Читати книгу - "Ріка далеких мандрів"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
За одними переказами партизани нібито загинули в бою. За другими — загинули, заблудившись в лабіринтах підземелля. Проте сам Вічний Мисливець не бажав вірити ні тим, ні тим. Він і досі не втрачав надії узнати істину.
…До Нордана ми поверталися мовчки. Мабуть, тому, що думками були десь там, за гірським хребтом, у страшній Шаманській печері, та в Долині Драконів, у якій майже все життя прожив художник-нанаєць Уйчан.
Не знаю, як Роман, але я почувався щасливим. Стільки цікавих історій за один день! А головне — Вічний Мисливець погодився провести нас до печери. Ми навіть домовилися, що, коли не буде дощу, то вирушимо в цю експедицію через три дні, у неділю. Тепер я шкодував, що домовлялися не на завтра. Адже чекати доведеться цілих три дні.
12Повертаючись з батьком із будови, я побачив, що від річки, навперейми нам, біжить Інга.
— Валерко, почекай! — закричала вона. — Почекай, там!.. Розумієш, там!..
Я нічого не зрозумів. Але ми зупинилися. Інга підбігла, проте, глянувши на батька, чомусь знітилася і, тяжко відсапуючись, мовчала.
— Щось сталося? — стривожено запитав батько, бачачи, як задихалася дівчина.
— Ні, все гаразд.
— Зрозуміло, — кивнув батько. — Це не для моїх вух. Залишаю вас удвох. Тільки ти довго не затримуйся.
Він пішов, а дівчина роззирнулася і майже прошепотіла:
— Побігли до річки.
— Чого?
— Побігли. На дві скелі обабіч водоспаду хлопці поклали стовбур модрини. Роман Чорногора хоче перейти по ньому через водоспад. Ти уявляєш? Це жах! Біжімо пошвидше. Може, він передумає, га?
— А ти хотіла б, щоб передумав? — запитав я на ходу.
— Звичайно. Ти не уявляєш, як я хвилююся за нього.
— З якого це дива? Він же каскадер.
— Як ти можеш так? — зупинилася на мить Інга. — Каскадер! Каскадер хіба не людина? її не жаль?
— Та не про це я. Просто, він звик ризикувати. Це буде його професією. Він сам казав: «Ризик — наша професія».
— Хіба цим варто пишатися? Та й сказав він це, мабуть, просто так, для переконливості.
Коли ми вибігли на прибережний пагорб, Роман Чорногора уже був над водоспадом. Двоє хлопців, які стояли на березі, біля підніжжя скелі, мовчки стежили, як він повільно іде до скелі на протилежному боці. Ми з Інгою зупинилися, стоячи під розлогою кроною кедра, і, зачаївши подих, стежили за тим, що відбувається над водоспадом. Ось Роман нарешті дістався того берега, повернувся до нас обличчям, хоча навряд чи помітив мене й Інгу, постояв трохи і знову ступив на стовбур.
— Краще б переплив десь там, нижче водоспаду, — стиха проказала Інга, хапаючись за полу моєї куртки.
— Він випробовує себе. Хтозна, можливо, колись доведеться переходити через такий вир перед кінокамерою.
— Перед кінокамерою так не ризикують. Ніхто не дозволить цього.
— Багато ти знаєш! Ніби не бачиш, як у фільмах переправляються через водоспади, продираються через палаючі плавні?
Я щось доводив їй, не відриваючи погляду від людини над водоспадом. Але Інга навряд чи слухала мене. А коли Роман нарешті досяг берега і хлопці кинулися обіймати його, Інга теж застрибала від радості і закричала «ура!».
— Нічого особливого, — стенув я плечима. — Теж зміг би перейти.
— Правда?
— Ти що, не віриш?
— Та ні, що ти? Вірю-вірю… Але все ж таки Роман ризикує занадто часто. Я вже розповідала тобі, що він спускався з цього водоспаду на човні. І піднімався на круту скелю, на яку до нього ніхто, мабуть, не наважувався підніматися без альпіністського знаряддя… Ні, це якась особлива людина…
— А я вважаю — звичайнісінька. Нічого особливого в ньому нема.
— Чому ти так вважаєш? — нашорошено запитала Інга і, заступивши мені дорогу, здивовано зазирнула у вічі. — Заздриш? Тільки чесно: заздриш?
— Навіть якщо й заздрю…
— Чому? Таке випробування ти теж витримаєш досить легко. Не зараз, ясна річ — коли виростеш…
— Звичайно, витримаю. Але хіба річ у цьому?
Напевне Інга чекала, що я пояснюватиму, що маю на увазі. Але я тільки безнадійно махнув рукою і пішов до селища.
— У чому ж? — наздогнала мене Інга. Але, зрозумівши, що я не маю наміру відповідати, замовкла. Так, мовчки, ми і йшли до самого селища. Хіба ж я міг пояснити, що заздрю Романові не тому, що він хоробрий, а тільки тому, що Інга занадто вже захоплюється ним? Весь час тільки ним: «Ой, який він сміливий! Ой, які чудові скульптури він вирізьблює!»
Біля будинку, в якому жила Інга, ми, так і не закінчивши цієї розмови, попрощалися, але додому я не поспішав, дочекався доки надійде Роман. Він повертався у супроводі свого однокурсника, Ореста, і Дмитра Морави, лікаря зі студентського загону. Побачивши мене, Роман зрозумів, на кого я чекаю, і підійшов.
— Ти чого це стежиш за мною, малий? — весело запитав він.
— Та ні, я не стежу. Просто Інга сказала, що ти маєш переходити через водоспад. Ну і цікаво стало. А навіщо ти так?.. Міг би не втриматися…
— Є ідея: покласти місток через водоспад. Одну колоду вже затягли. Покладемо ще дві таких — і кожен бажаючий може прогулятися до гірського хребта. Ну, а я що? Я перевірив, чи надійно вона лежить — тільки й усього.
Я розумів, що він жартує. Якщо Роман щось там і перевіряв, то це свої власні нерви.
— А я так не зміг би. Страшно, —
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Ріка далеких мандрів», після закриття браузера.