BooksUkraine.com » Детективи » Врятувати президента, Марчін Цішевський 📚 - Українською

Читати книгу - "Врятувати президента, Марчін Цішевський"

50
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Врятувати президента" автора Марчін Цішевський. Жанр книги: Детективи. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 19 20 21 ... 83
Перейти на сторінку:
за півкілометра від місця призначення, коли задзвонив телефон. Толяк жадібним рухом потягнувся до нього, що лише змусило його зрозуміти, з яким напруженням він чекав будь-яких новин.

Ференц.

- Я обіцяв інформацію. Дві групи знищені, - повідомив розвідник без передмови. – Вони становили реальну небезпеку. У однієї з груп був наш Warmate.

Толяк на мить занемовив.

- Ти впевнений?

- Я бачив на власні очі.

В одну мить полковник зрозумів, у яку серйозну халепу вони потрапили. Витік був не тільки в посольстві, він стався і в Польщі, причому на високому рівні, оскільки можна було непомітно вилучити секретне обладнання з системи і вивезти його за кордон. Наслідків було більше, наразі не було часу їх обговорювати.

- Щось ще?

- Це все, що на даний момент. Два - нуль, але я не знаю, чи є у вас вільний шлях.

- Зрозумів. Спасибі за інформацію.

Він поклав слухавку, коли президентський кортеж наблизився до величезної огорожі, яка загороджувала проїзд до Адміністрації президента, де глава української держави зазвичай приймав іноземні делегації. Машини швидко проїхали крізь ворота, які охороняли вісім чоловіків, і які негайно безшумно зачинилися. Автомобілі сповільнювали хід, поки нарешті не зупинилися біля парадного входу.

З них вийшов президент Зеленський.

Толяк бачив це все через вікно, з відстані не менше двохсот метрів, тому багатьох деталей не помітив. У всякому разі, йому не довелося. Їхнім завданням була не безпосередня охорона політиків, цим займалася охорона, GROM, Служба держохорони, GIGN, яку позичили французи, литовська служба і, ймовірно, ще чотири українських, у ближньому чи дальшому периметрі. Люди Толяка повинні були ретельно спостерігати за околицями та виявляти можливі небезпеки, що надходять із глибини міста. На моніторах відображалися види навколишнього середовища, сантиметр за сантиметром, скановані дронами, що ширяли в сотні метрів над землею.

Проте небо було ясним і безхмарним. Політики в оточенні охоронців тепло вітали один одного. Нарешті всі вони зайшли всередину.

Толяк полегшено зітхнув. Якщо щось і мало статися, то це мало статися перед входом. Всередині ймовірність нападу знизилася, хоча, звичайно, не до нуля. Нелояльний співробітник служби безпеки, хтось з персоналу, пістолет, ніж, вибухівка... можливостей було багато.

Він зв'язався з Вятровичем, передав йому коротку інформацію про ліквідовані терористичні групи, а у відповідь почув повідомлення, що поки що все йде за планом.

- У нас є час на каву, – сказав він уголос. — Поки вони не підуть.

Можливо, він це уявив, але зітхання полегшення пролилося кімнатою. Наразі вони добре виконали свою роботу.

Ъх чекало кілька годин відносного спокою.

Етап 6

Начальнику Східного управління військової розвідки було шістдесят років, половину з яких він провів в фірмі. Він знав свою роботу, любив її та відносився до неї серйозно. Хоча він вступив у доросле життя за часів ПНР, він був людиною, сформованою в нові часи. На відміну від своїх колег і начальства, а також багатьох політиків, він завжди вважав, що Росія була, є і залишиться найважливішим ворогом Польщі. Той факт, що в 1990-х роках вона потрапила в період депресії і не становила серйозної загрози через розвал армії та присутню всюди корупцію, це лише, за словами полковника, відсунуло загрозу в часі. Але зовсім не ліквідувало її. Прихід до влади Путіна і вчинені ним дії, спрямовані на відновлення могутності держави, він сприйняв як підтвердження своїх прогнозів, які намагався висловити у своїх звітах. Реформування російської армії, її модернізація та зміна моделі функціонування – на більш наближену до західної – викликали глибоке занепокоєння полковника. Кремль навіть не приховував своїх агресивних намірів. Армія мала бути – як завжди в російському минулому – інструментом реалізації імперської політики та повинна була змусити Європу визнати, що Росія не тільки має право сісти за спільний стіл, але й хоче мати за цим столом вирішальний голос.

У нього склалося враження, що панікерський тон його доповідей лише дратував верхівку.

Полковник уже міг піти на пенсію, але навіть не думав про це. Незважаючи на опір матерії, він надто серйозно ставився до завдань, які стояли перед керівником ключового відділу фірми.

Почувши стислу, але повну деталей доповідь Ваймана, він замислився. Обидва повідомлення, хоч і мали різне значення, викликали у нього глибоке занепокоєння.

Втрата Warmate викличе бурю і підірве довіру уряду, який неохоче ставиться до приватних компаній, до виробника обладнання. Довіра, яку так важко будували за останні роки. Почнеться розслідування, а деякі політики вимагатимуть негайного покарання винних.

Уся ця плутанина, хоч і була дуже серйозною та з далекосяжними наслідками, блідла перед другою, набагато серйознішою загрозою. Росія має давню традицію провокувати своїх жертв, щоб надати своїй агресії вигляду законності – взяти перший приклад нападу на Фінляндію взимку 1939 року чи дві чеченські війни. Окреслений Москалевичем план втягнення Польщу у війну, щоб утримати НАТО від втручання в окупацію України, виглядав надзвичайно реалістичним. Так думали російські стратеги. Вдарити, задушити жертву, залякати можливих союзників, зберігаючи віру Заходу в могутність російської армії.

Це реально?

Так. Російська армія здатна виконувати такі операції.

Чи ймовірно це?

Так. Кагебісти, які керували Кремлем, добре розуміли мову сили і вміли нею користуватися; фактично це була єдина мова, якою вони могли говорити на високому рівні. Прийняття рішення про вбивство двох мільйонів жителів Варшави буде для них справою політичного розрахунку, а не етичних, християнських чи будь-яких інших принципів.

Малішевський підняв трубку стаціонарного телефону.

- Шеф? – сказав він, почувши хриплий голос генерала. – Думаю, ви повинні переконати міністра дати нам годину. Найкраще всього прямо зараз.

Етап 7

Президенти почали обговорення. Безпосередня загроза дещо зменшилася, але Кшептовський залишався на позиції, а Кіка продовжувала старанно оглядати оточення. Дорожній рух мало чим відрізнявся від звичайного. Лаконічне повідомлення Толяка про те, що дві групи спецназу ліквідовано, лише трохи розрядило напругу в приміщенні.

- Продовжимо? – запитав Кшептовський.

- Так. Лєну пропусти, - відповіла Кіка. – Вона виглядає як краща учениця.

- Це ще нічого не означає.

- Я відчуваю, що це не вона. Можливо, ми повернемося до цього пізніше. Давайте обговоримо це третє...

- Ференца?

- Ференца.

Кшептовський не був упевнений, чи це хороший метод, але він не протестував.

- Як хочеш. Людвік Ференц, народжений у 1981 році, закінчив факультет англійської мови та міжнародних відносин Ягеллонського університету, двічі, безуспішно, звертався з заявою до підрозділу GROM...

- Він, мабуть, раніше був в армії.

- Йому й не треба було. Деякий час було таке вікно, що приймали людей з вулиці. Мені самому

1 ... 19 20 21 ... 83
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Врятувати президента, Марчін Цішевський», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Врятувати президента, Марчін Цішевський"