BooksUkraine.com » Наука, Освіта » Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України 📚 - Українською

Читати книгу - "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"

171
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України" автора Колектив авторів. Жанр книги: Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 173 174 175 ... 210
Перейти на сторінку:

Тим, кому дозволено пересуватися без нагляду поза територією колонії у зв’язку з виконанням роботи або навчання, тим, хто проживає зі своїми сім’я­ми на квартирах, видаються посвідчення встановленого зразка.

Для засуджених чоловіків існує 11 колоній мінімального рівня безпеки з загальними умовами тримання (для засуджених жінок — 10) і 22 колонії з по­легшеними умовами тримання (для засуджених жінок — 2), де вони відбува­ють покарання у виді позбавлення волі.

Стаття 139. Виправні колонії середнього рівня безпеки

1. У виправних колоніях середнього рівня безпеки засуджені мають право:

витрачати на місяць для придбання продуктів харчування і предметів пер­шої потреби гроші, зароблені у виправній колонії, в сумі до вісімдесяти від­сотків мінімального розміру заробітної плати;

одержувати щомісяця короткострокове і один раз на три місяці тривале побачення;

одержувати посилки (передачі) і бандеролі.

2. При сумлінній поведінці і ставленні до праці після відбуття не менше половини строку покарання засуджені, які тримаються в дільниці ресоціалі­зації' виправної колонії, мають право на поліпшення умов тримання і їм може бути дозволено додатково витрачати на місяць гроші в сумі сорока відсотків мінімального розміру заробітної плати.

1. У виправних колоніях середнього рівня безпеки відбувають покарання:

1) чоловіки, вперше засуджені до позбавлення волі за тяжкі й особливо тяжкі злочини; 2) чоловіки, які раніше відбували покарання у виді позбавлення во­лі; 3) чоловіки, засуджені за вчинення умисного злочину середньої тяжкості в період відбування покарання у виді позбавлення волі; 4) засуджені, переведе­ні з колоній максимального рівня безпеки в порядку, передбаченому Криміна­льно-виконавчим кодексом України. Для чоловіків, засуджених уперше, а та­кож для тих, хто вже відбував покарання в місцях позбавлення волі, передба­чене тримання у різних установах виконання покарань (ч. 2 ст. 18 КВК).

Жінки, засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі, а також жінки, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлення волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування за зако­ном, повинні відбувати покарання у колоніях середнього рівня безпеки. Але, враховуючи те, що ця категорія засуджених становить невелику кількість, вони відбувають призначене покарання у спеціально створених секторах середнього рівня безпеки на території колонії мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання (наказом ДДУПВП № 251 від 12 грудня 2003 р.). У коло­ніях і секторах середнього рівня безпеки засуджені утримуються у звичайних житлових приміщеннях з вимогами роздільного тримання, встановлених ст. 92 КВК України.

2. Умови перебування у виправних колоніях середнього рівня безпеки є більш суворими й обмеженими порівняно з колоніями мінімального рівня безпеки, але більш м’якими порівняно з колоніями максимального рівня. В установах цього рівня безпеки засуджені мають право: витрачати на місяць для придбан­ня продуктів харчування і предметів першої потреби гроші, зароблені у випра­вній колонії, в сумі до 80% мінімального розміру заробітної плати; одержува­ти щомісяця короткострокове і один раз на три місяці тривале побачення.

При зразковій поведінці й сумлінному ставленні до праці після відбуття не менш як половини строку покарання засуджені, які тримаються в дільниці ресоціалізації виправної колонії, мають право на поліпшення умов тримання і їм може бути дозволено додатково витрачати на місяць гроші в сумі 40% міні­мального розміру заробітної плати.

У спеціально визначених колоніях середнього рівня безпеки для чоловіків як структурні підрозділи створюються сектори максимального рівня безпеки. У них за рішенням і нарядами Апеляційної комісії ДДУПВП направляють чоловіків, засуджених до покарання у виді довічного позбавлення волі, а також засуджених, кому встановлено відбування покарання у ПКТ виправної коло­нії максимального рівня безпеки.

Стаття 140. Виправні колонії максимального рівня безпеки

1. У виправних колоніях максимального рівня безпеки засуджені трима­ються в умовах суворої ізоляції у звичайних жилих приміщеннях та примі­щеннях камерного типу.

У звичайних жилих приміщеннях тримаються:

чоловіки, яким покарання у виді смертної кари або довічного позбавлен­ня волі замінено позбавленням волі на певний строк у порядку помилування або амністії; чоловіки, засуджені за умисні особливо тяжкі злочини; чолові­ки, які раніше двічі в будь-якій послідовності були засуджені до позбавлення волі за такі злочини: проти основ національної безпеки України; умисне вбив­ство; умисне тяжке тілесне ушкодження; захоплення заручників; зґвалтування; розбій, вчинений при обтяжуючих обставинах; вимагання, вчинене при обтя­жуючих обставинах; виготовлення, зберігання, придбання, перевезення, пе­ресилання, ввезення в Україну з метою збуту або збут підроблених грошей, державних цінних паперів чи білетів державної лотереї; створення злочинної організації; бандитизм; терористичний акт; створення непередбачених зако­ном воєнізованих або збройних формувань; викрадення, привласнення, вима­гання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин чи радіоак­тивних матеріалів або заволодіння ними шляхом шахрайства або зловживання службовим становищем; незаконне заволодіння транспортним засобом при об­тяжуючих обставинах; контрабанда наркотичних засобів, психотропних речо­вин, їх аналогів або прекурсорів; незаконне виробництво, виготовлення, при­дбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів; посягання на життя працівника право­охоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця; посягання на життя судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’яза­ною із здійсненням правосуддя; злісна непокора вимогам адміністрації ви­правної установи; втеча з місця позбавлення волі або з-під варти; посягання на життя представника іноземної держави і які знову вчинили будь-який з пе­релічених злочинів, за який вони засуджені до покарання у виді позбавлення волі.

У приміщеннях камерного типу тримаються:

чоловіки, засуджені до покарання у виді довічного позбавлення волі; чо­ловіки, яким покарання у виді смертної кари замінено

1 ... 173 174 175 ... 210
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Науково-практичний коментар Кримінально-виконавчого кодексу України"