BooksUkraine.com » Дім, Сім'я » Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації 📚 - Українською

Читати книгу - "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації"

150
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації" автора Стурла Пілськог. Жанр книги: Дім, Сім'я / Наука, Освіта. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 18 19 20 ... 44
Перейти на сторінку:
без рецепта. Єдина обов’язкова вимога – пройти ґрунтовний інструктаж щодо правильного вживання, який проводять працівники аптеки. Це, мабуть, добра система, однак я все ж радив би чоловікам, яких турбують розлади потенції, насамперед обговорити цю тему із сімейним лікарем. Як ми побачили, ґрунтовне обстеження може виявити інші медичні проблеми, які потрібно розв’язати. І немає жодних причин уникати розмови про це із лікарем. Проблеми з потенцією далеко не є чимось аж надто особливим.

Розділ 7. Калитка – джерело розвитку видів

Тільки коли на твої яйця сідає комар, розумієш, що завжди є шлях до розв’язання проблеми без застосування сили.

Конфуцій

Людський організм зазвичай дуже хвалять за його конструкцію. Однак скидається на те, що, мабуть, коли ухвалювалося рішення про розміщення чоловічих сім’яних залоз, сталася якась помилка. Тоді як інші важливі органи, такі як серце, головний мозок і легені, перебувають у безпеці, надійно заховані всередині, ці двоє вигнанців – сім’яники – бовтаються в невеликому шкіряному мішечку ззовні на тілі. Беручи до уваги їхню чутливість, важко зрозуміти, з яких міркувань таке розміщення було визнано ідеальним. Однак розглянувши це питання детальніше, ми все ж, можливо, з’ясуємо, що є вагомі причини для того, щоб вони були причеплені саме там.

Лише шкіряний мішечок?

Хоча мошонка – це орган, що виконує важливі функції, він насамперед є мішечком для зберігання. Це головне завдання також відображено в її медичній назві scrotum, що походить з латини й перекладається як «сагайдак».

Як пеніс, так і калитка має досить просту будову. Зовні це звичайний шар шкіри із потовими та сальними залозами. Те, що мошонка переважно трохи темніша, ніж решта тіла, пояснюється пігментацією. Одразу під шкірою знаходимо dartos fascie (глибоку фасцію) – оболонку з опорною тканиною і невеликими м’язами та нервовими волокнами, яка є частиною автономної нервової системи і якою тіло управляє, зважаючи на різні потреби. Власне, ці м’язові волокна й роблять калитку зморшкуватою і надзвичайно пластичною. Поздовжня оболонка дартос поділяє калитку на дві половини, у кожній із яких міститься яєчко. Розподільна лінія простягається із пункту, де мошонка переходить у пеніс, і далі аж до відхідника. На ранньому етапі життя плода ці половини на вигляд як два горбки, однакові в обох статей. Їх називають лабіоскротальними складками. У жінок вони розвиваються у великі статеві губи (labia majora), тоді як у чоловічої статі розростаються, утворюючи калитку.

У дитинстві калитка щільна, але за якийсь час м’язи під шкірою стають слабкішими, в результаті чого мошонка звисатиме тим нижче, що старшою стає людина. Зморшки поступово дедалі більше згладжуватимуться. Боротися із силою тяжіння марно.

Виклики сили тяжіння

Той факт, що калитка впродовж життя опускається донизу, звісно ж, не минув безслідно. Це явище, зокрема, дало початок виразу splash down syndrome («синдром приводнення»), який описує таку довгу калитку, що вона опускається у воду в унітазі.

Інший вираз, який ви можете почути, – the Switch («перемикання») – досягнення пункту в житті, коли яєчка звисають нижче кінчика пеніса. Коли переживаєш the Switch, до молодості, цілком очевидно, немає вороття. Але, як і з «приводненою» мошонкою, у цьому виразі більше гумору, ніж медичної правди. У дуже багатьох калитка звисає нижче кінчика пеніса ще з дитинства.

Сімейні скарби

Однак справжні скарби знаходимо із внутрішнього боку мошонки. Це, власне, сім’яні залози, які виробляють сперматозоїди і тестостерон. Сім’яна залоза латиною називається testis, що означає «свідок». Найпопулярнішим поясненням цього чудернацького мовного явища є те, що древні римляни нібито трималися за яєчка, коли свідчили перед сенатом чи суддями. Ми, щоправда, не маємо письмових згадок про таку традицію в Римській імперії, тож краще звернімося за поясненням до поетичного підручника «Last’s Anatomy» («Анатомія Ласта»), згідно з яким testis отримали свою назву через те, що вони були свідками сексу.

