців. Широкий фундамент і перший рівень напівзбудованих стін служив тимчасовим храмом для розміщення божка Сереполя. Величезні купи будівельних матеріалів, достатніх для зведення цілого міста, залишилися лежати в очікуванні на відновлення робіт.

Коли закінчилася війна зі Співдружністю, Кловусу було не більше семи років. Зведення Маґніфіки було призупинено більшу частину його життя. Він був служкою і мав справжню спорідненість із божками, що допомогло йому швидко піднятися всіма рангами. Як жрець, він міг контролювати певну магію, навіть якщо він, як правило, дозволяв божкам виконувати роботу за нього.

Сама Ілуріс не володіла помітною магією, незважаючи на те, що походила зі стародавнього і шанованого шляхетного роду. Якщо жерці коли-небудь вирішать відкрито виступити проти неї або, можливо, навіть спробують її вбити, вона не була впевнена, що виживе, тому їй довелося захищати себе по-своєму. Її охоронці з Яструбиної варти, яких вона звала своїми названими синами, віддали б життя задля її захисту, а крім того, сама вона відзначалася спритністю та здібностями до політичних маневрів.

Вона визирнула у високе вікно. Досі жодних ознак повернення військового корабля...

Як емира, вона дуже переймалася майбутнім Ішари. Попри три шлюби дітей у неї не було, і вже багато років вона не мала нового чоловіка, не вбачаючи причин одружуватися ще раз у своєму віці. Якщо вона помре без спадкоємця, жерці замінять її якоюсь наївною маріонеткою, яка дозволить їм добудувати храм Маґніфіки і надати надзвичайну владу їхнім божкам.

Ілуріс була сповнена рішучості не програти у цій боротьбі, бо почувалася відповідальною перед собою та своїм народом. Ішаранці не заслуговували отримати ще одного продажного правителя.

Вона підійшла до відкритого вікна башти і поглянула на двір, що виднівся запаморочливо далеко внизу. Поклавши руки на прогрітий сонцем камінь підвіконня, Ілуріс спостерігала за крихітними фігурками. Як же високо падати.

Це була та сама вежа, те саме вікно, з якого вона зіштовхнула свого батька, і саме так вона стала емпрою у віці сімнадцяти років...

Емпрір Дака був жорстоким і позбавленим любові чоловіком, який убив двох своїх дружин — не лезом

1 ... 14 15 16 ... 168
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Хребет Дракона, Кевін Джеймс Андерсон», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Хребет Дракона, Кевін Джеймс Андерсон"