Читати книгу - "Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
— Ось, — сказав Супермаршал, шанобливо простягаючи Великому Сканеру документ, надрукований на кількох сторінках, — тут написано, що необхідно для початку воєнних дій. Це геніальний документ, тут передбачено буквально все, — Супермаршал гордовито підняв голову, — це плід колективного розуму!
Великий Сканер почав уважно читати документ і після перших трьох рядків схопився за голову.
— Це плід колективного ідіотизму! — закричав він, виведений з рівноваги. — Навіщо вам нова зброя, якщо у вас склади ломляться від старої? Ви що, танками збираєтеся збивати космічні кораблі?! А з онучами що ви робитимете?!
— Обгортатимемо ноги... — пробурмотів розгублений Супермаршал. — А що, ними можна робити ще щось?
— Яку потужність має ваша найпотужніша магнітна гармата?
— Велику, — запопадливо кланяючись, відповів засмучений Супермаршал.
— Чи зможе вона збити космічний корабель?
— Треба провести дослідження, Ваша Дигітальна Величносте. Ми негайно відкриємо новий науково-дослідний інститут і доручимо йому провести...
— А просто навести гармату й вистрелити не можна?! Навіщо нам цілий інститут?
— Ваша Дигітальна Величносте, — благав Супермаршал, — єдиний раз за все існування держави на нас напали вороги, а ми що? Стрельнемо разок — і все? А навіщо ми стільки війська готували? Стільки грошей у цю справу вкладаємо? А зброю куди подіти? Це стратегічно неправильно! Народ нас не зрозуміє!
— Добре, — погодився Великий Сканер, — таємно стрельніть по космічних кораблях, а там робіть, що хочете.
— Слухаюся, Ваша Дигітальна Величносте.
Супермаршал ляснув себе в лоба, зробив чіткий поворот на сто вісімдесят градусів і загримів чобітьми, залишаючи кабінет, однак не забув прихопити з собою й плід колективного розуму, подумки плануючи віддати доповідну записку ад’ютантові Директора планети. Так, про всяк випадок...
Розділ 9
Планетоліт, який доставив Сергійка до планети Ц, здавалося, завмер у чорній порожнечі, підсвічений двома сонцями: одним великим і яскравим, другим — меншим і тьмянішим. До поверхні планети було не менше тисячі кілометрів. Сергійко спеціально залишив планетоліт на такій високій орбіті — хотів роззирнутися. Хтозна, що там унизу. Радари постійно обмацували навколопланетний простір у пошуках небезпечних предметів, але поки що все було спокійно. Антени ловили найменші радіосигнали. Коли планетоліт обертався вдруге, монітор закліпав і видав повідомлення: є радіосигнал! Слабкий, але виразний. Сигналив човник в автоматичному режимі. А де інші два? Сергійко ще раз запустив запис оповіді Великого Процесора: всього сіло три човники, а на орбіті повинні бути два планетольоти. Сергійко трохи змінив орбіту, і радар одразу засік обидва. Вони оберталися на орбіті неподалік один від одного.
— Ось і чудово, — прошепотів Сергійко. — Вони цілі, і це добре.
Комп’ютер автоматично встановив зв’язок із човниками та планетольотами і почав перекачувати інформацію, в першу чергу — базу даних з цешеанської мови. У вухах Сергійка залунали гортанні звуки. Не минуло й півгодини, як він почав розуміти окремі слова, а потім і цілі речення. Сергійко просканував нічне світило. Він уже знав, що воно називалося Ка. На його подив, температура поверхні його була не такою вже й високою, а в затінку — взагалі нижче нуля.
«Це як Місяць і Сонце. Місяць просто відбиває сонячні промені, тому вночі й світиться, немов нічне сонце», — подумав Сергійко.
Йому спало на думку сховати планетоліт по інший бік від Ка. Тоді його точно ніхто не знайде і ніякий телескоп не допоможе. Відстань від Ц до Ка складала близько п’ятдесяти тисяч кілометрів, і на човнику можна було запросто злітати туди й назад. Сергійко повів планетоліт до нічного світила й акуратно посадив його на зворотному боці, далі перебрався в човник і знову повернувся у відкритий космос.
Човник черкнув вогненним розчерком і ввійшов у атмосферу планети Ц.
* * *
На полігоні поряд зі столицею готували магнітну гармату. Супермаршал, нетерпляче хльоскаючи хворостиною по високій халяві начищених до дзеркального блиску чобіт, стояв поруч і уважно спостерігав за вояками.
— Дивіться! Дивіться! — раптом закричав один із них, показуючи пальцем на небо. Всі задерли голови. Просто над полігоном у повітрі повільно плив сріблястий хрестоподібний предмет.
— Невідомий літаючий об’єкт! Прибульці! Прибульці! — закричали солдати. Хтось налякався й упав на землю, закривши голову руками, хтось кинувся навтьоки, а один молоденький солдатик навіть знепритомнів. Тільки Супермаршал залишився незворушним.
— Гармату до бою!!! — закричав він громовим голосом. — Заряджай!!!
Оскільки ніхто з солдатів не звернув на його команду жодної уваги, Супермаршал сам кинувся до гармати. Він закрутив маховик, ведучи стволом то праворуч, то ліворуч, прицілюючись у дивний предмет, який немов навмисно завис у повітрі нерухомо, і натиснув на спуск. У повітрі свиснуло, і в сріблястого птаха зникло півхвоста. Птах сіпнувся, ніс його нахилився, він помчав до землі. Глухий удар підкинув гармату, Супермаршала збило з ніг. З вирви, що утворилася на місці падіння, підіймався легкий сизий димок і стирчали рештки хвоста дивного літального апарата. Супермаршал потрусив головою, щоб отямитися, став на ноги й обережно наблизився. Від удару люк апарата відірвався і теліпався на одній петлі.
— Агов, хто-небудь, — гукнув Супермаршал, — спустіться в кабіну! Перевірте, чи є там хто живий!
Ніхто з вояків навіть не поворухнувся. Усі боялись: а раптом там чудовисько з трьома головами та іклами, як у шаблезубого собаки? Супермаршал насупився й узявся руками в боки.
— Ах ви, боягузи нещасні! Ти! — він тицьнув у груди першому-ліпшому воякові. — Марш у яму!
— Я? Мені... Я...
Солдат переступав з ноги на ногу, з острахом поглядаючи на люк, відчинений наполовину, однак ослухатися не посмів і почав обережно спускатись. Із-під чобіт донизу покотилися грудочки землі, неголосно вдаряючись об корпус літального апарата. Вояк спустився, підтягся на руках і заліз у люк. Він довго не зважувався пройти далі, з люка стирчали його спина й потилиця, поки Супермаршал не гримнув на нього:
— Чого чекаєш? Марш уперед!
Спина повільно зникла у люку. За кілька хвилин звідтіля показалося радісне обличчя:
— Глюк тут один! Живий! У крові тільки весь...
Тепер усі захотіли стати героями і рвонули до ями, відштовхуючи один одного. Якщо раніше Супермаршал застосовував силу, щоб змусити хоч кого-небудь залізти в човник, то тепер усе було навпаки.
— Усі назад! — репетував він, надриваючись. — Наказую: всім назад! Ти й ти, — тицьнув
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Таємниця Великого Сканера, Олександр Юрійович Есаулов», після закриття браузера.