Читати книгу - "Житель Каркоси, Амброз Бірс"
Шрифт:
Інтервал:
Добавити в закладку:
Могутнє коріння гігантського дерева, на стовбур якого я обіперся, коли сидів, обплело собою кам’яну брилу, частина якої ховалася в розщілині, утвореній іншим коренем. Так, брила хоч частково й захищена від негоди, все ж була в дуже поганому стані. Її грані стерлись, краї позбивались, а сама поверхня була в тріщинах та відколах. Побіля неї видно було сліди розкладу каменя - блискучі крупинки слюди. Без сумніву, брила слугувала надгробком на могилі, з якої колись давно виросло це дерево. Чіпке коріння спустошило те поховання й ув’язнило надгробок.
Раптовий подих вітру змів сухі листки та гілочки з верхівки каменя, і там я помітив якийсь викарбуваний напис. Я нагнувся прочитати його і... Боже правий! - МОЄ повне ім’я, дата МОГО народження і дата МОЄЇ смерті!
Як тільки я з жахом зірвався на ноги, перший промінь світла осяяв дерево. На рожевому сході вставало сонце. Я стояв між деревом і цим червоним широким диском - але моя тінь на стовбур не падала!
Дружнє виття вовків зустрічало світанок. Я бачив, як вони сиділи поодинці та вкупі на насипаних могилах до самого небокраю, куди сягало око. В ту мить я зрозумів, що то й були руїни славетного й древнього міста Каркоси.
Цю історію повідав медіуму Бейроле дух Госіба Алара Робардіна.
Нотатки
[
←1
]
Перекладено за виданням: Bierce, Ambrose. An Inhabitant of Carcosa Ambrose Bierce /Tales of Soldiers and Civilians. - San Francisco, CA: E. L. G. Steele, 1891. - P. 241-248. http://archive.org/details/talesofsoldiersc00bierrich
!Увага!
Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Житель Каркоси, Амброз Бірс», після закриття браузера.