BooksUkraine.com » Фентезі » Намі-но хіме. Книга 3, Anael Crow 📚 - Українською

Читати книгу - "Намі-но хіме. Книга 3, Anael Crow"

61
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Намі-но хіме. Книга 3" автора Anael Crow. Жанр книги: Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 17 18 19 ... 86
Перейти на сторінку:

          З усього виходило, що бачене пані лисицею божественне подружжя –  то боги Дванадцятої Сходинки –  Ідзанакі та Ідзанамі, про яких нещодавно згадував Тойокумоно. А значить, у похмурому небі Йомі-но Куні відбивалося минуле. Непостійний, примхливий час країни мертвих назавжди закарбував момент сходження Матері Оясіма в чертоги смерті і демонстрував його щоразу, коли випадкова глядачка піднімала до неба очі.

          Втім, між почутим пані лисицею у Серединній Країні і побаченим тут були деякі невідповідності, і не звернути на них уваги вона не могла. Так, легенда, що передавалася з вуст в уста протягом багатьох поколінь, розповідала, що після того, як вогняне дитя обпалило лоно Ідзанамі, вона спустилася в Йомі-но Куні одна, а Ідзанакі, що мучився муками самотності, навідався до неї пізніше. Хоча з побаченого випливало таке: Ідзанакі вніс Велику богиню-жону в чертоги печалі на руках і не відчував при цьому до неї тої огиди, яку йому несправедливо приписували нащадки. Він страждав, мучився, але жодного разу на його обличчі не з’явився вираз гидливості, в якій його звинувачували. Незважаючи ні на які пізні домисли, бог-юнак, як і раніше, дбав про Ідзанамі і ставився до неї з любов’ю.

          Безперечно, розбіжності були, але не такі критичні, щоб перекреслити всю історію про люблячу божественну пару. Навпаки, міф про їхнє кохання та відданість підтверджувався незаперечним чином.

          ...Вкотре пані Акемі споглядала золотого юнака. Далека «гора» спалахнула в напівтемряві і проковтнула обох богів. Єдина дорога вела до неї, і діватися пані лисиці не було куди. Підкоряючись обставинам, вона рушила вперед, щоб побачити те, що колись сховав там дбайливий бог-муж.

          Ідзанамі-но камі має бути мертва. Відтоді, як її тіло зазнало жорстоких тортур, вона повинна була померти в муках – згоріти вщент. Але час тут йшов інакше. Породивши безліч злих фурій (а як виявилося, для будь-якого бога це – діло нехитре, варто тільки докласти трохи душевних зусиль), Ідзанамі цілком могла тягти мізерне животіння погорілиці досьогодні, оточена дюжиною кровожерливих демонів. Можливо, сама вона і не становила великої небезпеки, але її породження... З ними пані лисиця мріяла про зустріч в останню чергу. Враховуючи, скільки мерзенних створінь, народжених людською уявою, просочилися хто його зна крізь які дірки в Серединну Країну і дошкуляли тамтешньому населенню, можна тільки уявити, наскільки розігралася фантазія калічної і покинутої в Йомі-но Куні жінки. Свого часу вона володіла чималою силою, та й можливості її були великі. Отже, Ідзанамі цілком могла створити щось насправді жахливе, чого пані лисиця не те, що не могла уявити, а й не хотіла цього робити.

          Мимоволі думки її звернулися до власних мук, і вона густо зросила рукава сльозами:

          «Нещасний, доблесний пан Мамору! Адже це демон завдав йому смертельної рани і вийняв з грудей животрепетне серце! –  подумки вигукувала вона, боючись, що цей жахливий образ переслідуватиме її до кінця життя і викликатиме докори сумління. –  Ах, зараз про це зовсім не варто думати!»

          Гора перегороджувала шлях, а обійти її стороною було неможливо. Хіба що пройти крізь неї або перебратися через –  тобто дертися вгору.

          Пані лисиця глибоко зітхнула. Одяг її не передбачав крутого підйому: добряче пошарпаний поділ був надто вузький, щоб робити широкі кроки, рукави заважкі, а за колись тугим, але за час мандрів ослаблим поясом ховалася глиняняна посудина. Що буде, якщо здійснюючи небезпечний підйом, вона випадково випустить дорогоцінну ношу? Не те, що доручена Аматерасу місія, саме її існування опиниться під загрозою. Але іншого виходу немає –  цю перешкоду слід подолати і якнайшвидше.

          У міру наближення обриси гори змінювалися. Золоте світло  раз-у-раз осявало її верхівку, як новорічний салют палац яматоського імператора. Схили оплавилися, опливли, і сталося це давно, бо вони вже встигли застигнути і відбивали світло.

Та й не гора це була в її звичному розумінні. Пані лисиця дійшла такого висновку, підійшовши досить близько. Не гора, але споруда вражаючого розміру – нагромадження, побудоване з того, що попало під руку: кам’яного щебеню, затверділої глини, напівпрозорого гірського скла та залишків дерева. Навіть сміття і пил, здавалося, пішли у діло, оскільки тут і там з бугристих стін виступали глиняні черепки – тріснутий бік глека зі злинялим малюнком або ж надколота шийка. Все це було спресовано і щільно складено у формі високих стін під похилим дахом. Що ховається всередині «гори», здогадатися неможливо без того, аби не зазирнути в якесь вікно. Але, на превеликий жаль мандрівниці, вікон тут не було.

          Небесне видіння спускалося з висоти і проникало углиб просто крізь похмурі стіни – по суті вони й гасили примарне золотисте світіння. Можливо, подумалося пані лисиці, це був єдиний спосіб проникнути всередину. Його відкриття не додало їй жодного оптимізму. Якщо боги проходили крізь стіни, вона так робити не вміла. Шкода!

          Висловивши всю безнадійність ситуації у двох-трьох міцних словах, пані лисиця почала робити те, що підказував їй здоровий глузд – досліджувати стіни у пошуках входу чи виходу. І оскільки гігантська споруда перегороджувала  прохід, її у будь-якому разі належало оминути хоча б з одного, доступного боку.

          Що, власне, вона й зробила. Пройшла вздовж стіни і на радість виявила в ній звичайну дірку – не настільки вузьку, щоб вона не могла туди пролізти.    Переступивши поріг, за яким, як вона думала, розігрувався останній акт небесної драми, кіцуне по щиколотку провалилася в м’який настил.

          Серце пані лисиці шалено забилося, коли вона безшумно приставила другу ногу. Серед глибокого і м’якого, схожого на качиний пух, килима в її уяві вже кишіли десятки зубастих тварюк, здатних ухопити за голі литки і потягнути невідомо куди. А легке торкання до шкіри невідомо чого, постеленого на підлогу, вона приймала  мало не за лоскотання сотень  вусиків, якими рясніли розчахнуті  пащі. Ті, що причаїлися в темряві, тільки й чекали, коли вона заглибиться в їхнє лігво.

1 ... 17 18 19 ... 86
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Намі-но хіме. Книга 3, Anael Crow», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Намі-но хіме. Книга 3, Anael Crow"