BooksUkraine.com » Фантастика » Вмираюче світло, Джордж Мартін 📚 - Українською

Читати книгу - "Вмираюче світло, Джордж Мартін"

172
0
На сайті BooksUkraine.com ви знайдете великий вибір книг українською мовою різних жанрів - від класичних творів до сучасної літератури. "Вмираюче світло" автора Джордж Мартін. Жанр книги: Фантастика. Зберігайте свої улюблені книги у власній бібліотеці, залишайте відгуки та знаходьте нових друзів-читачів. Реєструйтеся та насолоджуйтесь читанням на BooksUkraine.com!

Шрифт:

-
+

Інтервал:

-
+

Добавити в закладку:

Добавити
1 ... 20 21 22 ... 98
Перейти на сторінку:
ще гарнішим. Після закінчення Фестивалю найкращі будівлі були розібрані та відвезені разом із найкращими скульптурами з площ міста.

- Ти голосувала за Лартейна? – здивувався Дерк. – За те, щоб жити у ньому?

Гвен труснула головою, волосся розсипалося по плечах. Вона з усмішкою торкнулася руки Дерка.

- Ні, - відповіла вона. - Джаан хотів цього і Гарс. А я… Я була проти Дванадцятої Мрії. Боюся, я б не змогла тут жити. У цьому місті я почуваюся так само, як Ките, який сказав, що найглибший смуток викликає загибель прекрасного. Пам'ятаєш? Джаан нізащо не погодився б зі мною, але це місто набагато красивіше за Лартейна, тому сумніше. Крім того, у Лартейні мешкають люди, нехай навіть такі, як Лорімаар. Тут немає нікого, крім привидів.

Дерк подивився на воду, де величезна червона куля сонця повільно гойдалася на лінивих хвилях. І він майже бачив примар, про які вона говорила. Стовпившись на березі річки, вони співали жалібну, похоронну пісню, сумуючи з усього, що давно втратили. Ще одна примара, її власна – баржа з ​​Брака, – плив річкою. Рульовий відштовхувався довгим, чорним жердиною. Його чорний човен низько сидів у воді, порожнеча зяяла всередині нього.

Дерк підвівся і підняв Гвен, під приводом того, що йому набридло сидіти. Вони попрямували геть від привидів, назад на площу, де на них чекав аеромобіль.

І ось вони знову у повітрі. Знову був вітер, небо, і Дерк знову поринув у думки. Гвен вела машину далі на південь, потім повернула на схід. Дерк мовчав, спрямувавши в далечінь задумливий погляд. Іноді Гвен поглядала на нього і мимоволі посміхалася.

Нарешті вони побачили море.

Місто височіло на порізаному березі затоки, темно-зелені хвилі якої, пінячись, розбивалися об напівзруйновані причали. Поки вони кружляли над містом, Гвен сказала Дерку, що називався він Маскел-у-Моря. Щось у ньому нагадувало древні міста, хоча його збудували одночасно з іншими містами Уорлорна. Вузькі вулички круто обгинали різнокольорові башти, що покосилися. Все місто було збудовано з цегли всіляких забарвлень: блакитної, червоної, жовтої, зеленої, помаранчевої, цегли розмальованої, смугастої, плямистої цегли, безладно з'єднаної чорним, як вугілля, розчином або червоним, як Чорт над головою. Ще яскравішими здавалися розмальовані тенти торгових наметів, які тяглися вздовж безладно прокладених вулиць і самотньо стирчали на безлюдних хвилеломах.

Вони приземлилися на одному з хвилерізів, що здавалося міцнішим за інших, і, послухавши гуркіт прибою, вирушили блукати містом. Скрізь панували запустіння, все було вкрите шаром пилу. Над пустельними, відкритими всім вітрам вулицями височіли куполи та башти покинутих будівель. Колись сяючі фарби померкли. Цегли кришилися, а різнобарвний пил проникав усюди, забивався в горло. Маскел будували не дуже міцно, і тепер він був мертвий, як і Дванадцята Мрія.

– Все це здається дуже примітивним, – порушив мовчання Дерк. Вони стояли на перехресті біля глибокої криниці, викладеної каменем. В глибині його плескалася чорна вода.

- Начебто створено в докосмічну еру. Зважаючи на все, у них допотопна культура. Схоже на Шлюб, тільки ще примітивніше. На Браку все-таки дещо збереглося зі старих технологій, не заборонених їхньою релігією. Але тут, схоже, втрачено все.

