Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
2. У виправних колоніях максимального рівня безпеки засуджені мають право:
витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені у виправній колонії, в сумі до сімдесяти відсотків мінімального розміру заробітної плати;
одержувати щомісяця короткострокове і один раз на три місяці тривале побачення;
одержувати посилки (передачі) і бандеролі.
Засудженим, які тримаються в приміщеннях камерного типу, надається щоденна прогулянка тривалістю одна година.
3. При сумлінній поведінці і ставленні до праці після відбуття не менше половини строку покарання засуджені, які тримаються в дільниці ресоціалізації виправної колонії, мають право на поліпшення умов тримання і їм може бути дозволено додатково витрачати на місяць гроші в сумі тридцяти відсотків мінімального розміру заробітної плати.
1. Виправні колонії максимального рівня безпеки є установами з найбільш суворими умовами для тримання найнебезпечнішої категорії злочинців.
В установах цього рівня безпеки в умовах суворої ізоляції засуджені можуть перебувати як у звичайних житлових приміщеннях, так і у приміщеннях камерного типу. Порівняно зі ст. 18 КВК України дана стаття розширює перелік категорій засуджених, які утримуються в приміщеннях камерного типу чи звичайних житлових приміщеннях колоній максимального рівня безпеки (про додаткові категорії, визначені відомчими актами, див. коментар до ст. 18 КВК).
2. У виправних колоніях максимального рівня безпеки засуджені мають право: витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені у виправній колонії, в сумі до 70% мінімального розміру заробітної плати; одержувати щомісяця короткострокове і один раз на три місяці тривале побачення, мають право на щоденну прогулянку тривалістю одна година. Засудженим, які тримаються у приміщеннях камерного типу, тривалі побачення не надаються.
Засуджені, які відбувають покарання у виді довічного позбавлення волі у виправних колоніях максимального рівня безпеки, тримаються окремо від інших засуджених (ст. 150 КВК). Сума грошей, яку вони можуть витрачати на придбання продуктів харчування і предметів першої потреби, у них найменша — до 50% мінімального розміру заробітної плати. Можуть мати один раз на шість місяців лише одне короткострокове побачення, тривалі побачення їм не надаються взагалі (ч. 5 ст. 151 КВК).
При зразковій поведінці і сумлінному ставленні до праці після відбуття не менш як половини строку покарання засуджені, які тримаються у звичайних житлових приміщеннях дільниці ресоціалізації виправної колонії, мають право на поліпшення умов тримання, додатково їм дозволяється витрачати на місяць гроші в сумі 30% мінімального розміру заробітної плати для придбання продуктів харчування і предметів першої потреби.
3. Особливості має обладнання цих установ (п. 8 розділу ІІ ПВР УВП). На території тримання засуджених у ПКТ розміщуються камери для праці засуджених, карцер, одиночні камери, обладнуються дворики для прогулянки засуджених. Створені спеціальні ізольовані приміщення для надання засудженим телефонних розмов, побачень з адвокатами, іншими особами й особистого прийому, проведення соціально-виховної та психологічної роботи. Приміщення медичної частини відгороджується парканом суцільного заповнення. Обладнання цього приміщення і надання медичної допомоги засудженим здійснюються з додержанням спеціальних правил безпеки.
Виправні колонії максимального рівня безпеки з триманням засуджених у звичайних житлових приміщеннях обладнуються відповідно до загальних правил.
Глава 21 ОСОБЛИВОСТІ ВІДБУВАННЯ ПОКАРАННЯ У ВИДІ ПОЗБАВЛЕННЯ ВОЛІ ЗАСУДЖЕНИМИ ЖІНКАМИ І НЕПОВНОЛІТНІМИСтаття 141. Відбування покарання засудженими вагітними жінками, матерями-годувальницями і жінками, які мають дітей віком до трьох років
1. При виправних колоніях, в яких відбувають покарання засуджені до позбавлення волі жінки, у разі необхідності організовуються будинки дитини. Засуджені жінки, крім засуджених до позбавлення волі на строк більше п’яти років за умисні тяжкі та особливо тяжкі злочини, можуть поміщати в будинки дитини своїх дітей віком до трьох років. У будинках дитини забезпечуються умови, необхідні для нормальної життєдіяльності та розвитку дитини. Засуджені жінки можуть спілкуватися із своїми дітьми у вільний від роботи час без обмежень.
2. Матері-годувальниці і вагітні жінки можуть одержувати продуктові посилки (передачі) у кількості й асортименті, які визначаються медичним висновком.
3. Засуджені жінки з вагітністю понад чотири місяці або які мають при собі дітей віком до трьох років у випадках, коли до них не застосовується звільнення від відбування покарання відповідно до статті 83 Кримінального кодексу України направляються адміністрацією виправної колонії для дальшого відбування покарання у виправну колонію, при якій є будинок дитини.
4. Діти засуджених жінок за згодою матері можуть передаватися її родичам чи за згодою матері та за рішенням органів опіки і піклування —
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.