BooksUkraine.com » Фантастика » Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський 📚 - Українською

Читати книгу - "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"

17
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Руйнівниця фортець" автора Марчін Швьонтковський. Жанр книги: Фантастика / Фентезі. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 77
Перейти на сторінку:
розчин. Найманець так вдарився об підлогу, що йому перехопило подих в грудях, почувся тріск зламаного ребра – юнак на секунду затримався на землі, бо відчув запаморочення, але піднявся якомога швидше, долаючи нестерпний біль у боці, і стрибнув назад у тінь. Він ніколи не бачив таких абсурдно сильних чарів. Шенк почав боятися. На частку секунди йому мигнув морозний ліс, де бився з домініканцем Тіленхеймом, знаючи, що в цьому поєдинку у нього немає шансів.

Тоді його погляд зупинився на великому кристалі віридію. Це було джерелом сили його супротивника. Він зрозумів, що якщо хоче вибратися звідси живим, то повинен знищити його. Він сховався якнайглибше в темряві; його бік мучив жахливий біль від зламаного ребра, який зупиняв лише адреналін.

– Ну, якщо хочеш, – знову сказав Андреае з нудьгою й розчаруванням в голосі, – то йди сюди. Я просто заб'ю тебе до смерті, як пацюка, яким ти і є. Як і будь-хто інший, хто стане на моєму шляху. На мить я подумав, що ти відкриєш ворота Шостої Епохи, але, очевидно, я помилявся, і ти просто якийсь вестфальський мотлох зі стічної канави.

В запалі власної промови він не помітив, як Шенк, мовчазний, як кіт, обійшов його, прикриваючись колонадою. Він кинувся на професора, але в останню мить зашипів, відчувши сяючий укол у боці. Андреае почув це і встиг відскочити вбік. Найманець полетів на підлогу і впав, втративши рівновагу та випустивши з рук зброю. Професор захихотів і вдарив його ногою по зламаному ребру. У Шенка потемніло в очах. Він ледь не втратив свідомість.

– Я і справді не знаю, що змусило вас подумати, нібито можете це зробити або маєте право вирішувати мою долю. Про неї, приблуда, вирішує лише Бог, — продовжував професор, не поспішаючи завдати останній удар. Шенк зорієнтувався, що лежить лише за кілька футів від постаменту з віридіумом. Він зібрався з усіх сил і, витягнувши ногу, спробував вдарити ногою по п’єдесталу. Проте ледве торкнувся його. Постамент захитався, але не впав.

Андреае почав істерично сміятися.

– Ха, ха, ха! Ха-ха-ха!– заревів він. – Ти й справді думав, що моя сила в цій дрібниці? О Боже, чому ти робиш світ таким смішним! – Він витер сльозу з очей. – Гаразд, найманець, вистачить про ці хороші речі, перш ніж ти знищиш всю мою церкву. Настав час помирати.

Шенк хотів різко відповісти, але натомість з останніх сил покотився до професора й власним тілом підбив йому ноги. Товстун упав на підлогу. Перш ніж він встиг щось зробити, найманець скочив на нього верхи й схопив обома руками за шию, вириваючи волосся з його довгої бороди та розриваючи кризу. Андреае захрипів і забулькав, його обличчя відразу почервоніло і він почав с сукати ногами. Самої його маси вистачило б, щоб відкинути нападника, але, на відміну від юнака, він не мав досвіду рукопашного бою — лише без толку махав руками та смикав Шенка за рукави, намагаючись усунути вбивчу хватку з власної шиї. Найманець же з усієї сили впивався пальцями в тіло противника, розчавлюючи гортань і оточуючу її плоть. Від зусилля він так стиснув зуби, що щелепа почала боліти. Тремтіння професора почало слабшати, аж нарешті перетворилося на конвульсії.

Він був мертвий. Шенк повільно попустив хватку, боячись підступу. Сухожилля його рук були натягнуті, як струни, так сильно, що аж боліли. Коли він переконався, що Андреае точно мертвий, він важко зісковзнув з трупа й ліг на гранітну підлогу. Над ним виблискував смарагдовий кристал.

– Курва мать, – голосно сказав Шенк у простір, його очі прикуті до білої стелі купола. – Курва, я єбу.

Розділ VI

Наскільки жалюгідною була їхня "облога", Катаріна дізналася на третій день, коли вона запозичила перспективу у лорда Крейвена й у супроводі нудьгуючої Бланшфлер піднялася на найвищий пагорб у цьому районі, щоб оглянути місто. У Гейдельберзі, здається, нікого особливо не хвилювало те, що за річкою перебуває двадцятитисячне військо — на ринковій площі точилася торгівля, городяни безстрашно ходили вулицями, а вартові спали на стінах. Човни курсували річкою зовсім нормально, а купці та колони військ заходили та виходили через південні ворота. Єдиним свідченням їхньої присутності були, час від часу, постріли із замку, коли нудьгуючі артилеристи перевіряли, чи не потрапили шотландські війська випадково в зону попадання їхніх могутніх кулеврин.

"А власне, чого їм боятися? – гірко подумала дівчина, розглядаючи перегорнуте зображення. – Що ми побудуємо катапульти?" – бо ідіотських ідей серед учасників облоги не бракувало.

Однак, хоча Катаріна була далека від будівництва катапульт, риття тунелів під річкою та винаходу різних варіантів троянського коня, найгіршим вирішенням ситуації вона вважала сидіти й чекати французів. Вона чудово знала, що брати Віттельсбахи, навіть не згадуючи про себе, не в змозі вести переговори з кардиналом Ришельє та його прихильниками. Їхній корпус, хоч і великий, але не мав підтримки, ефективного постачання, артилерії та знаменитих командирів, він не був силою, з якою французам слід було б рахуватися. Підтримка прихильників Оранського була хоч і символічною, але кращою картою в перемовинах. У той же час вона не бачила причин, чому Карл Людвіг очікував, що Ришельє просто дасть йому владу над Пфальцем в іншій, ніж в якості політичної маріонетки, формі. Вона порадилася з Еркісією про свої сумніви, і той щиро погодився з нею.

– Навіть більше, – сказав він двома днями раніше, коли дівчина представила йому свій доморощений аналіз у формі монологу. – Я б не здивувався, якби Ришельє просто силою перехопив командування корпусом або домовився з Карлом Стюартом за спиною Віттельсбахів. Тоді вони залишаться зовсім ні з чим, а ми з ними. Однак якщо Карл Людвіг свідомо чекає на Ла Валетта, значить, він це враховує, і якщо ви вирішили залишитися з ним, у вас, очевидно, теж є якесь бачення, в яке я не вдаюся, - додав він, мабуть, трохи. образившись, що вона не прислухалася до його порад.

Звичайно ж, ніякого видіння у неї не було. Катаріна чекала, хоча не знала, чого й навіщо. Вона могла б так само легко згорнути табір і пройти через Вюртемберг до Ульма, як запропонував колишній домініканець. Вона могла б легко заволодіти крихітним, мабуть, незахищеним, зруйнованим замком свого батька й осісти там назавжди, розігнавши своїх найманців на чотири боки — і вся історія мала б чудовий, щасливий кінець. Однак, дівчина не могла зважитися на це чи навіть запалитися цією думкою – вона шукала чогось більшого, хоча й

1 ... 19 20 21 ... 77
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Руйнівниця фортець, Марчін Швьонтковський"