Кивнувши, вона провела рукою по краю криниці. Пил і дрібні камінці посипалися в його чорну зіву. На лівій руці Гвен тьмяно блиснув браслет. Дерк здригнувся і замислився вкотре: що він означає? Клеймо рабства – чи знак кохання? Але він постарався відволіктися від цих болісних питань.

- Люди, які будували Маскел, майже нічого не було, - розповідала Гвен. - Вони прилетіли із Забутої Колонії, яку зовнішньопланетяни іноді називають Землею Літи, але самі вони називають свою планету тільки Землею. На Верхньому Кавалаані колонійців називають Втраченим Народом. Хто вони, як потрапили на свою планету, звідки?.. – вона посміхнулася і знизала плечима. - Ніхто не знає. Проте в Запокров'я вони прибули раніше за кавалаанців і, можливо, навіть раніше за «Мао Цзедун», який першим в історії людства проник за Покрова Спокусника. Старі кавалаанці вважають їх перевертнями, храницькими демонами. Але вони схрещуються з людьми всіх планет та виробляють людське потомство. Живуть вони замкнуто, не виявляючи особливого інтересу до інших світів. Їхня культура приблизно на стадії Бронзового віку, основне заняття – рибальство.

– Дивно, що вони взагалі сюди прилетіли, – зауважив Дерк. – Та ще не полінувалися побудувати місто.

– О! - Вигукнула вона, посміхаючись і скидаючись у колодязь камінчики, що падали з легким сплеском. – Але міста мали будувати все, всі чотирнадцять зовнішніх планет. Це була головна ідея Фестивалю. Вулфхеймці знайшли Забуту Колонію кілька століть тому. Вони ж разом із тоберіанцями і привезли сюди Втрачених Людей. Звісно, ​​своїх кораблів у них не було. Будучи рибалками на своїй планеті, вони і тут стали рибалками. Знову ж таки вулфхеймці разом з людьми Планети Темновинного Океану створили для них море. Маленькі темношкірі чоловіки та жінки, оголені до пояса, ловили рибу з маленьких човників плетеними мережами і смажили її на вогні. А поети та вуличні співаки веселили народ. Туристи натовпом валили в Маскел. Всім хотілося послухати дивні пісні, поїсти смажену рибу, покататися на човні. Але я не думаю, що Втрачені Люди дуже любили своє місто. За місяць до закінчення Фестивалю їх тут уже не було. Вони навіть не розібрали наметів, і, якщо пошукати, у будинках можна знайти залишений одяг та начиння.

– Ти шукала?

- Ні, але мені розповідали. Кірак Редстіл Кавіс жив тут у свій час. Бродив містом, написав про нього кілька пісень.

Дерк подивився навкруги, але нічого цікавого не побачив. Побляклі цеглини, порожні вулиці, вікна без шибок, що дивилися тисячами сліпих очних ямок, строкаті тенти, що голосно ляскали на вітрі, – ні чого більше.

– Ще одне місто примар, – прокоментував Дерк.

- Ні, - заперечила Гвен. - Не думаю. Втрачені Люди не вкладали душу ні до цього міста, ні до цієї планети. Їхні привиди повернулися на батьківщину разом із ними.

На той момент місто здалося Дерку ще більш порожнім. Він зіщулився від дивних слів, що промайнули в його голові: «порожніші за порожнечу».

– Лартейн – єдине житлове місто? - Запитав він.

- Ні, - відповіла вона, відвертаючись від криниці. Вони рушили вузькою вуличкою до моря. – Тепер я покажу тобі населене місто, якщо хочеш. Пішли.

Знову підвівшись у повітря, вони полетіли далі крізь сутінкову серпанок, що згущалася - велику частину дня вони витратили на Маскел. Товстий Чорт низько висів над західним горизонтом, одне з чотирьох жовтих сонців уже зникло з поля зору. Вечірні сутінки прийшли на зміну денним.

На цей раз Дерк вів машину. Він нервував. Гвен поклала руку поверх його долоні і давала йому короткі вказівки. День майже минув, а йому так багато треба було сказати, багато про що запитати, прийняти рішення. Він ще нічого не зробив. Але він дав собі слово: незабаром.

Двигун аеромобіля

1 ... 20 21 22 ... 98
Перейти на сторінку:

!Увага!

Сайт зберігає кукі вашого браузера. Ви зможете в будь-який момент зробити закладку та продовжити читання книги «Вмираюче світло, Джордж Мартін», після закриття браузера.

Коментарі та відгуки (0) до книги "Вмираюче світло, Джордж Мартін"