BooksUkraine.com » Фентезі » Руйнуючи долі, Стів Маккартер 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнуючи долі, Стів Маккартер "

36
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнуючи долі" автора Стів Маккартер. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 16 17 18 ... 259
Перейти на сторінку:

Місяць ретельного запам'ятовування книжок пролинув швидко. Найскладніші піктограми Сорок Третій намагався малювати на аркушиках. Він помічав неточності у своїх малюнках і перемальовував їх, доки виходило ідеально точно. Коли він відніс і ці книги вчителю, той уже не ставив йому запитань щодо піктограм. Група у цей час товклася десь на середині першої книги.

Тим часом настала зима. Широкі наскрізні проходи з високими арками тепер обладнали масивними кам'яними двостулковими дверима. Відкривати їх можна особливим тумблером. В одному положенні він відчиняв двері, в іншому — зачиняв. Такий тумблер розмістили і зовні, і всередині з якимось елементом, що світиться в темряві. Теплі речі учням теж видали. Точніше, відчинили двері до спеціальної кімнати, де весь їхній верхній одяг за номерами висів на вішалках. Учні обов'язково мали повертати одяг сюди щоразу, коли знімали його з себе. До своїх кімнат забирати речі не дозволялося. Ніякої системи опалення Сорок Третій не запримітив. Але підлога чомусь завжди пашіла теплом. Він її мацав рукою. Навіть у коридорі. Скрізь тепла! А в кімнаті іноді доводилося навіть відчиняти вікно, так було душно. Зима Сорок Третьому подобалася. Ось і зараз він ішов вузенькою вуличкою поліота. Шапка була трохи завелика і весь час спадала на очі, її доводилося поправляти. А от куртка виявилася теплою і майже йому в пору. Штани, щоправда, дісталися літні, тому щоразу на вулиці хлопчина прискорювався, щоб швидше дійти до потрібного місця. Взимку він перестав ходити у своє таємне місце. Там ще наприкінці осені стало холодно. Отже, його ліжко на третьому ярусі стало тимчасовою його науковою оселею.

Сніжок падав великими пластівцями. Сорок Третій задер голову, щоб сніжинки падали йому на обличчя. Він ішов із заплющеними очима, ловлячи гарячим червонуватим обличчям прохолодні білі пластівці. Йому було жарко не від шапки чи куртки. Ні. Він ішов у поліорат. Туди, куди його викликав ректор. Та не особисто. Барнабас сказав учню, що він має негайно з'явиться до кабінету ректора. Про причини виклику вчитель не згадав. Тому Сорок Третій трохи хвилювався. У нього в голові роїлися десятки різних думок. Звичайно, швидше за все, це пов'язано з навчанням. З тим, що він так швидко вивчав усі ті малюнки у книжках з червоними та помаранчевими обкладинками. Де знаходиться кабінет ректора, хлопчина чудово знав. Кожен учень у поліоті це знав. А ось і вона. Будівля на високих щаблях. Чорна. Лише дві будівлі у всьому поліоті були чорними. Ця і ще одна така довга з краю поліота, біля самої стіни. Сорок Третій зайшов по сходах. Він поглянув ліворуч, туди, де стояв Алхіміст. Величний герой минулих століть стояв серед двору трохи покритий снігом. Голова, плечі та спина. Сорок Третій глибоко зітхнув. Він набрався сміливості і постукав у дерев'яні двері. Майже всі двері у поліоті були кам'яними. І лише деякі у зроблені з дерева. У ректора якраз такі двері. Сорок Третій ще трохи постояв. Потім постукав і, зрештою, вирішив відчинити двері. Він увійшов. Невеликий коридор із маленьким високо розташованим вікном. Коридор був витягнутий у вигляді прямокутника. По один його бік у стіні розмістилося троє дверей. Жодних табличок на дверях. Хлопчик знизав плечима і постукав у перші. Жодної відповіді. Він постукав у другі. Двері відразу прочинилися. Хлопець зазирнув усередину.

- Сорок Третій, мабуть? - пролунав голос із глибини кімнати.

Хлопчик увійшов. Кімната була велика. Обставлена меблями. Два дивани, крісла. Усі виглядали дуже багато. На стінах висіли картини. Дрібні, і тому важко було розгледіти, що там зображено. А ось одну картину учень упізнав одразу. Вона просто величезна та висіла на протилежній стіні. Прямо за спиною драйтла, що сидів за столом. Майже від підлоги та до стелі. Вона була неймовірно велика. Сорок Третій безпомилково визначив сцену, на славу якої картина була намальована. Вона виконана у красивих темно-синіх тонах. І чорних, і ще сірих.

Алхіміст стояв на гірському шпилі, готовий до бою. Однією рукою він тримав чорний кривий меч. А іншою… поглинав світло. Тепер Сорок Третій почав розуміти, що означали слова батька. Усі фарби навколо правої руки Алхіміста крутилися у вихорі. Вони починалися тими кольорами, які тяглися звідти, звідки їх узяв Алхіміст на картині. Колір гори плавно перетікав у чорний колір, у міру згортання по спіралі до руки Алхіміста. Так, ніби, згорталося блакитне небо, перемішуючись із кольором гори і так само закручуючись спіраллю. Від одного вигляду Алхіміста перехоплювало подих. Він стояв повернутий більше спиною, ніж боком. А праворуч від нього бігла вона. Точно так повернута наполовину боком, наполовину спиною. Дивна концепція. Під ногами у неї яскраво світилися сині пластини. В одній руці ще одна така синя напівпрозора пластина, за якою було видно її силует. В іншій – синій довгий і широкий меч. Дуже широкий. Але не зброя заворожувала хлопчика. Він не міг відірвати погляду від її очей. Сині. Глибокі, неживі та такі холодні. Вони світилися так, що світло від них виходило за межі обличчя Химерниці. Страшні та небезпечні очі. Справжня безодня. Мурашки пройшли шкірою у хлопчика. Чи зміг би він проти такої битися?

- Я вже й забув, як уперше, точно так стояв і дивився на неї, не маючи змоги відвести погляд. Адже минув не один десяток років, перш ніж я зрозумів, що за таємницю вона зберігає.

Хлопчик стрепенувся, ніби тільки усвідомив, що він у кімнаті не один. За великим дубовим столом сидів драйтл у чорному одязі. Чорна сорочка, чорна штанина, шматок якої бачив Сорок Третій лише через те, що драйтл трохи обернувся, щоб теж бачити картину. На спинці крісла висіла чорна куртка. Або плащ. Навіть мотузка на шиї з якимось талісманом була чорного кольору. Втім, як і сам талісман. Темне волосся, чорна борода та темні очі органічно вписувалися у весь образ. На вигляд йому було близько сорока років. Приблизно.

- Ви мене викликали? - здивувався власним тоненьким голосом хлопчик.

- Так, викликав. Сідай. - ректор махнув рукою на найближче крісло.

1 ... 16 17 18 ... 259
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнуючи долі, Стів Маккартер », після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнуючи долі, Стів Маккартер "