У побуті сім’яні залози називають зазвичай сім’яниками, або яйцями, що цілком зрозуміло, коли на них дивитися ззовні. Сім’яна залоза чоловіка, який досяг повного статевого розвитку, – це довгаста структура завдовжки 5 см і завширшки 3 см. Описуючи її, можна вдатися до порівняння із м’ячем, який використовується в американському футболі. Важить вона в середньому 10–15 г, хоча тут існують великі відмінності – як у вазі, так і в розмірах. Сім’яна залоза мусить дуже сильно відрізнятися від середньостатистичної, щоб її можна було назвати ненормальною.

Розміщення сім’яних залоз, внутрішні й зовнішні структури

Тож сім’яники зберігаються в мошонці, яку, мабуть, можна назвати мішечком для прикрас, для ексклюзивних сімейних ювелірних скарбів. Спочатку, однак, скарбничка порожня. Тоді як зовнішні статеві органи розвиваються там, де вони залишатимуться до кінця життя, сім’яні залози починають своє існування в зовсім іншому місці в тілі.

Усе розпочинається на другому місяці життя ембріона з гонадальних підвищень. Вони виростають із частини очеревини поблизу нирок. У перші тижні життя ембріона жодних відмінностей між статями немає, але з часом згадані підвищення розвиваються або в сім’яні залози, або у яєчники. Під впливом, зокрема, тестостерону сім’яники поступово набувають своєї форми. Їх буде також звільнено зі структур довкола, однак вони надалі прикріплені до тієї частини стінки черевної порожнини, яка розвивається в калитку. Це кріплення під назвою gubernaсulum (спрямувальна зв’язка) згодом проштовхне яєчка вниз, до паху. Посередині вагітності яєчка уже переміщуються вниз, до пахового каналу. Тут вони перебуватимуть аж до народження. Після цього, зокрема дія тиску, що зростає в череві, проштовхує їх на останній дистанції в калитку. На своєму шляху вниз яєчка залишають канал, який з’єднує калитку з черевною порожниною. Цей канал закривається одразу після народження, щоб яєчка, бува, не передумали і знову не втягнулися у живіт.

Після того як яєчка прибули вниз, до калитки, вони все ще прикріплені до черевної порожнини через сім’явивідну протоку, або ductus deferens. Це порожниста трубка, що проходить догори, до паху, переходить у живіт і прямує далі, до сечовипускного каналу. Сім’явивідну протоку супроводжує чимало кровоносних судин, нервів і м’язових волокон. Разом ці структури утворюють funiculus spermaticus, або сім’яний канатик, і відіграють непересічну роль у функціонуванні сім’яних залоз.

Коли яєчка ховаються

Більшість хлопчиків виходять з утроби матері з двома сім’яними залозами, безпечно розміщеними в калитці. Однак у 3 % новонароджених одне або й обидва яєчка залишаються в паховому каналі або череві. Шанси на такий поворот подій зростають у разі передчасних пологів, коли калитка повністю або частково порожня в майже кожному третьому випадку.

Цей стан називається крипторхізмом, від латинських слів «схований» і «сім’яник». У нас це зазвичай називають ретинованою сім’яною залозою, або ретенцією яєчок. Здебільшого лише одне яєчко не опускається вниз, тоді як приблизно в 10 % хлопчиків десь у дорозі перебувають обидва яєчка.

Не буде далеким від істини припущення, що крипторхізм – це спроба природи виправити помилку еволюції, що насправді вона бажає, щоб сім’яні залози залишались усередині тіла. Усі, хто зазнавав удару в яєчка, запевняють, що це добра ідея. Однак. Сім’яник, який залишається в черевній порожнині або в паху, через якийсь час припинить функціонувати належним чином. Це насамперед вплине на продукування сперматозоїдів, а отже, на можливість мати дітей. Як ми побачимо далі, яєчкам більше до вподоби дещо прохолодніший клімат, на відміну від решти наших органів. Тому тепле середовище в животі

1 ... 18 19 20 ... 44
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Зовнішня історія. Penis. Керівництво з експлуатації"