BooksUkraine.com » Фентезі » Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб 📚 - Українською

Читати книгу - "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"

2
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!" автора Олена Гриб. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 15 16 17 ... 184
Перейти на сторінку:
3.2

 

Мені спала на думку дивна ідея. Адже відомо, що у порталів є початкова і кінцева точки. Тоді чому ми з чаклункою «приземлилися» серед чистого… чого, до речі? Найбільше це нагадувало полігон.

Сандаля зачепилася за камінчик, і я ледве втрималася, щоб не зарити носом. Долоні вдарилися об ґрунт, хмара пилу змусила розічхатися. Пальці ніби обпалило – під тонким шаром піску виявилися добряче нагріті сонцем смужки металу.

Я придивилась уважніше. Наче проглядався якийсь узор… Прямі кути? Чи можливо, що…

– Загальний портал. Потрапити в нього можна з усіх порталів на території Академії, причому витрачається мінімум магії та зусиль, – підказала чаклунка. – Ну і відправляти групу звідси безпечніше. Метал забезпечує стабільність, а масштаби… Тсс, он професор Дол. Доброго ранку, професоре! – Біля непримітних воріт ми наткнулися на літнього чоловіка з палицею, і Мела обірвала пояснення.

– Спізнюєтеся? – неприязно поцікавився він. – Сумно. У вас, шановна, величезний потенціал, який ви витрачаєте на дурниці. Це хто? – Маленькі очі під сивими бровами втупилися в мене. – Вбивця?

Ну й жарти!

– Управителька. Вчора ввечері я занесла документи професору Лукошу. Призначення готове?

На жаль, Долу я не сподобалася з першого погляду. Довелося тричі повторити клятву державного чиновника, перш ніж він визнав: інших кандидатів однаково не знайшлося, тож заперечувати немає сенсу.

– А вона витримає? – Професор дивився на Мелу і розмовляв лише з нею. – Втече – вам же гірше.

– Ми намагатимемося виправдати вашу довіру, – серйозно промовила чаклунка. – Обіцяю, цього літа скарг не буде.

На мій смішок ніхто з них не звернув уваги.

– Я захоплююся вами. Справді збираєтеся займатись покидьками?

– Пізно повертати назад, професоре. Самі знаєте, чому я погодилася на це.

Дол кивнув із несподіваною повагою і поступився нам дорогою.

Мене завели у прохолодне приміщення з похмурим інтер'єром і заґратованими вікнами. Посадили за широкий металевий стіл, видали стіс заповнених аркушів. Наказали прочитати, запитати, що незрозуміло, і розписатися у формах ДР2, БП2, ЗН6 та МО3.

Перші два пункти я, згнітивши серце, пропустила. Не варто лестити собі – навіть після десятикратного прочитання бюрократичної писанини я не зрозуміла б усіх деталей. Залишалося покладатися на совість Мели та власне везіння.

– Стандартний контракт, – перераховувала вона, підсовуючи папери. – Страховка. Графік. Відмова від претензій у разі надзвичайної ситуації. Ще одна страховка. Угода про нерозголошення. Довіреність на ім'я близької людини. Так, на моє. А раптом знадобиться? Заява про добровільну участь…

– У чому? – Уява припустила, що мене збираються віддати практикантам як піддослідну мишу.

– У суспільно корисних роботах та просвітницькому гуртку. Як повернемось, отримаєш значок. Дає півторавідсоткову знижку на портали Ренії, між іншим.

Наче я збиралась мотатися світом! Ні, досить з мене подорожей. Це сумбурне літо стане останньою моєю пригодою.

Не в буквальному сенсі! Я дуже на це сподівалася.

Нарешті тортури документацією закінчилися. Годинник показав за п'ять хвилин дев'яту, і ми повернулися на гарячий полігон.

– Відпочинь поки, Тає, – порадила Мела. – Я миттю.

Вона попрямувала до будочки біля дальньої стіни – єдиної споруди в найближчому просторі. Залетіла всередину, впустила крихту срібного пилу, зникла за мить…

«У правилах безпеки сказано, що двері треба зачиняти», – чомусь згадалося мені.

Хоча чаклунам закон не писаний.

Мене розбирала цікавість. З яким місцем пов'язаний той портал? Зрозуміло, що Мела не могла використати величезний малюнок на полігоні – благословенного срібла він витяг би чимало. Як відправна точка набагато зручніші невеликі кабінки, але вони мають обмеження і зазвичай прив'язані до певного маршруту. Проте магії витрачається в рази менше.

Я пройшлася туди-сюди, звикаючи до взуття і піску. Озирнулася, розмірковуючи, чи не пересунутись у тінь, яку відкидав паркан. Почала відраховувати секунди, знаючи: пунктуальна чаклунка не затримається понад необхідне, і якщо відправлення призначено на дев'яту, вона з'явиться о восьмій п'ятдесят дев'ять.

– Ласко, перелізьмо огорожу! Вдаймо, що ми теж порталом, – почувся невпевнений шепіт за найближчим залізним листом. – Набридло бути бідними. Знову почнуть обзиватись і ганяти з дорученнями. Воно нам треба?

Голос чоловічий, хриплуватий, зі смішинкою.

– Говори за себе, Хрюку. Мене ніхто не посміє зачепити. Ворушися швидше! Спізнимось – одразу нарахують штрафні бали.

Дівчина. Гордовиті нотки, зверхній тон.

Спробую повірити, що ми спрацюємося, хоча з такими, як вона, у мене стосунки зазвичай не ладнаються. Зарозумілість – характерна риса Атайї Тавеннської. Тая з Рисей її ненавиділа і успішно викорінила зі свого характеру.

Точніше, навчилася не демонструвати всім поспіль.

Незнайомці шаруділи піском за огорожею, а я повернулася до входу на полігон і схрестила руки на грудях, чекаючи на їхнє прибуття.

‍​‌‌​​‌‌‌​​‌​‌‌​‌​​​‌​‌‌‌​‌‌​​​‌‌​​‌‌​‌​‌​​​‌​‌‌‍
1 ... 15 16 17 ... 184
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Шанс для невдах, або Прощавай, Академіє!, Олена Гриб"